Állítsátok meg Terézanyut! (2004) ☆ 👁

(Bergendy Péter)

magyar szerelmi történet, vígjáték

2,5

2016-12-29 16:37:54 Calavera (?) #43

Ez a film valami igazán szörnyű. Minden tekintetben. Sem nem vicces, inkább csak sírni lehet rajta. Az öltözékek borzasztóak. Ez a drogos öccs vonal is valami fertelem!

Végig sem bírtam nézni.

2010-12-12 18:13:47 jesi (2) #42

Borzalmasan gyenge: valahol a csak szex és más semmi és a Bridget Jones között (mindkettő film számomra szörnyű). Ónodi Eszter-t nem bírom és itt is idegesítő volt. Sajnos ezek a közönségfilmek itthon (igaz pár év óta a magyar filmek elég gyengék, vannak kivételek-nálam a Friss levegő az)

2010-01-06 21:23:36 Jereváni Rádió (2) #41
2009-02-16 11:56:36 sapgabor (?) #40

Rácz Zsuzsa, Rácz bocsánat, nem Vadas...
ezek az étel-előtag vezetéknevek ...

Off
A szakács neme az férfi természetesen még mindig
On

2009-02-16 11:54:13 sapgabor (?) #39

Fiú létemre olvastam a könyvet kétszer is és lenyűgözött. Ma már nem így látom, de korábban azt gondoltam, de az író az egy hímnemű valaki csakúgy mint ahogy a szakács is.

Jelenleg három nő miatt már nem így gondolom:
Szabó Magda
Schaffer Erzsébet (Nők lapja)
és Rácz Zsuzsa aki a Terézanyu könyvet írta...

Szvsz a filmet sajnos elqurták, Vadas Zsuzsa ki is szállt a forgatásból menetközben bár az az egy jelenet ami a Balatonfelvidéken Dörgicsén játszódik abban szerintem átjön a könyv feelingje.

2009-01-19 21:59:12 Hannibal Lecter (1) #38

Átdobtam a színházas mellékszálat az offtopikba. Folytassuk ott, akit érdekel :)

2009-01-19 21:49:30 limupei (?) #37

Legutóbb a III. Richárdra is majdnem elmentem...

A szándék a fontos:-)

Amúgy röhögni fogtok, de a legnagyobb kulkás élményem a Micimackó. Nem fogjátok kitalálni, kit alakított. Fülest:) Szenzációs volt

2009-01-19 21:48:02 Hannibal Lecter (1) #36

Én még Kaposváron láttam, de nem igazán győzött meg. Igaz, kis szerepe volt. Legutóbb a III. Richárdra is majdnem elmentem... :)

előzmény: Jereváni Rádió (#35)

2009-01-19 21:45:50 Jereváni Rádió (2) #35

"elkulkásítani" - ezt védesd le! :)

Egyébként Kulka jó színész, Ványa bácsiban láttam jó néhány éve, és nagyon jól játszott benne.

2009-01-19 21:37:44 Hannibal Lecter (1) #34

Nem mondtam, hogy rossz színész, de mostanában sok filmet feleslegesen kulkásítottak el. Na jó, azért nem akarok kukacoskodni, végtére is ebben az okádékban is feltűnik egy igazi színész, Haumann Péter :) Csak ilyenből már nem sok van. A fiatal generációt nem ismerem behatóan, igazad van, többet kéne színházba mennem. Sokan mondják, hogy Nagy Ervin, sokan, hogy Fekete Ernő, hogy Rába Roland, László Zsolt. Nem tudom...
Nekem olyan fiatal színészek, hiányoznak, akik azonnal érdekelni kezdenek, amint megjelennek. Hol van például ma olyan, mint Latinovits Zoltán, akit már első társulatában, Debrecenben Csortosokhoz és Somlay Artúrokhoz hasonlítottak?
Persze az idők változnak, és (ez már szinte közgazdaságtan) a szükségletek is változnak, úgyhogy lehet, hogy én követelek túl sokat... :)

2009-01-19 21:20:39 limupei (?) #33

Nem, bár Kulka azért közel sem rossz. Járj többet színházba:) Kulkát még régen láttam párszor Kaposváron, voltak kifejezetten jó szerepei.

