Thor: The Dark World (2013) ☆ 👁

(Alan Taylor)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm

3,0

2020-12-22 16:14:31 Leo_Stotch (3) #40

Karácsonyra hangolódva.. MCU maraton.
Mindig mostoha gyerekként kezeltem a második Thor-t.. De most sokkal jobban tetszett és

Thor anyjának temetése az egész univerzum egyik legszebb jelenete.

2019-04-24 10:51:30 BonnyJohnny (2) #39

Igazából minden rosszabb benne, mint az első részben (ami szintén a leggyengébb MCU filmek között van). Úgy viszonyul egymáshoz a két rész, mint az Iron Man 1 és 2. De mivel itt egy (gyenge) közepes első résszel van dolgunk, így ez itt kettest ér. A főgonosz és a női főszereplő fabatkát sem ér, a segédek idegesítők, Skarsgard kínos. Loki (és vele párban Thor) ami emel a filmen. Ami most, a harmadik rész után világlik ki igazán: a készítők is ebbe az irányba vitték el a Ragnarököt.
Továbbra is az MCU mélypontja az Incredible Hulkot nem számítva. :/

2018-04-24 22:17:57 The Cortez (4) #38

Látványban és actionben köröket ver a nem túl közkedvelt első részre. A cukormázas képi világot darkosra cserélték, ám a humort meg a könnyed hangulatot azért megtartották.
A sztori első fele – sok más Marvel filmhez hasonlóan – halál unalmas, míg a második sokkal pörgősebb. A történet eleje leginkább azt mutatja be, hogy mi a helyzet Thorral, mit csinál a Bosszúállók eseményei után. A cselekmény 1-2 komolyabb drámai részt, jó pár erőltetett poént, valamint a végén egy hatalmas csavart tartalmaz.
Akciók terén felülmúlja az 1. epizódot. A fináléban látható, párhuzamos világok közt teleportálgató harc látványos, kreatív és rohadtul őrült. A főellenségnek jó a design-ja, de sajnos klisés, súlytalan, a képregénybeli karakterhez képest végtelenül lebutított figura lett belőle.
Míg Odin szövegeit meg előadását simán végig lehet röhögni, addig Kat Dennings poénjai majdhogynem tönkreteszik a filmet. De az alkotás legnagyobb hibája se nem ez, se nem Malekith, hanem az, hogy a Marvel a Thor 2-t is egy átvezető mozinak szánta, amiből aztán jó sok mindent kivágott. Érdekes módon, még a negatívumok ellenére is 1 igen szórakoztató darab lett.

2017-10-23 21:23:23 Mizi (3) #37

Csak engem emlékeztetett túlságosan is a 2009-es Star Trek filmre?
Amúgy elég zavaros volt, a drámai részek nem igazán működtek, Jane-nek meg adhattak volna valami szerepet is azonkívül, hogy ide-oda hurcolásszák.

2016-02-11 13:21:12 purplerain (1) #36

Sajnos igen. Egy-két epic pillanatot leszámítva (az is inkább a zenének köszönhető) egyszerűen se füle se farka ennek a filmnek. Követhetetlen a cselekmény, hogy ki mikor hva kerül és miért... Ez az összevissza 'teleportálgatás' szerintem összezavarta a készítőket :)

Loki részét pedig a végén nem igazán értettem...

Egyébként nincs itt baj, a Marvel filmeket nem nekem találták ki ezt tudom, pusztán megvettem a zenéjét, mert baromira tetszik és gondoltam teszek a filmmel egy próbát. Kár volt, hallgatni kellett volna az ösztöneimre :)

2016-02-11 12:33:56 BonnyJohnny (2) #35

És úgy lett egyes? :D

előzmény: purplerain (#34)

2016-02-11 11:28:55 purplerain (1) #34

Nálam ezen a filmen legalább két osztályzatot dobott Brian Tyler faltól-falig akciózenéje.

2014-08-29 21:11:07 gerbence (3) #33

Most akkor tulajdonképpene mi a jó franc is volt ez?

