The Grand Budapest Hotel (2014) ☆ 👁

(Wes Anderson)

amerikai-angol-német dráma, vígjáték

4,1

2020-10-10 09:47:31 elzablues (4) #57

Ahogy az is teljesen rendben van, h neked nem. De azért örülök annak a pozitívumnak.

előzmény: Mario Brothers (#56)

2020-10-09 21:04:28 Mario Brothers (1) #56

Leginkább a színészek miatt néztem meg. Ralph Fiennes, Edward Norton, Adrien Brody, Willem Dafoe mind nagyszerű színészek, de ezen a filmen még ők sem tudtak segíteni sajnos. Bár annyi pozitívumot el tudok mondani, hogy volt egy egész jó hangulata a filmnek. De ez csak az én véleményem, meg tudom érteni ha valakinek tetszik.

előzmény: elzablues (#55)

2020-10-09 17:01:22 elzablues (4) #55

Látom, h nem osztályoztál több WA filmet, valóban ez volt az első, vagy van korábbi tapasztalatod? Átfutottam, mikre adtál 4/5-öt, azoktól lényegesen eltér, viszont az, h rávágtad az 1-est, azért így is meglepő. Bár én elfogult vagyok, persze. De érdekel, miért pécézhetted ki megnézésre, az előzetes alapján benne volt a pakliban, h tetszhet?

előzmény: Mario Brothers (#54)

2020-10-09 15:59:05 Mario Brothers (1) #54

Nekem nagyon nem jött be. Igazából nem is értem, hogy miért néztem meg, de az biztos, hogy ez egy unalmas, érdektelen faszság, aminek annyi értelme van mint egy felfújható darts táblának.

2018-02-25 11:45:53 Nordbright (5) #53

Nekem totálisan bejött. Egyszerűen annyira "más" az egész, annyira üdítő volt a megszokott filmek között.
A fényképezés, a párbeszédek, a vágások, maga a film menete (nekem kicsit Csinibabás beütéseket is hordoz, ami egy másik kedvencem).
Butácska, esetlen történet, kicsit szürreális, de mégis hihető elemekkel vegyítve.
A történelmi utalások kicsit kiforgatva, kigúnyolva. És a színészgárda még egy nagy plusz! Még ha valakinek csak 1-2 mondat jutott is, de jó ez így!

előzmény: Lanie (#52)

2017-02-19 11:59:25 Lanie (5) #52

Olyan egyedi, különleges hangulatú film, amit már azért is érdemes megnézni, hogy elmondhassam, végre valami más! No, de nem csak ezért volt érdemes megnézni, engem szórakoztatott a történet is, imádtam a színészeket is és a leginkább emberi az egész abszurd humorú történésben az a vége. Egyszerűen számomra szívfájdítóan zseniális amikor nem erőltetik a hepiendet, amikor tudod hogy nem történik minden úgy ahogy a mesékben és csak úgy arcon vág a melankólia, hogy csak úgy csilingel órákig a fejem tőle.

2016-07-11 19:39:06 aszkéta esztéta (3) #51

sokadjára nézem újra, de valahogy nem működik. olyan érzésem volt mindvégig, hogy ezt a filmet egy számítógépes algoritmus készítette, ami bár létrehoz egy wes anderson világának tökéletesen megfelelő univerzumot, bár minden részlet stimmel és bár minden adott, hiányzik belőle a lélek, vagy tudom is én, micsoda.
semmire sem mondhatom azt, hogy ne lenne jó ebben a filmben: a képi világ csodálatos, a színészek kifogástalanul játszanak, bár ralph fiennes valószínűleg még egy mokkáskanalat a csészében is tökéletesen alakítana. de azt meg kell hagyni, hogy a forgatókönyv elég ergyán sikerült. a film kb. kétharmadától, mintha észrevették volna az idő szűkét és gyorsan összecsapták volna a sztori hátralevő részét.
nagy bánatomra nem kap fényes helyezést a wes anderson listámon.