2009-01-19 21:15:33 Hannibal Lecter (1) #32

Jó, persze nem ismerem a magyar színművészet teljes spektrumát, de remélem, hogy nem Fenyő Iván, Csányi Sándor, Kulka János és társai jelentik számodra a hazai színészet csúcspontját :)

2009-01-19 21:09:56 Hannibal Lecter (1) #31

Hát ez remek kérdés. Vannak jó magyar színészek, de szinte egy kezemen meg tudnám számolni őket sajnos.

2009-01-18 20:07:57 limupei (?) #30

Hát ezt elég sarkosan fogalmaztad. Vagy te tényleg úgy gondolod, hogy ma egyetlen jó magyar színész/színésznő sincs Magyarországon? Remélem nem.

2009-01-18 19:52:27 Hannibal Lecter (1) #29

Sarkosan fogalmazva: a színművészek hiányoznak ma Magyarországról...

előzmény: bengeeno (#25)

2009-01-18 19:22:26 bengeeno (1) #28

Reménykedtem a Csányi Vs. Mecha WC papír cikkben:). Esküszöm, hogy egyedül a videóklippes sztoriról tudtam csak.

előzmény: Jereváni Rádió (#27)

2009-01-18 19:19:00 Jereváni Rádió (2) #27

"Csányi Sándor 1-számmal odébb költözött"

Na, itt azért ebbe beletrafáltál. :)

előzmény: bengeeno (#25)

2009-01-18 19:14:16 bengeeno (1) #26

+ Ráday, Darvas...etc.

2009-01-18 19:10:52 bengeeno (1) #25

Az ilyenfajta "sikerekre" gondoltam (ha ez siker, hazánkban szalagcím): "Csányi Sándor 1-számmal odébb költözött", "Csányi Sándor májerkedik egy videóklippben", "Csányi Sándor esete a gonosz WC papírral a távoli űrből". Egyébként jó, hogy említetted a Jávort, mert az ilyen kaliberű színművészek ma nagyon hiányoznak.

2009-01-18 19:02:01 Hannibal Lecter (1) #24

Hát ilyen "sikereket" nehéz is lenne irigyelni :D

előzmény: bengeeno (#22)

2009-01-18 19:01:28 Hannibal Lecter (1) #23

Neeeeeeeeeeem, az S.O.S. Szerelem, vagy mi a szar óta tudjuk, hogy ő az új Jávor Pál!

2009-01-18 18:49:51 bengeeno (1) #22

.Teljesen egyetértek veletek, a roncsot kivéve:). A Kontrollban tényleg jó volt, de könyörgöm, ne formáljanak már egy "magyar Cary Grant-et", ebből a gyurmából, mert ezzel csak minket hoznak kínos helyzetbe. Egyáltalán nem irigylem a sikereit, szóval ne értsen félre az ellentábor Viszont ha már filmesesdit játszanak, akkor az szóljon (v. üssön) rendesen a vásznon, akármelyik stílusban. Valamint próbáljanak valami maradandót is alkotni

2009-01-18 18:35:50 Jereváni Rádió (2) #21

A Kontrollban jó volt, mert ott nem kellett túl sokat beszélnie. Hozta a karaktert, ami a filmhez kellett. A többi filmjében már jóval többet kellett dumálnia, ekkor az ember rájön, hogy Csányi még hangsúlyozni sem tud.

előzmény: bengeeno (#18)

2009-01-18 18:34:10 Hannibal Lecter (1) #20

Csányi egy roncs. Semmiféle művészi érzékkel nem rendelkezik. A bivalybasznádi színjátszó együttes tagjai jobban eljátszották volna a nagyvásznas szerepeit. Színházban nem láttam, de nem is akarom.