Nem tartom magam az átlagnál butább embernek, de egyszerűen nem tudtam követni a cselekményt. Oké, hogy van egy nagyon gonosz, ööö, "gonosz", aki csunyáskodni akar, ehhez van neki egy valamije, és akkor a Thor megállítja végül - de hogy mi miért történik, mikor miért vannak hol, és bármi ami éppen történik, az miből következik, azt egyszerűen nem bírtam lekövetni. Ezzel a koincidenciás konjunkciós koherenciával, vagy mi a tökömmel mit akartak - pfff, teljes rejtély. Úgy ugrálnak a térben, mintha a Jamie és a csodalámpa egyik epizódját nézném (még Szám Bácsi is szerepel, Stellan Skarsgard játsza), és mintha meg is magyaráznák, hogy éppen hova miért és hogyan, és miért jó ez nekik, de nem értettem.
Ezzel együtt jól szórakoztam, sokkal élvezetesebb, mint a hót unalom és műanyag első rész (itt már nem csak díszleteket látok, hanem néha tájat is, sokkal élőbb és valahogy teltebb, "súlyosabb" az egész), igazából nem vártam el, hogy értelmes legyen, de hogy elveszítem a fonalat, arra nem számítottam.

2014-04-24 12:16:22 Marla Singer (4) #32

Én rájöttem, hogy főképp Loki miatt tetszenek ezek a filmek :)

2014-04-11 19:45:07 Dió (3) #31

Ennek a Tom Hiddlestonnak most ránéztem a filmográfiájára, mert amit itt is művel megint, az a színészi játék magasiskolája. Minden jelenet, amiben benne van, csillagos ötös, de hál'istennek nem ő a film egyetlen mozgatórugója: tele van frankó ötletekkel (a kézben elmorzsolandó vörös cucc, a fekete-lyuk kreáló bomba, stb), poénokkal amik bár a banalitás határait súrolják néha, baromi jól működnek ("How do I get to Greenwhich - Take this train, three stops":), és nem utolsó sorban olyan szédületesen megkomponált akciójelenetekkel, hogy én egyenként lepetéztem mindegyiken. A sztoritól nyilván nem szabad mélységet és klasszikusi fordulatokat várni, de amire vállalkozik, azt remekül szállítja. Nálam ez felülmúlja az első részt.

2014-04-07 21:36:55 Marla Singer (4) #30

Ez nem volt annyira jó, de valahogy nekem mégis tetszett.

2014-03-22 13:55:13 tomside (2) #29

Ami sci-fi, általában megnézem, más mentségem nincs rá, hogy ezt is láttam.Néhány éve már ott tart a filmgyártás, hogy gyakorlatilag bármit képes vizuálisan megjeleníteni - az én tudatomban valahol az ezredforduló utáni években vezetett ez a faktum ahhoz a sci-fikhez való viszonyulásombeli változáshoz, hogy önmagában a látvány már nem elég. Ami régen elvarázsolt: hogy a sci-fikben olyasmiket látni szélesvásznon, amit a valóságban soha, mostanra megszokottá vált. A vizuális ingerküszöböm - és gyanítom, ez mintegy általánosságban is megállja a helyét -, óriásit változott, és ezt nemcsak az okozta/okozza, hogy öregszem, hanem legalább ennyire felelős ezért a sci-fi gyártás fenti ténye: ma már a szó szoros értelmében tényleg képesek BÁRMIT megjeleníteni vizuálisan a gyártók. Hozzászoktunk a látványfilmekhez, amiből az jön, hogy önmagában a látvány nem elég. Bizonyos értelemben a Bay-féle Transformers-folytatások csúnya buktájának is ez az oka, és ez mondható el az új Thorról is. Ha összegeznem kell, azt mondom: ez a film szép és van benne 3 és fél poén. Mást nem tudok elmondani róla. Ez pedig önmagában kevés a boldogsághoz.