2016-03-12 22:45:43 Ugor (5) #50

Újranézés, moziünnep, sztárparádé, ismert és kicsit elfeledett részek kavarogva táncolják körül a fejemet, újra csak a hálás mosoly meg a köszönet jutott eszembe, meg még ilyen filmeket szeretnék nézni mondjuk a majd a halálos ágyamon az elfekvőben, hogy garantáltan mosolyogva haljak meg, ha majd egyszer. :o)

2015-02-02 10:46:43 ChrisAdam (5) #49

Nagyon egyedi, míg a Holdfény királyság nálam too much volt, túllőtt a célon, ez pont beletalált. Nagyon hangulatos, elképesztő vizualitásával könnyen megfogott, zeneisége habár nem olyan szerteágazó mint a Holdfényben, de nagyon erőteljesen passzol a filmhez. Ralph Fiennes játéka és karaktere utánozhatatlan, Zero karaktere zseniális, a történet pedig pont elegendő, kalandos, humoros kis marhaság. Nekem beletalált. Nem lesz remélem se Oscar film, se Vapiti, mert azért attól messze van, nem is tökéletes, de nagyon precíz, ügyes munka. Lehet, majd megismerkedem Anderson többi filmjével is, mert a Holdfény csalódása után bizony tudatosan elzártam magam a rendező stílusától. De lehet azt is meg kéne nézni újra, csak akkor épp nem talált meg a film.

2015-01-25 14:43:10 Gasz András (3) #48

A Grand Budapest Hotel :

Ez a film igazából a hangulatával fog meg. Plusz a humorával. No meg Ralph Fiennes játékával.
A forgatókönyv és a rendezés számomra már nem annyira erőteljes. Wes Anderson a korábbi filmjeiben jobban tudott arányokat tartani. A zene is mintha erre a furcsa Andersoni látásmódra ragadna rá és erősítené csak addig amikor már inkább gagyivá válik semmint humorossá néhol. Desplat zenei válogatása vagy saját, de inspirációk által alkotott témái se voltak annyira jók mint vártam.
A film a kamera szempontjából pörög néha olyan gyorsan húzzák ide oda hogy a film végére olyan érzésem volt mintha egy vonat sebességével mentem át volna a film képsorain. Pedig nagyon sok az érdekes karakter, bár néhány nagy név a 30-ból kb :D elég kevés teret kapott és volt aki kb 1 percig volt jelen. De hát ez az átka ha ennyi sztárt vonultatsz fel egy filmben. Az tetszett hogy a történet hogyan indul és végződik egy könyv olvasásból aztán ott meséli benne egy ember a másik embernek a múltját és találkozását Mr. Gustave-al. stb Tetszett ez a történetben a történet története metódus. :D A megvalósítással már voltak gondok. Néha túl mű volt és itt is előjött az erőteljes színpadiasság. Amit sose szerettem pl a Gyűrűk Ura filmekben se.
Szóval valahogy Anderson ezen filmje nem fogott meg mint 2-3 előző munkája. Látom értékeit, az egyedi látásmódot, vizualitását és humorfaktorát, az érdekes karaktereket. (Dafoe úristen :D )
Mégis valahogy nem érzem azt hogy erre a filmre évtizedek múlva is emlékeznék ahogy néhányan utaltak rá.

2015-01-18 19:11:34 MicaHiro (5) #47

Kicsit gondolkoznom kellett a 4-es és az 5-ös között, mert az első és az utolsó jelenet marhára feleslegesnek tűnt, és a folyamatos versszavalást sem tudtam hová tenni. De aztán rájöttem, hogy ez a film így jó, hogy játszik a történetmeséléssel, azt és úgy mondd el, ahogyan hozzá illik; és hogy még másnap is spontán eszembe jut rengeteg jelenet (a filmnek minimum 80%-a abszolút gyönyörű, és a többivel sincs semmi baj), úgyhogy jár az 5-ös. Wes Anderson legjobb filmje, amit láttam.

2015-01-04 01:26:56 Rorschach (5) #46

Képileg ez Wes Anderson legsikerültebb filmje, de en bloc is megállja a helyét: habár nem olyan bájos, mint a Holdfény királyság, és nem olyan frappáns, mint Róka Úr, nagyon vicces, nagyon idióta, és néhol nagyon wtf (Willem Dafoe mit művel ebben a filmben?).

