Kurt Cobain: Montage of Heck (2015) ☆ 👁

(Brett Morgen)

amerikai dokumentumfilm

3,8

2021-09-15 13:21:01 Lady Ópium (?) #9

Nélküle is a padlón volt akkoriban.

2021-09-15 12:33:57 critixx (?) #8

Talán még ma is élne, ha nem találkozik ezzel a borzalmas nőszeméllyel.

Amúgy érdekes, mennyire ironikusan fordított nomen est omen a "Szeretet" keresztnév. Mike Love, a Beach Boys énekese is egy iszonyatos seggfej és hímnemű drámakirálynő.

előzmény: Jereváni Rádió (#7)

2021-09-15 12:16:20 Jereváni Rádió (4) #7

Először úgy indul, mint egy "rendes" dokumentumfilm: Kurt gyerekkora, tinédzserkora, szépen sorra veszi, megszólaltatja a rokonokat, Novoselic-et, stb., tényleg oké. Aztán utána hozza a montázsokat, ott csúnyán leül a film. Hip-hop sztárok lettek, felhajtás, stb., de ezt nagyon összecsapták.

Majd bejön a képbe Courtney Love.

Atyaég, nincsenek rá szavak, mennyire irritáló egy nőszemély. Az zseniális, amikor beállás közben odabilleg a színpadhoz, hogy tetszik-e a hullámosított haja, és Cobain beszól, hogy jobb volt egyenesen, mert nem kerekítette az arcát. Azt a hisztit, ahogy onnan eltűz egy másodperc alatt! :)

Nem tudom mit ehetett rajta a Nirvana frontembere, tényleg ő volt a zenekar Yoko Ono-ja.

Aztán kapunk nyomasztó felvételeket az egyre súlyosabban kinéző, bedrogozott Cobainről, Courtney-ről, és a gyerekükről, aki akkor volt csecsemő. Valahogy kínos nézni.

Az utolsó fél órában viszont valahogy a montázsokat, a naplóbejegyzéseket, az interjúrészleteket, home videokat valahogy sikerült egyensúlyba hozni, emiatt kap tőlem egy gyenge négyest a film, egyébként nem érdemelné meg.

2016-01-07 09:35:48 Veres Szilárd (4) #6

"nekem Kurt inkább a Nirvanat jelenti, mintsem a lányát és a felesége melleit"
erről szólt a film. nagyon találó volt, amikor Kurt arról beszélt, a halálát kívánják, mert ez a klasszik rocksztár narratíva.

előzmény: zetor (#3)

2015-08-11 20:51:18 zetor (3) #5

Hopp, és még egy dolog: amikor a fürdőszobában szórakoznak Courtney-val, az már biztosan 91 után van, ugyanis az Outshined című Soundgarden számot énekli a Badmotorfinger albumról. Egyébként a négy nagy közül csak velük volt kibékülve, a Pearl Jam-et és az Alice In Chains-t nem bírta.

2015-08-11 20:40:39 zetor (3) #4

Máskülönben ha érdekel valakit, feltöltöttem még régebben soundcloudra a Fecal Matter demot, amit már csak King Buzzo miatt is érdemes meghallgatni. Bár inkább csemege ínyenceknek, mint jó.

Fecal Matter - Illiteracy Will Prevail demo

2015-08-11 20:34:00 zetor (3) #3

Nem volt rossz, tényleg szépek a grafikák is, csak aránylag kevés embert szólaltattak meg. Nagyjából az jön le, hogy volt Novoselic meg Kurt meg a dobgép. Gondolom Grohlnak már a farka kivan ezzel, de Channinget szívesen hallgattam volna, erre még említés sem esett róla. Értem én, hogy Kurt-ről szólt, de nekem Kurt inkább a Nirvanat jelenti, mintsem a lányát és a felesége melleit.

2015-06-18 15:57:31 Wamzer (4) #2

Egyet értek.
Tetszettek a gyönyörű grafikájú animációs jelenetek, és külön örültem annak, hogy Kurt alkotásai is többször megjelentek.
Bár,nekem Charles R. Cross - A mennyeknél súlyosabb című könyvével volt igazán teljes a film.

2015-06-01 18:14:25 Timon (4) #1

Minden Nirvana rajongónak must-see. A régi koncert- és Super 8-as felvételeknek, az animációs betéteknek, a rengeteg személyes naplóbejegyzésnek és az egykori családtagok/barátok visszaemlékezéseinek köszönhetően talán ebből a filmből tudunk meg Kurtről a legtöbbet.