Apróságok:
A legszimpatikusabb a hidat szemlélő, mindent látó, erősen mitikus kapuőr, de amikor konkrétan lekésel egy űrhajót, akkor azt hittem, belealudtam a filmbe és álmodom. (Vissza is tekertem, de nem, nem álmodtam.)
Az egyik poénnak azt tartom, amikor Thor felakasztja a nappaliban a fogasra a kalapácsát, mert ez önmagában tök szerethető, amiért nem veszi komolyan magát, és a másik kettő is olyan tartalmas poén volt, hogy ennek a mondatomnak a végére el is felejtettem.
Ez a film egy képregény átültetése, ami látványában, azt hiszem, kifogástalanul eleget tesz az elvárásoknak, azonban nincs benne semmi plusz, semmi hozzáadott érték.
Kiválóan asszisztál ahhoz, hogy leidd magad kólával a moziban, vagy betömd a pattogatott kukit oda, ahová péntek-szombaton be szoktad, de szabadon behelyettesíthető bármelyik másik üres látványsci-fivel.

2014-03-16 20:03:06 Ubul (2) #28

hát ez elég ratyi volt, bár az előző rész se tetszett annyira...túl sok nyál, túl sok hülye poén, ami nem volt poén, túl kevés öntelt bunkó Thor :)
Mondjuk Lokit se szerettem nagyon az elmúlt pár filmben, de számomra most csak ő húzza fel kettesre a filmet

2014-02-06 22:45:27 Eglaronion (3) #27

Valójában ezt mondta:
'Maybe Odin dies, I don't know. I’ve done two, that’s enough.'
Azért ez mégsem annyira direkt :)

előzmény: Gruden Gergo (#12)

2014-02-06 19:43:55 Hannibal Lecter (1) #26

Biztos, hogy nem fogom megnézni ezt a filmet, úgyhogy elolvastam a spoilereket. Most gonosz leszek, de remélem, hogy Odin meghalt a végén, mert akkor Hopkins végre kikerül ebből az egészből.

2014-02-06 17:11:02 critixx (1) #25

Nem csodálom. Egyáltalán azt nem értem, minek vállal ilyen szerepeket. Mondjuk A rítusban is játszott...

2014-02-06 17:07:17 BonnyJohnny (2) #24

Ahogy tudom, Anthony Hopkinsnak nem. :)

előzmény: Glasseye (#23)

2014-02-06 15:27:58 Glasseye (3) #23

Hát ezt már nem hiszem el!!! Odin volt az egyik legfőbb kedvenc karakterem!

előzmény: peti0290 (#22)

2014-02-06 15:20:37 peti0290 (3) #22

Feltehetőleg megölte Odint és elfoglalta a helyét.

előzmény: Glasseye (#21)

2014-02-06 15:15:16 Glasseye (3) #21

Egy filmnek elment, szép látványvilággal és erős akciójelenetekkel tarkítva! viszont a film végét valaki elmagyarázná? Most mi van Lokival? o.O

2014-01-19 10:51:39 Gasz András (2) #20

Thor: Sötét világ :

Számomra ez a film látványban javult az előző részhez amiben az néha gyenge volt! Meg stílus tekintetében is. Humorban is itt ráerősítettek. Viszont elveszett a Shakespeare-i dráma és a jó alakítások amik pedig az előző részt jellemezték. A forgatókönyv is gyatra. B filmeket idéz szinte.
Ha nem röhögtünk volna fel a viccesnek szánt jeleneteken, sokat nem ért volna a film. Pedig Alan Taylor sorozatokban nagyon erős! A Marvel producerek követelésének már nem is tudott ellenállni. Azért a látványvilágban látszik a stílusa. Loki tényleg az egyetlen kiemelhető szereplő ezzel a ripacs gonosz karakterrel. Még így is viszont messze van a DC-s filmes gonoszoktól. (Régi 1-2. és új Nolan Batmanek, Superman régi és új Zod tábornoka(i) stb. )

2013-12-08 11:22:03 opposition (3) #19

Nekem az hiányzott, hogy az

az Asgard elleni űrhajókkal támogatott támadás közben megnyíljon a csillagkapu és megjelenjen segítségképp a CSK1 Jack O'Neil vezetésével...