2014-10-07 13:19:05 project640 (5) #45

Anderson-tól én még nem láttam filmet, így nem tudok hasonlítani, de ez ... szuper, minden szempontból, ez az egész képi világa a filmnek, a színészek, ez a csendes, kissé melankólikus, télies, idejétmúlt , kopott, európai (nem amerikai!!!) hangulat
a helyszín, a narrátori történés ... tényleg szuper, nekem nagyon bejött

2014-10-06 15:49:51 Leo_Stotch (5) #44

Mindig várom, a következő Anderson menetet, P.T. mellett Wes az, kinek filmje elé gondolkodás nélkül leülök, mert az a stílus és profizmus, amit képviselnek, lehengerel.
Az, meg hogy hotelben dolgozok, plusz itt Budapest a neve, áhh..különleges élmény, meg kell hagyni.
A helyén van minden, nem csalódtam most se.

2014-10-01 07:46:04 BonnyJohnny (5) #43

Depressziós lezárás? Nem mondanám. Nem happy (hála a jó Istennek!), de nem is depressziós. Csak életszerű. Egy ostoba, beleerőszakolt happy lezárással szerintem nem is működne a film.

előzmény: blazserbozso (#42)

2014-09-30 23:55:13 blazserbozso (4) #42

Különleges hangulatú, egyedi film, ugyanolyan típusú fura-fanyar, kicsit abszurd humorral, mint amilyen a Holdfény királyságban volt.Jó karakterek, jó dumák, fura felvételek, jópofa helyzetek, az egész szórakoztató és érdekes - de a végét eléggé elcs..ték: drámai, beszomorodott, depressziós lezárást kapott, nem is értem, erre mi szükség volt. Emiatt csak 4-est kap.

2014-09-28 17:11:37 iris orai (5) #41

elmondhatatlanul csodálatos mese ez, minden pillanata élvezetes és szórakoztató, hogy a végén tátott szájjal meredjen maga elé az ember, mint akin hirtelen átment a 'La vita è bella' tankja: köszönöm, Wes Anderson, hogy egy százszor lerágott, ólomsúlyú témát így, ennyire finoman és könnyedén, mindenféle görcs vagy pátosz nélkül, 85 perc játék után mellékesen, a partvonalról bepöccintve, egyszerűségében is brutálisan tettél le elém.

2014-09-15 06:57:07 Ubul (5) #40

hát, ez egy egyértelmű 5ös film. Még jobban tetszett, mint a Moonrise Kingdom, itt egyáltalán nem éreztem erőltetettnek egyetlen egy jelenetet se. Nameghát újranézős többször is, elég sokmindent elsőre nem vettem észre, ami töbszöri utánanézés közben jöhet csak elő, hogy az ember minden apró részletet,geget elkapjon :)

2014-08-26 11:19:40 BonnyJohnny (5) #39

Mondjuk ezzel kezdeni talán nem volt a legszerencsésebb. Mondhatni ez a stílusának a túlcsordulása. :)

előzmény: kwzatz (#38)

2014-08-26 11:00:13 kwzatz (2) #38

Én is így gondolom, de az ilyen fórumokon gyakorlatilag mégis minden filmnél belefut az ember az ilyen "érvekbe". :) Tim Burton stílusát például én is szeretem (leszámítva Pee Wee-t, brrr), és biztos meg fogok még nézni 1-2 Wes Anderson filmet, mielőtt véglegesen távol maradnék a rendező munkáitól.

