Ice Age: Continental Drift (2012) ☆ 👁

Jégkorszak 4.: Vándorló kontinens

(Mike Thurmeier - Steve Martino)

amerikai animáció, kalandfilm, vígjáték

3,0

2013-03-26 20:09:55 freakin (2) #19

az első rész mai napig nagy kedvencem, ezért gondoltam azt, hogy adok ennek is egy esélyt, ahogy a 2. illetve 3. résznek is adtam anno. ismét kár volt, hisz a sorozat már a második rész óta csak szenved és szenved. csak azért nem csaptam rá a karót, mert Sid még mindig ugyanolyan idióta, mint az első részben volt.

2013-03-24 11:23:55 mephisto5 (3) #18

az idegesítő mamutgyerekeket leszámítva nem is olyan rossz. az utolsó néhány perc a motkánnyal zseniális.

2013-01-25 22:18:55 skoda120 (2) #17

Éppen csak nézhető - egy rókáról nem lehet 4!!! bőrt lehúzni...

Most mi jön? Jégkorszak 5 - a benzinmotor feltalálása mamut módra?

2012-12-28 16:20:28 Ágó (4) #16

Pedig emlékeim szerint neked pont az előző rész tetszett a legjobban.

Egyébként nálam most így néz ki az Ice Age-rangsor:
1. első rész
2. harmadik rész
3. második rész
4. negyedik rész

2012-12-22 18:42:42 slawter (3) #15

Szerintem a kettönel igy is joval jobb.

előzmény: Ágó (#12)

2012-12-02 15:43:55 Egy filmkritikus (2) #14

De legalább találtak párt Diego-nak, most már csak Sidnek kéne. :)

2012-12-02 15:43:11 Egy filmkritikus (2) #13

Szerintem is csak egy kettes. Újabb bőr, elfáradt, stb, stb. Ez a rész már nem kellett volna... sajnos. :(

2012-10-19 18:24:00 Ágó (4) #12

Egyértelműen a leggyengébb rész, viszont meglepetésemre még mindig működött a csordaszellem, így végül rövid hezitálás után a négyesre nyomtam. Gyerekesebb, ötlettelenebb, kiszámíthatóbb az eddigi epizódoknál, ahogy Olórin is írta, egyértelműen elfáradt a sorozat. A kalandélmény most is nagyon ott van a szeren, számomra a poénok nagy része is ült... ugyanakkor most már muszáj befejezni, nem lehet tovább húzni.
A film bevételeit látva viszont erősen kérdéses, hogy az alkotók meglépik-e ezt a lépést. Erősen kétlem...

2012-10-19 17:47:43 Olórin (2) #11

Ez a sorozat már NAGYON elfáradt.

2012-10-06 20:06:39 ChrisAdam (3) #10

Ahhoz képest, hogy mit vártam, egész kellemes meglepetés volt. Az előző részek színvonalát hozza, nekem csak a történettel volt óriási bajom. Én úgy néztem, hogy a gyerekeknek hogy jó és szerintem nekik tökéletes szórakozás. Sid anyja jó választás volt, viszont Barack 'barátja' nagyon nem kellett volna. Jó kis animációnak könyvelem el, bár a végén örültem, hogy vége van. :))

2012-10-03 16:12:49 Mikkey (4) #9

részletekbe menően nem emlékszem az előző részekre, de talán ez tetszett legjobban.
szerintem a jégkorszaktól nem kell újításokat várni, itt a részek közt max a cselekmény különbözik, és ez az epizód szerintem tele volt ötletességgel.

2012-07-25 00:29:09 Auctrix (3) #8

A hétéves öcsémnek tetszett, és akkor itt ki is futottam a mondanivalómból.

2012-07-21 21:05:43 dorothygale (3) #7

Tele van klisèkkel, de azèrt nem nèzhetetlen... Èrdekes , s talàn jobb is lett volna, a nem szinkronos vàltozatot megnèzni.... Az eredeti szinkronhangok jobban passzolnak, mert a szinkronizàlò szemèlye, szemèlyisège is megnyilvànul egy picit a figuràban.....olyan , mintha a figuràkmkicsit hasonlítanànak is " gazdàikra"....

2012-07-17 15:13:54 sikator (3) #6

Erőltetett, hiányzik Szabó-Sípos Barnabás hangja, a 3D meg sem közelíti a Madagaszkár 3-ét.