2013-11-25 03:39:08 JohnnyJohnny (3) #18

Talán az első rész jobban tetszett a komolyabb hangvétele miatt, de ez sem lett sokkal rosszabbul sikerült darab. A humoros párbeszédek a helyükön voltak, de hogy a más műfajokat preferáló néző is megkapja a maga kis szeletét a történetből, volt áltudományos bla-bla, dráma és romantika is a terítéken. A végső csata egészen látványosra sikeredett, tetszett annyira, mint a Man of steel végső párharca. A történet kiszámítható volt, a karakterek pedig maradtak ugyanazok, akiket az eddig filmek során megismerhettünk.
Ez a rész nagyjából arra volt jó, hogy a következő bosszúállók moziig kicsit csillapítsuk a képregény adaptációs étvágyunkat.

Tom Hiddleston remek választás lett anno Loki szerepére

de engem már kezd kicsit idegesíteni, hogy a készítők nem merik végre kiírni a sztoriból. Ez a rész alkalmas lett volna rá, így viszont most úgy érzem a karakterével kapcsolatban, hogy tettünk egy nagy kört és ugyanott tartunk, mint az első rész végén. Kíváncsian várom, mit fognak kezdeni vele a jövőben, mert ha van igazság, pozitív karakterre nem hozhatják ki, az elkövetett bűnei miatt lakolnia kell.

2013-11-20 14:48:59 BonnyJohnny (2) #17

Ha Jamamura és Olórin véleménye eltér egy képregényfilmen, akkor MINDIG Jamamurával értek egyet. Most sincs másképp. Ez legtöbbször a rosszabb értékelést jelenti, de néha, mint ez esetben is, a jobbat.
Mindamellett, hogy a egyetértek a film hibáival, szerintem kellően látványos, és humoros volt. (én például nevettem a ruhafogason :)) Viszonylag rövid, pergős (bár helyenként azért megbicsaklott a lendület) történet, aminek a legnagyobb gyengéi a karakterek. Igazából Lokin kívül mindenki. :P
Egyébként megértem a kettes értékelést, én is azt adnék (Avengers filmeknél először), ha nem szórakoztam volna rajta. :) Kicsit hasonlót éreztem, mint a szintén idei Iron Man 3 esetében. Bár ez gyengébb annál. Viszont például a Hulknál még mindig jobb szerintem (amit amúgy lehet kettes lenne, ha újranézném, de mivel nem fogom...).

2013-11-16 08:10:04 Jill (3) #16

Loki menti meg a filmet, mint általában. Mondjuk eleve miatta kezdem Marvel-filmeket nézni. Viszont Natalie Portman karaktere rémesen ostoba és nagyjából semmit sem csinál, csak bajban van, miközben pl. Frigga hosszú ruhában és tökéletes hajkölteménnyel is képes seggeket szétrúgni. Odin totális papucsférj lehet.

Malekith-t nem bírtam komolyan venni, mert végig Nine-t láttam magam előtt vicces sminkben, és hol van a S.H.I.E.L.D.? Már a Vasember 3-ban se voltak benne... ráadásul Londonban vagyunk, a film allatt nagyjából ez járt a fejemben: oké, hol a S.H.I.E.L.D., vagy legalább a UNIT/Torchwood? Oh wait, wrong show.

Odin egy seggfej, és Hopkins úgy tűnik, baromira unja... pedig valaha tudott játszani.

Heimdalls szeretem, bár sok dolga neki sincs, de Idris Elbának van annyi jelenléte, hogy érdekessé tegye. Sifet legalább annyira unom, mint Jane-t és az idegesítő barátnőjét.

Remélem, Loki kap majd egy saját filmet. A női nézők jelentős része így is miatta jár a moziba.

2013-11-16 03:40:37 Rorschach (1) #15

Kurvára gyenge, de rég szórakoztam ennyire jól moziban. Általában utálom azokat az egyéneket, akik végigpofáznak és -röhögnek egy filmet, de ezen az egész közönség ilyen volt. Rokonlelkek. A film meg haverokkal, pár sör után ideális.
Ja, és azért kettes, mert az első rész fantáziátlan megoldásaihoz képest ez kifejezett látványos, sőt, egyszer (egyetlenegyszer) még vicces is.

