Sose halunk meg (1993) ☆ 👁

(Koltai Róbert)

magyar dráma, vígjáték

4,0

2023-03-19 14:55:22 Boxer (4) #21

Mindenki életében van egy ilyen "Gyuszi bácsi" forma ember, aki az egész életét végig küzdi, végig fuldokolja, folyamatosan épp csak a víz szine felett tartva a fejét.
Az ilyen emberek életébe, mindennapjaikba, cselekedeteik mögöttesébe enged bepillantást ez a film, még ha kissé sután is. Az addig búra alatt nevelődött srácot (Imit) pedig végre, megcsapja az élet szaga. A végén a slusszpoén viszont tényleg odab.sz: A lovin a mindig vesztes kisembernek is bejön végre az, amiről mindig is álmodott, egyszer az életben neki is sikerül. Na de várjunk csak. Milyen életben? Hiszen élet, élet ugyan van, csakhogy, az már nem az övé ...

Koltainak ez is egy botrányosan sz.r alakítása volt, de nálam azért fért bele, mert a vergődése rokonítható volt az általa megformálni kivánt figura karakterével.

előzmény: erahurka (#16)

2022-11-28 20:59:46 sptt (4) #20

Amikor kijött a film VHS-kazettán, állandó levezető filmje volt a házibuliknak a Csapd le csacsival együtt - jóval később az Üvegtigris vette át a helyüket. Mindenki tudta előre a szöveget, de a fantasztikus dramaturgiának - és a megfelelő alkoholmennyiségnek - köszönhetően huszonharmadszor is mindenki nevetett. Anno Koltai nyilatkozta azt, hogy nem jó, ha a sok nevetésben nincs egy kis sírás, vagy a sok sírás közt nincs egy kis nevetés, ez pedig ebben a filmjében is érvényesül. Koltai megosztó színész, lehet imádni és utálni, de egy színésznek ez dicséret. Voltak remek és kevésbé sikerült filmjei, de ez szerintem korszakos mű. Nem szokásom többször megnézni egy filmet, de ezt előveszem 6-8 évente most is, hogy a házibulik már nem tartanak hajnali 6-ig és nem nézzük meg a végén ezt a filmet. 8/10

2022-07-12 22:59:06 Majvaldo (5) #19

1. Ötödik pecsét
2. A Tanú
3. Kontroll
4. SOSA HALUNK MEG!!!
Számomra ezek a legjobbak

2021-03-03 17:26:24 Boxer (4) #18

A sztori nobel díjas, koltai viszont a szokott ripacs.
Ennek ellenére a film nézhető és egy ponton túl még szerethető is volt. Rakat hibájával együtt.

2019-03-07 22:25:14 Ugor (4) #17

Én kérek elnézést.

2019-03-07 22:08:52 erahurka (3) #16

Mi a franc ez a film? Gyuszi bácsi egy szerencsejáték függő kókler paraszt, Imi egy értelmi fogyatékos, történet jóformán nincs... És miért pont egy házas nővel kell összehozni a srácot? Mit lehet szeretni ezen a filmen?

2018-10-20 09:48:58 oscarmániás (5) #15

Számomra ez a film évről évre egyre jobb. Merem állítani, hogy a legjobb magyar filmek közé tartozik egy képzeletbeli dobogón.

2018-05-07 11:24:22 HG (4) #14

"A csaj, akivel Gyuszi bá összehozza a srácot, nem tűnik konkrétan enyhén értelmi fogyatékosnak?"

Nekem inkább pont a srác tűnt értelmi fogyatékosnak.