2014-08-26 07:41:27 BonnyJohnny (5) #37

Egyébként szerintem semmi magyarázatra nem szorul, ha valakinek valami stílus nem jön be. Nem kell egyből ízléssel, intelligenciával, életkorral dobálózni! (Már az ellentábornak.)
Én szeretem Wes Anderson stílusát, ahogy Tim Burtonét is... De ilyen markáns stílusú rendezők esetében pedig amúgyis elkerülhetetlen, hogy sokaknak ne tetsszen.

előzmény: kwzatz (#36)

2014-08-25 22:21:38 kwzatz (2) #36

Én zseniálisra értékeltem a Cinema Paradisót és a Ponyvaregényt is, ettől függetlenül ezt meg rosszra. Csak azért nem nézhetetlen, mert értékeltem az egyedi stílust és a látványvilágot, valamint Ralph Fiennes játékát (a többi A-listás sztárét meglehetősen nehéz lenne, ugyanis azokat az 1-2 perces szerepeket, amiket vállaltak, bárki, akit éppen az utcáról hívtak volna be, hasonló szinten hozta volna - hogy némi túlzással éljek), Úgy látom Jean-Pierre Jeunet mellé találtam egy másik rendezőt, akinek a filmjeit csak kellő óvatossággal fogom megtekinteni (bár az Amélie egész jó volt, most látom, hogy még nem értékeltem). A film humora egy-két megmosolyogtató jelenettől eltekintve abszolút nem az én stílusom, magát a történetet/cselekményt unalmasnak találtam, és elég sokszor néztem, hogy mikor lesz már vége, ami tekintve a mindösszesen 100 perces játékidőt, nem túl hízelgő a filmre nézve.

És hogy egy alábbi hozzászólásra reagáljak:
"De te legalább tudod, Bud Spencer-Terence Hill az igazi minőségi szórakozás, hogyne... :-)"
Nem feltétlenül minőségi, de legalább szórakozás. (ami a Grand Budapest Hotelről nem mondható el az én esetemben) :D

Természetesen más ízlését nem kívánom firtatni, mint ahogy azt egyesek már megtették, mindösszesen jónak láttam, ha áll itt egy kifejtett negatív vélemény, csak hogy legyen némi egyensúly a hozzászólások között, mielőtt az ide tévedő emberek túl nagy elvárással ülnének le a film elé. :)

előzmény: opposition (#35)

2014-08-19 10:03:53 opposition (5) #35

Az év hozzászólása. Parádés. Tulajdonképpen rá lehetne tenni a film DVD-jének a hátoldalára. Wes Anderson biztos büszke lenne rá :)

Amúgy "rossz"-ra értékelted a Cinema Paradiso-t, a Ponyvaregény-t, az Az ember gyermeke-t, szóval filmes ízlés ügyében azt hiszem nem a te tanácsodat fogom kikérni :)

2014-08-19 03:49:57 Emberatalpan (5) #34

A legtöbb ismerősöm, aki látta a filmet csalódottan csóválta a fejét, mert valami mást/többet várt. Engem viszont elvarázsolt, rendkívül jól szórakoztam rajta, a választékos angol nyelvezetet hallgatni, külön élvezet volt. Ez az első Wes Anderson film, amit láttam, de ezek után mindenképp szeretném látni más munkáit is.
Nagyon tetszett a film, a képi világa, a cselekményszál, a színészi játék, engem kilóra megvett!
Csak ajánlani tudom! :)

2014-08-02 00:41:58 GeryFlash (4) #33

2014-07-02 19:38:58 flake (5) #32

Éppen most akartam írni, hogy: Ugye tudod, hogy egy Wes Anderson filmről van szó? :)

2014-07-02 19:13:17 zéel (4) #31

Maga a történet... nem reális helyről, nem reális személyekről és helyzetekről szól
Hát, igen! Wes Anderson már csak ilyen. És éppen ezért szeretjük. (Ez ugyanis nem történelmi film, pláne nem doku.)

2014-07-02 19:04:15 Ugor (5) #30

Te csak nyugodtan sajnálj bennünket. Én nem sajnállak azért, mert nem értetted a filmet. Ez neked rossz. Mi ugyanakkor, ugyanabban az időben remekül szórakoztunk, amikor te fanyalogtál. Tehát mi jártunk jobban.
Egyébként meg felhívnám a figyelmedet a helyi viselkedési szabályzat 4. pontjára! Mielőtt még...