2013-11-15 23:22:05 Olórin (2) #14

Igen, a tesseract Asgardon van, ezt meg épp azért passzolják el, mert két ilyet egy helyen tartani túl nagy kockázat lenne. Ezek egyébként az Infinity Gemek lesznek, amikből hat van, mindegyik más hatalommal bír, és együtt kb. mindenhatóvá teszik a tulajdonosukat. Thanos a képregényekben (ahol ezek amúgy tényleg "gem"-ek, vagyis kis kövek, itt viszont úgy látszik mindegyik valamilyen sajátos formát ölt) jó sok szart kavart ezekkel, biztos, hogy végül itt is neki lesz leginkább köze hozzájuk.

előzmény: hogyi (#10)

2013-11-15 23:07:57 Denice (4) #13

Jól szórakoztam, nekem tetszett. Bár kicsit elfogult vagyok :) Voltak hatalmas poénok, de sok tipikus amcsi klisé is, meg nyál.
De nem az élet értelmét kell keresni ezekben a filmekben ugye :)
A 3D valóban nem sokat dob rajta. 2D-ben akartuk nézni, csak nem volt időpont...
Mi is kivártunk még a moziban, számítottunk rá, hogy lesz még valami :D

2013-11-15 17:40:23 Gruden Gergo (4) #12

nos... a lenyeg kb ennyi belole (ami teged is erdekel):
As for Hopkins himself? Well, he’s even more direct than his director:
He’s dead. I’ve done two, that’s enough.

ez csak annyit tesz, hogy megkerdeztek Hopkins-t, hogy mi lett a karakterevel (Odin) es o eleg konkret valaszt adott: Halott. Mar 2-t megcsinaltam, ennyi eleg volt (valoszinuleg a 2 thor filmre gondol)
Amugy most ahogy mondod, lehet hogy tenyleg nem a tesseract volt :P

előzmény: hogyi (#10)

2013-11-15 13:11:51 Daemiaen (2) #11

Szuperhősfilm antihős nélkül, azaz van, ami nem fér bele percenként 1,7 millió dollárba. Aki szereti Tom Hiddlestont, annak talán élvezetes lehet a többi résznél semmivel sem jobban elővezetett Loki-Thor kooperáció, ám e mellett Malekith-re jutott szűk 5 perc, márpedig olykor azért nem árt, ha egy Marvel-film esetén nem az együgyű poénokra emlékszik vissza az ember. És még Kat Dennings sem mutat dekoltázst! Botrány!

2013-11-15 01:31:24 hogyi (3) #10

Hát, nem estem hanyatt, de nem adok rá rosszabbat, mint az előző Thorra. Sajnos ez a germán mondavilág a MARVEL univerzumba ültetve nem jött be nekem eddig, és hiába igyekszem, még most sem. Kötelező a franchise miatt, de ennyi...
@Gruden Gergo: szerintem nem a tesseractot szerezte meg a Gyűjtő, hanem a Sötét tündék (g*cielfek) Aether-ét. A tesseract az Asgardon van, ezt itt el is mondják. Bár én pont itt ébredtem, szóval lehet, hogy rosszul értettem.
Valami köveket gyűjt a hülyéje, gondolom a következő filmekben lesz majd ebből egy kis bonyodalom.
Valaki azt mondja meg, mi lett Odinnal! Itt ez a cikk, de túl fáradt vagyok lefordítani a gyenge angolommal.

Szóval szép volt, meg vicces, meg minden, de inkább a vodkafanta tartotta bennem a lelket a moziban, mint a film izgalmai.

2013-11-14 16:34:35 Olórin (2) #9

Nem oszt, nem szoroz, észre se venni, hogy van.

előzmény: Umberto (#7)

2013-11-14 16:01:14 Ágó (3) #8

Már csak 2 zseniális szavazat hiányzik és teljes lesz a kép. :)

2013-11-14 15:33:52 Umberto (4) #7

Érdemes 3D-ben nézni, vagy nem oszt, nem szoroz?

2013-11-13 23:15:35 Gruden Gergo (4) #6

en nem ertek egyet veled... nekem bejott a film, es az ilyen "szuperhos"-os filmeket valahogy nem a story kedveert nezem, hanem a latvany es az izgalom a lenyeg... Hatalmas nagy kivetel ez alol a Batman. Ott maga a story is kiemelkedoen jo :P
Amugy meg az utolso gondolatodhoz csak ennyit fuznek hozza:
El is vagta :D

En lattam az osszes eddigi "Avengers filmet", illetve azok elozmenyeit, de ennek a "rejtett" befejezeset valahogy nem ertem.