2012-07-14 23:28:28 Il Matto (2) #5

Nyilván a kasszáknál jó bevételt produkál, minden egyéb szempontból (így a tiedéből is kedves néző) egy teljesen felesleges újabb bőr lett lehúzva egy már a 3. résznél eléggé kifulladt szériáról. Kaptunk teljesen felesleges és tartalom nélküli új karaktereket és ordas már 20 éve is unalomig agyonhasználtság állapotában poshadó kliséket, mint a gimnáziumi alfa menők kontra barátzónás lúzer. (A Shrek 3. is rém ciki volt ezzel az alapfelütéssel elképesztő, hogy ennek ellenére nem tudtak jobbat kitalálni.)
Sorolhatnám még
Lemeztektonika vajon hogy működik? stb. de minek.
talán egy pozitívumot tudnék megemlíteni, hogy az is legyen: a szent családnak szerencsére nem kell túl hosszú ideig örvendenünk a vásznon.
A jegy árát ugyan nem fogod visszakövetelni (éépen hogy), de jobban jársz, ha inkább otthon maradsz és huszadjára is beteszed a lejátszóba a Ratatuille-t.

2012-07-12 07:50:01 opposition (2) #4

Nagyon gyenge lett. Nincs benne semmi újítás.

2012-07-05 22:04:37 Daemiaen (3) #3

Hiányzik egy karakteres új szereplő, mint pl. Buckminster volt Simon Pegg hangjával az előző epizódban, ettől függetlenül az újabb történet nélküli road movie hozza azt a kötelezőt, ami miatt elképesztő népszerűség övezi szerte a világon.

2012-07-05 14:21:21 TomPowell (4) #2

Jégkorszak 4 – Vándorló Kontinens

Hihetetlen, hogy ez a széria még a negyedik rész után se tud kifáradni (nesze neked zöld ogre). Ugyan az első rész színvonalát ez sem éri el, de remekül megidézi azt, már ami az újfent karakteres gonoszokat illeti. A poénok, noha egy részüket elsütötték az előzetesekben jók – Motkányé persze sírva-röhögősek – így is marad bőven belőlük, plusz továbbra is lehet izgulni a szereplőkért. Az új karakterek közül pedig egyértelműen a lajhár nagyi van eltalálva a legjobban, de a főgonosz orángután is jó, talán csak a kardfogú tigrislány, Shira lett erőtlen. Viszont már annyi szereplőt mozgat a széria, hogy az első két rész érzelmessége hiányzik és némelyik karakter is háttérbe szorul, ez különösen a hiperaktív oposszumokra, Ropszra és Eddiere igaz (jó, ha két mondatuk van), és némileg Sid is kevesebbet szerepel – őt mondjuk ellensúlyozza nagymamája – Diego viszont végre többet. A látvány jó, a 3D korrekt, John Powell zenéje pedig most a legjobb – az Örömódát a Die Hard óta nem használták fel ilyen jól filmzenében. Ha az esetleges folytatások is ilyen jól tartják ezt a szintet, akkor felőlem addig folytathatják, amíg Mannyék maradványai nem egy múzeumban kötnek ki. De szerintem most kéne leállni.

Szinkron: természetesen az animációs filmekhez mért magas színvonal. Szabó Sipos Barnabást továbbra is nélkülözni kell, de a Jégkorszak karácsonyi különkiadásában őt megszólaltató Mihályi Győző tökéletesen helyettesíti. Berzsenyi Zoltán most is jól hozza a macsó macsek Diego-t, ahogy Geszti Péter most is brillírozik Sidként – sajnos az előzetesben elsütött „Mi a rák?” poént elhagyták. Bognár Gyöngyvér is rutinosan hozza már az anyáskodó Ellie-t, de a már említett oposszumokat szinte nem is hallani Gáspár András és Molnár Levente hangján. Az újak között ott van a kardfogú tigrislányt megszólaltató Bertalan Ágnes (eredetiben Jennifer Lopez), Kisbarack Patkó Csenge dallamos hangján hallható, Halász Aranka a Nagyiként alkot maradandót, de a kisebb mellékszereplőket is olyanok szólaltatják meg, mint Kálloy Molnár Péter, Kassai Károly, Rajkai Zoltán vagy az egyik legviccesebb figura, egy tengeritehén esetében Elek Ferenc.

2012-06-29 22:26:54 coles (3) #1

Nálunk már fut. A felújított párkányi (Štúrovo) moziban is vetítik, bár ahogy Beles mondotta vala: "...a Kaszásnak sem kell!" Pedig. (-:
A 3D nem sokat rakott hozzá, igaz, el se' vett belőle. Új karakterek próbálják színezni a negyedik menetet, több-kevesebb sikerrel. Nyo, ezzel nem mondtam sokat.
A felvezető ([link]) viszont remek!
Furcsa, a korosztály nagyban meghatározta reakcióimat...