2014-07-02 18:33:18 Drug (2) #29

Sajnos az előzetes várakozásokkal szemben elég gyengécske alkotás. Üvölt a filmből, hogy a rendezőnek valójában fogalma sincs Közép-Európa történelméről, múltjáról, valóságáról, hangulatáról, csupán másodkézből próbált erről benyomást szerezni. Maga a történet értelmezhetetlen: nem reális helyről, nem reális személyekről és helyzetekről szól, mesterkélt és rejtélyeskedő. Azonban a láthatóan nagy gonddal megtervezett látvány és forgatókönyv mögött semmi sincs: nincs tartalom, nincs üzenet, nincs mélység, nincs építkezés, csak egy hamis, modoros felszín.
Azokat sajnálom igazán, akik az elragadtatás hangján szólnak erről a filmről. Szegények úgy látszik,nem tudják, mi az igazi film, mi az igazi érték. A hamis és felszínes értékek világában nőttek fel, nem létezik számukra másfajta világ.
Kicsit olyan ez, mint amikor igazi szerelem helyett valaki az élet csúcsának tart egy éjszakát egy másodrangú prostival.

2014-07-01 05:25:37 kobretti88 (5) #28

Vicces, szórakoztató film remek színészekkel, izgalmas történettel, hangulatos filmzenével és brilliáns Ralph Fiennes-szal. A mellékszereplők közül nálam egyértelműen Jeff Goldblum karaktere vitte a pálmát. Az idei év egyik legjobb filmje, amit remélhető néhány Oscar jelöléssel is megdobnak jövőre.

2014-06-27 09:43:42 tomside (4) #27

Újabb film, amely túlcsordul a szeretettől. Kedves és játékos, ahogyan lenni szokott - ezúttal talán túl szomorú lezárással. :(

2014-06-22 11:50:37 Leppard (4) #26

Andersontól eddig ez tetszett legjobban. Nem különösebben kedvelem a stílusát és a történetvezetését, úgyhogy számomra ez a műve kellemes meglepetés volt.

2014-06-11 19:02:16 opposition (5) #25

Hihetetlen magas színvonalú film. Minden pillanata lenyűgöző. Az alakítások, a történet, a látvány.

2014-05-06 19:05:54 zaxam (3) #24

Valóban gyenge volt a sztori, és a humorát sem éreztem.
csak a látványban hozza a kötelezőt, egyébként szerintem kifejezetten gyenge volt Anderson-hoz képest. Például a Fantasztikus Róka úr-ért teljesen odavagyok, ez viszont erőst' untatott.

2014-04-30 17:17:24 vadPINGvin (3) #23

Ez a képeskönyv teljesen jó ötlet, majd Blu-ray képekből össze lehetne állítani egy képregényt. Csodás lenne. Így mozgásban sajnos nagyon nem volt az.

előzmény: somogyireka (#20)

2014-04-22 20:34:28 blckwht (4) #22

Nálam ez a film az igazi kakukktojás, ami egyszerre jó de mégsem. Roppant jól szórakoztam a moziban, talán semmibe nem tudnék és nem is akarok belekötni, de mégis nagyon hamar túltettem magam rajta és eszembe sem jut sztorizni róla bárkivel vagy ajánlani valakinek.

2014-04-22 11:10:11 zsandar filip (4) #21

Ez így igaz!

Egyszerűen elbűvölő a látvány és zenevilága, az a vicces, a történetre már nem is emlékszem, valóban bárgyú, de teljesen mindegy! A színek, fintorok, beállások tűélesek és hívogatnak, ismét meg kell majd nézzem....

előzmény: somogyireka (#20)

2014-04-06 10:03:53 somogyireka (3) #20

Ez az a film, amelyet lehalkítva, sőt inkább történet nélkül biztosan jobban élveztem volna. Szívem szerint a mozgóképet is leállítva, elég lett volna belőle egy jó vaskos képeskönyv. Ebben az aprólékosan kidolgozott, egyedi látványban bizony szívesen időzök, még most is érzem az illatát.Furcsa,mert van neki, és ez jön velem.
Na de a sztori, az kínos, blödli butaság, nem is értem ebbe a gyönyörűségbe minek ilyen hasznavehetetlen marhaságokat belecsomagolni..
Miután kijöttem a moziból egy ideig olyannak láttam Budapestünk, amilyen a filmben volt,ráadásul a kedvenc német-svájci színésznőm Sabine Timoteo is szerepelt benne(Kóborló szellemek, Petzold), neki külön örültem, hogy bevillantotta francia tudását is. Bár sajnálnám, ha ez a leányzó(asszony) eladná magát Amerikának, mert azért nekem ez a film nem több,mint Amerika, amit itt nem éppen pozitívan használok. Egyedi látásmód ide vagy oda.

