Broken (2012) ☆ 👁

(Rufus Norris)

angol dráma

4,2

2022-02-14 22:48:44 wim (4) #10

Nagyon jól indult, azt hittem, csillagos ötös lesz, de egy idő után olyan töménységben kezdtek zúdulni az egyenként is súlyos drámai történések , hogy az már sok. Ez a része kicsit életszerűtlen, mesterkélt volt. De addig szerettem. Kár, hogy nem lehet fél csillagot adni, az ilyen 3 és feles filmeknél sosem tudom eldönteni, felfelé, vagy lefelé pontozzak. A szereplőgárda viszont mindenképpen felfelé húzza.

Érdekes, pont ez a film és a Ne bántsátok a feketerigót között vacilláltam, lehet, hogy mégis azt kellett volna előbb megnéznem? :) (St4nt0n #4)

2020-03-30 19:17:10 ryood (3) #9

nekem ez a "nem jött át" kategória. pedig nagyon szerettem volna szeretni.
valahogy az egész olyan csinált, művi. azt éreztem, hogy ebből az egészből semmi sem a rendező sajátja...
és roppant zavaros, elidegenítő a narratívája is.
sajnálom. tényleg.

2014-11-27 00:53:06 ender1112 (4) #8

A végén
a túlvilági jelenet nekem már túl giccses volt
de addig nagyon jó volt.

2014-07-07 21:59:37 Mikkey (3) #7

riszpekt hogy háromszor neki veselkedtél :)
nemtudom, amióta kijött meg akartam tekinteni, 1 éve vártam az adandó lehetőségre, de nem azt kaptam amire számítottam. azt hittem valamiféle bosszú filmes drámát kapok..
aztán a feléig kb hétköznapi konfliktusok láncolata, látszólag nulla feszültséggel, majd a végefelé kialakuló ámokfutás, zsigerekbe markoló, életről lehozó, elidegenítő film élmény.
amúgy nagyon brit, szép képek, zene..
mint a broken circle, profi, akár 5 is lehetne, de kössz, nem akarom még egyszer látni/átélni..

2013-12-01 17:00:00 Dió (5) #6

Így harmadik nézésre feltűnt, hogy a legeslegelső pillanattól a legutolsóig milyen szinten van jelentősége a filmben minden egyes részletnek, ideértve a legapróbb dolgokat és legjelentéktelenebbnek tűnő karaktereket is, majd hogy az utolsó 15 percben milyen műszaki pontossággal van mindez beleágyazva egy tűpontos, és épp ezért nem csak megrázó, de áll-leejtő fináléba is. Ez manapság elég ritka.

2013-11-23 17:07:16 Dió (5) #5

A Broken egy érzelmi hullámvasút, ami úgy hozza közel a nézőhöz három család sorsát, hogy képes egyszerre megmosolyogtatni és lesokkolni, miközben elkerülhetetlenül zakatol az ízléses giccset és a kemény drámát igazi műpontossággal ötvöző fináléhoz, ahol ezeknek a hányatott sorsoknak az összefonásán túl még a születés és halál kérdésének röpke körüljárására is hagy teret. Mindezt gyönyörű képekkel és finoman szólva is egyedi elbeszélésmóddal, remek karakterekkel, szép zenével, és tökéletes alakításokkal (Tim Roth, Cillian Murphy, etc.) teszi – nekem a kedvenc filmem idén.

2013-11-05 22:28:09 St4nt0N (?) #4

Hemzseg a To Kill a Mockingbird-re tett utalásoktól, ami a legtöbb magyar nézőnek talán nem olyan szembetűnő – nekem legalábbis nem esett le, utólag olvastam róla.

2013-04-28 23:21:59 hhgygy (5) #3

Abszolút 5-ös, kemény, de ütős. (Ez a jelző idevág)A két orrbaverésre gondolok, de főleg arra, hogy milyen az otthonról hozott minta: a 35 kilós vörös démon hogy rugdosta már a földön fekvő kiscsajt, brutál.

2013-04-28 21:10:39 Sántha Orsolya (4) #2

Nagyon jó. Érzelmes, érzékeny, keserédes.

2013-04-14 01:21:35 Tenebra (5) #1

Nem is találhattak volna jobbat a Titanic Filmfesztivál zárófilmje gyanánt. Nem túl sötét, de mégis komor, komoly témát feszeget. Nem túl vicces, de vannak benne pillanatok. Ízléses dramedy. Valahogy így kéne ilyesmit rendezni: semmi giccs, visszafogottság az érzelmek terén is. Érződik rajta a profi forgatókönyv is. Persze nem világmegváltó, de maga kategóriájában 5-ös. Kb. az az eset, mint A látogató: semmi különös nincs benne, de egyszerűen magába szippantó és nem tudsz rajta fogást találni. Szerethető, jó karakterekkel van teli, és itt sincs olyan, akit tud utálni az ember igazán. Még a legnegatívabb szereplőből is kihoznak valami emberit a végére. Hasonló egyébként ez, mint A vadászat, de az csak egy mellékszál lesz, ami ott a főszál. Végülis amolyan "coming of age"-sztorit csináltak az egészből, de azért jó egyensúlyt tartanak a három család között.