Ocean's Twelve (2004) ☆ 👁

(Steven Soderbergh)

amerikai-ausztrál krimi, thriller, vígjáték

3,3

2021-12-19 19:38:26 critixx (1) #8

A harmadik film az igazán jó példa erre. Ott tényleg sztori sincs nagyon, csak arról szól, hogy Clooney és barátai szórakozzanak egy jót közösen.

2021-12-19 18:34:43 csabaga (2) #7

Második nekifutásra csak sikerült lekoppintani az eredeti filmet.

Nem az a lényeg, miről szól, hanem néhány ember, egy haveri társaság jól elhaknizzon benne.
Régen: Dean Martin, Sinatra...
Most: Clooney, Pitt.,
És Julia Roberts, akit általában kedvelek, nem tudom, miért ment bele ebbe a "pofátlanságba".
Bruce Willisnek már mindegy, ember meg nem mondta volna, ő egy jópofa tévésorozatban kezdett és még haja is volt.

Ahogy nézem, sokan bevették, sokan nem.
Régen kimaradt, most néztem csak meg, nem kellett volna.

A női változat is jobb ennél.

2013-05-08 01:06:22 Victor Vance (3) #6

Az első jópofa, kellemes heist-mozi volt, acélos színészi gárdával. A folytatás is nagyban erre akart építeni, csak mindenből többet, látványosabbat, bonyolultabbat, ennek köszönhetően kapta meg a második rész a folytatások tipikus gyermekbetegségeit.
Ennyi jó színészt még mindig élvezet látni együtt játszani, a kis cameo-k is jól vannak eltalálva, Bruce Willis, és a szájába adott mondatok zseniálisak, azonban a sztori valami hihetetlen túlbonyolított, a játékidőből jócskán lelehetett volna faragni, nem is beszélve a hangulatról, amit most nem találtak el. Las Vegas helyett Európa, aminek meg van a maga hangulat, a felvételek szemet gyönyörködtetőek, ezzel kapcsolatban nincs is miért belekötni a produkcióba.
Az előzmény azért is volt jó, meg pörgött végig, alig volt megállás, a folytatás azonban szokatlanul lassan indul be, és leginkább az ilyen pillanatokban érezni a játékidő felesleges hosszúságát, a végső csavarról pedig jobb nem is beszélni. Fogyasztható lett a második rész, de az eredeti fényében mégis egy közepes, izzadságszagú próbálkozás, talán nem lett volna akkora baj ha nem is folytatják.

2010-08-05 16:48:21 Bruce94 (2) #5

Ami azóta lement hármasra. :)

előzmény: Bruce94 (#4)

2010-04-04 16:45:26 Bruce94 (2) #4

Nem rossz film, de az elsőnek a nyomában sincsen.
Egy négyest azért megérdemel.

2009-06-14 09:15:27 critixx (1) #3

Ezt a '80-as évek eleji autósblődliből, az Ágyúgolyó futamból lopták, ahol Roger Moore játssza a saját hasonmását. No de hol van az eredetiség ma Hollywoodban? Pontosan: sehol.

előzmény: a6notes (#1)

2009-04-03 17:23:25 fanatic57 (3) #2

Sokszor azt se tudtam ki kivel van,de azért szórakoztató szajrémozi.

2009-03-20 01:59:16 a6notes (2) #1

Ki volt az a nagyokos, aki kitalálta, hogy biztos remek és vicces ötlet lenne, ha Julia Roberts eljátszaná Julia Roberts hasonmását? Bárki is, én többet nem adnék neki munkát Hollywoodon belül, és máshol sem.