A mozi dugig volt, egy-két kacaj hangzott csak fel,amolyan villamos alóli, az én humorküszöbömet sem éppen érintette. Vagyis inkább sírni tudtam volna az egészen kínomban.
(látvány miatt megy neki a hármas,mert az ötös de nagyon)

2014-04-04 08:03:19 BonnyJohnny (5) #19

Finnes nem is nős. Csak egyszer volt házas, a nála egy évvel fiatalabb Alex Kingstonnal. Igaz, egy ideig járt a nála 17 évvel idősebb Francesca Annissal, és a nála 8 évvel idősebb Ellen Barkinnal. De egy nála 14 évvel fiatalabb román énekesnővel (pont emiatt szakított Annissal) és húsz évvel fiatalabb stewardessel is. ;) Inkább úgy mondanám, Finnes nem egy nő korát nézi. :D

előzmény: Jereváni Rádió (#18)

2014-04-04 07:18:06 Jereváni Rádió (3) #18

Egy kérdés még: Ralph Fiennes-ra vajon azért osztották rá a kifogástalan modorú, mindig elegáns, gerontofil londiner szerepét, mert amúgy Fiennes felesége húsz évvel idősebb nála? :)

2014-03-30 22:29:05 Jereváni Rádió (3) #17

Aki szereti Wes Anderson filmjeit, az nem csalódhat benne. Nekem különösebben nem jön be a világa, ezt a fajta humort, meg a szimmetriás babaházas világot, nem nekem találták ki, nem sikerült megszeretnem. Ugyanakkor kétségtelen, hogy a rendezőnek van egy egyedi stílusa, ami csak hozzá köthető, és ez a mai világban nagy szó. Valamint az is kétségtelen, hogy ez a XX. századi vérzivataros Európáról is regélő, bohózatba, burleszkszerű történésekbe oltott "krimi" grandiózusan, a legmesszemenőbb részletekig ki van dolgozva, mondom, aki szereti a rendező világát, ezt egyenesen imádni fogja. Nekem sajnos nem állt rá az agyam erre, de elismerem az egyedi műfaji jegyeit, a vége pedig kiváltképp tetszett, ahogy beemelte a történelmi kontextust a komédiába. Marad a hármas, úgy látszik a rendező filmjeit nem nekem találták ki.

2014-03-29 21:39:35 Ugor (5) #16

Nagyon szerettem, nagyon jó hangulata van, imádni való a szív békéje és a derű, ahogy tulajdonképpen borzasztó dolgokat szeretve láttatni enged, ami az igazi humanista művészek sajátja. Önfeledt, mosolygós szórakozás, szép utazás a vélt fantáziamúltba. Nagy alkotók ajándéka.

2014-03-28 02:25:11 GeryFlash (4) #15

Én még nem láttam a filmet, Andersontól is csak a Moonrise Kingdomot, az elején nagyon idegsítő film volt de a végére megkedveltem, ahhoz képest ez milyen lett? Ott is mondták, hogy milyen humoros, hát én azon alig mosolyogtam, azért ilyen szempontból ugye jobb lett a Grand Budapest Hitel?

2014-03-23 18:11:40 zéel (4) #14

Ha nem Wes Anderson rendezte volna, akkor ájuldoznék...de tőle ez minimum.
Azért ne fanyalogjunk! Sőt! A Budapest név jó kis reklámot kap világszerte.
Jut eszembe: az IMDb átlag 8,4 (és több mint 15 ezer szavazó!), a(z) RT pedig 91%. Not bad!
Meg színészeknek sem lehet rossz egy Wes Anderson filmben. Különben aligha vállalnának világsztárok villanásnyi kis szerepeket nála.