Ok, hogy a csavo megszerezte a tesseract-ot, de azt mondta, h meg kell 5. Mi az az 5? vagy ez majd a folytatasban derul ki?

Azoknak akik esetleg moziban nezik a filmet, ajanlom, hogy varjanak meg kicsit a film vegen, mert mint azt mar megszoktuk lesz meglepi a vegen :P

előzmény: vadPINGvin (#1)

2013-11-11 14:18:56 Olórin (2) #5

A Thor-Loki jelenetek többnyire jók + ebben van a Marvel filmek eddigi legjobb cameója, de egyébként kaki.

2013-11-04 22:50:49 Dynast Grausherra (?) #4

Az IMDb szerint az első rész is 7,0, pedig szerintem a Marvel filmes univerzumának az a legrosszabb darabja. (A Hulk persze nagyon rossz, de legalább tisztességesen rossz.) A Thornak nem elég, hogy gyenge a története, még rúg is jó nagyot az európai kultúrába ("Á, hát ezek az istenek ilyen idióta mesefigurák, ötéveseknek, mint a Három kismalac"). Ráadásnak ezt még Stellan Skarsgard szájába adták. (Nem beszélve a germán mitológia nagy néger istenéről, Heimdallról.)
Ezzel kapcsolatban egy kérdés? - Itt már legalább nem esnek ebbe a hibába, és ha azt már nem is várhatom, hogy Thornak és társainak megadják a tiszteletet, legalább elfelejtették már ezt a témát? Már az is csodaszámba ment, hogy a Bosszúállókban végre istennek nevezték Thort, még ha utána Kapitány le is hűtötte a kedélyeket.

előzmény: vadPINGvin (#3)

2013-11-04 22:08:04 vadPINGvin (2) #3

1. megőrzi
2. nem öntelt bunkó, de néha nem bántam volna. most romantikus bunkó
3. acsarkodás

persze csak magánvélemény. imdb-n 7.8, vagyis a nagy többség szerint csodás a film :)

2013-11-04 20:10:01 BonnyJohnny (2) #2

Én az első részt tartom a leggyengébb Avengers előzményfilmnek (a Hulkot nem számítva, de az még valahogy kilóg a többi közül). A hír, hogy ez még annál is rosszabb, nem túl lelkesítő. :P
Pár kérdés:
1. Loki/Hiddleston azért ugye megőrzi remek formáját?
2. Az Avengersben lényeges komolyodást mutató Thor ugye nem esik vissza az első részben látott öntelt bunkóvá? (Én úgy vettem ki a karakterfejlődésből, hogy azon a korszakán túl esett az első rész eseményei hatására.)
3. A főgonosz jobb-e, mint a Lokin kívüli többi eddigi Marveles főgonosz, vagy ő is megmarad a mogorva acsarkodás szintjén?

előzmény: vadPINGvin (#1)

2013-11-04 19:41:07 vadPINGvin (2) #1

Utánanéztem ki is ez az Alan Taylor. Nem lett volna logikus újra azt a címet adnia amit egy régebbi filmjének, de a témája hasonló lehet. A címe "Bored to Death". Közel jártam hozzá. Minél t˜öbb csilli-villi harc vagy rohangászás annál unalmasabb az amúgy sem túl érdekes sztori. Az első film leggyengébb része is a tömény gicss Asgard, ezért semmiképp nem tartom jó ötletnek, hogy most a film fele ott játszódik. Persze az egészen segíthetett volna, ha valaki ír egy érdekes (és) vagy értelmes sztorit, de erre már nem futotta a költségvetésből. Az egész filmben megint csak Lokinak van néhány jó perce, a többiek csak megpróbálják még kínosabbá tenni filmbéli jelenlétüket. Natalie sem kivétel sajnos...

Odin meg ugyanolyan undok dög, mint az első részben volt. Békeszerető ember vagyok, de ahányszor a főisten megszólal, mindig reménykedem, hogy Loki talán elvágja végre a torkát. :)