2018-03-11 19:43:35 betti (3) #13

Adtam neki egy négyest, de ez lehet, hogy változni fog, ha egyszer újranézem (kb akkor láttam, amikor kijött moziban).
Elsősorban arra a benyomásra emlékszem, amit a film akkor tett rám: nem éreztem meggyőzőnek, extrának, bizonyos pontokon pl kifejezetten zavart. A fiatal srác karaktere nekem nagyon "kevés" volt, kb azt éreztem, hogy az egész szerepe annyi, hogy hülyén vigyorog, és megy Gyuszi bácsi után. És volt vmi, ami meg aztán kifejezetten zavart, de erre most rá is kérdezek (93-ban elég fiatal voltam, nem biztos, hogy ezt jól értettem). A csaj, akivel Gyuszi bá összehozza a srácot, nem tűnik konkrétan enyhén értelmi fogyatékosnak? Mert nekem annak tűnt, és így iszonyat rossz érzés volt látni, hogy teljesen egyértelműen mindenki kihasználja szerencsétlen nőt, akiből csak annyit lát a környezete (Gyuszi bá is), hogy "szívesen adja magát", tehát milyen klassz arra használni, hogy elvegye a srác szűzességét, de ez akkor se nagyon különbözik attól, mintha egy nagyon naiv, buta, készséges gyereklányt lökne az ágyába. Ez az elem a filmben nekem adott egy nagyon rossz szájízt - de mondom, nem vagyok benne 100%-san biztos, hogy jól emlékszem.

2016-07-09 19:20:34 Prüstü (4) #12

Újranézve sincs gondom a filmmel. Koltai alakítása szerintem teljesen rendben van, épp hogy az ő maradandó alakítása nélkül lenne felejthetőbb darab. Profin reprezentálja ezt a pörgős, életvidám embertípust. Igazi életérzés, és életigenlés üvölt a filmből.

2012-10-18 18:10:28 ChrisAdam (4) #11

Igazából nem fogott meg a film, semmi nincs benne. Szimpla beavatástörténet. Gyuszi karaktere tényleg nagyon jó, talán csak azért nem kedveltem meg, mert Koltai játssza, és engem nagyon idegesít már csak a hangja is. A rendezése pedig zseniális volt. Az operatőrnek is dícséret jár. A története úgy elment. Hajlottam volna a négyesre, de jobban alszok egy erős hármassal.

2012-09-13 23:14:03 Jereváni Rádió (4) #10

Gyuszi bácsi karakteréből hiányzik a mélység, koltai egy kicsit elripacskodja a szerepét, pörög, mint állat, nincs teljesen kibontva a személyisége. Koltai Róbertnél ez alap hiba, éppen azért pont akkor jó a film igazán, amikor lelassul egy kicsit a tempó, és szépen hozza az emóciót (Deutsch bácsi jelenete, finálé). A Szambához képest fényévekkel jobb, és egyébként is, ez egy jó film, analógia útján egy fordított végkimenetelő Előzés jutott róla eszembe.

2012-05-06 13:28:54 Tenebra (3) #9

Nem okozott számomra lelki orgazmust. :C De legalább tényleg Koltaihoz képest ez még egészen vállalható szomorúvígjáték.
Koltai lehet, ripacs volt, de Eperjeshez képest ez még semmi. :D Még egész viselhető. A 3-ast nálam megérdemli.

2011-08-08 22:27:35 limupei (5) #8

Ez egy nagyon jó megfogalmazás:) Egyébként nekem a Szamba is tetszett. Ennyire nem mint ez, de azért elég jó volt.

2011-08-08 22:18:38 Hannibal Lecter (5) #7

Maga Gyula karaktere a ripacs, nem Koltai. :)

2011-08-08 22:13:49 critixx (2) #6

Maga a film egy gyenge hármast megérne talán, de Koltai ripacskodása jócskán belerondít az összképbe. A többi filmjéhez képest így is klasszisokkal jobb. Azok számomra értékelhetetlenek (különösen a Szamba és a Megy a gőzös).

2010-09-20 09:28:05 budaik (4) #5

Én inkább szamba párti vagyok, persze kimaradtam a 900-es évek őrületéből, s jóval később tekintettem meg a kettőt, de persze ez is jó, magasan jobb, mint Koltai többi filmje.

2010-09-20 08:57:41 showme (5) #4

A film mindenképpen alapmű. Annak idején körülbelül 10x megnéztem egy nyári szünetben. Tud valaki valamit a főszereplő fiatal srácról, a filmbeli Imiről?

Szeptember 4-én láttam a Körcsarnokban a színpadi zenés változatát: vegyes érzelmeim vannak, de a szereposztás ellensúlyozta a darab hiányosságait.

2007-05-11 16:18:52 Gaby (4) #3

Dehogyis!Az én XX. századom 4ever!!!

2006-11-12 00:57:54 Kovacsadam89 (5) #2

nálam is.

2004-05-17 05:15:01 Godzi (5) #1

Nálam magyar filmek közül a best!