P.S.: Ezzel a filmmel avattam fel az újra megnyílt, felújított Tabán mozit. (Kávézó is van.)

2014-03-23 15:37:48 Hannibal Lecter (4) #13

Meggondoltam: legyen négyes. Nem stabil négyes, de négyes.

2014-03-23 11:30:31 Kalevala (3) #12

Kellemes, ártalmatlan szórakozás, mintha egy tarka-barka mesefilmet látnék, mesébe illö alakokkal, díszletekkel. Sajnos a felénél teljesen közepessé válik a sztori, de itt is vannak azért szellemes felvillanások, jó ötletek.
Menzel “Öfelsége pincére voltam” c. filmjét idézi fel bennem itt-ott.

2014-03-22 23:16:54 cinemagi (4) #11

mindkét filmet szerettem,
a humor mindkettőben ott van.

de a hangulatuk számomra annyira más,hogy nem is terítenék nekik közös asztalnál.

nagyon gyengének találtam a kerettörténetet, kár.

2014-03-22 01:02:52 Hannibal Lecter (4) #10

"Felmerül bennem a kérdés, ha ennek a filmnek nem kifinomult a humora, akkor mégis mi nálad a kifinomult humor?"

Nos, mondjuk - hogy csak a közelmúlt filmtermésénél maradjunk - ez. Dacára annak, hogy nem igazi komédiáról, sőt még csak nem is műfajfilmről beszélünk! ;)

előzmény: Veres Szilárd (#9)

2014-03-22 00:14:39 Veres Szilárd (5) #9

Felmerül bennem a kérdés, ha ennek a filmnek nem kifinomult a humora, akkor mégis mi nálad a kifinomult humor? :) Merthogy tipikusan nem az a humor (mint Anderson összes többi filmjénél), amin az átlagnéző hangosan felnevet.

2014-03-20 17:04:28 Hannibal Lecter (4) #8

Zseniálisak a színészek (főként persze Fiennes), az egyedi vizuális világ is imponáló, de ha ehhez a nyerő kombinációhoz még egy épkézláb történetet is írtak volna, meg valamivel kifinomultabb poénokat, akkor egy egész jó film kerekedhetett volna A Grand Budapest Hotelből. Így sem rossz - főként ha hozzávesszük, hogy a szállodához hasonlóan a mozikban is holtszezon van jelenleg (amerikai produkciók terén mindenképpen).

2014-03-20 13:38:31 Zalaba Ferenc (4) #7

Lassan újranézhetnéd az Anderson-életmű korábbi darabjait. :)

előzmény: Daemiaen (#6)

2014-03-20 09:58:28 Daemiaen (4) #6

Mondhatni, a szokásos Wes Anderson-kör, de témájánál fogva ez azért mégiscsak más, és a bűnügyi sztorit is kellő profizmussal alakítja saját látásmódjához. Ráadásul olyan fantasztikus vizuális ötletek és fogások vannak benne (pl. a képaránynak köszönhető megoldások), amelyek mindenképpen emlékezetessé teszik ezt az ínyencfalatot is.

2014-03-14 23:48:40 nejmed (4) #5

Kicsit sótlan volt nekem. Persze vannak benne jó kis gegek, meg színes-szagos volt, mégis untam.

2014-03-14 15:53:31 ChrisAdam (5) #4

Hát ezt bazira látni akarom. Remélem lehozzák ide vidékre is. De persze ne kergessek ilyen vágyakat ugye?....

2014-02-07 14:18:49 TomPowell (5) #3

Nálam viszont a rendező eddigi legjobbja. Nem hibátlan, de piszkosul szórakoztató.

2014-02-07 13:50:29 critixx (4) #2

Kellemes meglepetés volt. :)

2014-02-07 13:46:01 Zalaba Ferenc (4) #1

Anderson ismétli önmagát, de ő azon kevesek egyike, aki ezt megteheti. A film humora gyakorta redundáns, a vége nem túl acélos, minden egyebet tekintve nagyszerű élmény.