2009-01-18 18:15:54 limupei (?) #19

A film 127 perces. Rossz a csúszkád, akármi legyen is az:-)

előzmény: Livcsy (#17)

2009-01-18 18:13:10 bengeeno (1) #18

Csányi Sándor, te jó ég! Hihetetlenül túlértékelt színész (a Fenyő még túlértékeltebb). Kb. egy manírja van, ha azt "sármos nézést" egyáltalán annak lehet nevezni:S. Eszembe jutott, amit Michael Corleone mondott Hyman Roth kapcsán: Érdekes. Húsz éve haldoklik ugyanattól a betegségtől. Érdekes, Csányi már hat éve tündököl egy film miatt(Kontroll).

2009-01-18 17:53:11 Livcsy (1) #17

nem tudom hány órás a film, de én olyan másfél óránál kikapcsoltam ( a csúszka szerint ez a film fele volt) unalmas, érthetetlen, nem is emlékszem már rá, mi volt benne, csak egy dologra: soha többet! és még az ellenségeimnek se!

2008-12-29 13:11:36 puttancsospeti (?) #16

Csányi Sándor azért jó volt az I love Budapestben szerintem. Igaz, hogy sok modoros alakítása van és nem túl sokoldalú-finoman szólva. Ez a Terézanyu c. film meg... Hát...olyan amilyen. Elmegy, de azért ne vegyük már komolyan-még vígjátékként sem... :)

2008-12-27 01:27:34 Hannibal Lecter (1) #15

Bergendy Péter rendezése zavaros, levegőben lógó "szingli-történet" arcégető közhelyekkel, sekélyes karakterekkel, köznapian híg dialektusokkal. Hámori Gabriella ugyan egész hihetően siránkozza végig ezt a nagyon "trendiskedő", gejl, minden párkapcsolatszerű viszonyt erőszakosan vulgarizáló kreatúrát, a mellékszereplőknek nem jut igazi játéklehetőség. Nagy Ervin és László Zsolt egész tűrhetőek, ellenben Csányi Sándor megint faszán bizonyítja, hogy semmi keresnivalója a szakmájában. Bamba, ügyetlen, közönséges pojáca.
Összességében unalmas, közhelyes, semmitmondó blődli, néhány igen bután kivitelezett, sánta jelenettel, semmitmondó hangulattal, nagykanállal adagolt "de-szar-az-élet" ízesítéssel.

2008-07-26 19:43:08 terika (1) #14

Nincs nekem semmi bajom a reklámmal, vágom én, hogy piacgazdaság és húzzunk le mindenkit, csak ne aggatnák rá a "lélekrajz" és a "szinglisors" jelzőket a sz@rságokra.
"Marcsi azt állítja, hogy nem szabad megrémülnöm, ha egy pasi nem kéri meg a kezemet az elsõ randin, hanem hosszan találkozgatni akar velem. Pirkóviki évek óta kitartóan állítja, hogy elsõ randin soha nem szabad lefeküdni vele." - és egyéb marhaságok a könyv-film tételmondatai közt, illetve még a kedvencem a könyvajánlóból:"Közel másfél éves elszánt állás-és pasikeresés hiteles történetét tartod a kezedben."
Ilyenkor van sírhatnékom...legalább azt írnák oda, hogy ez mind hülyeség, és ilyen béna emberek/nők(?) nem léteznek a világon.
És persze még divat is lesz belőle-mármint a depiből és a keressünk mindig új pasit feelingből, h rájöjjönk a hibáinkra XDD"...fájdalmas.

2008-07-25 21:58:49 Marla Singer (4) #13

Ugyan a Csak szex és más semmiben reklámcélokból jár mindenki vadiúj és - ha megfigyeled -ugyanolyan márkájú autóval.

előzmény: Ivan/ (#4)

2008-07-25 21:42:32 simijohnny (1) #12

Nagy hype, nagy nézettség, persze nem mindenki hülye. :)

2008-07-25 20:03:53 terika (1) #11

Nem is ott a hiba, hogy nem jó...hanem ott a hiba, akiknek ez kultuszfilm(?!)
A női lét...nemis, csak simán a hülyeség hajkurászásának a netovábbja. Nem is értem, miért kellett egy ilyen gyenge női karaktert a filmvászonra aggatni (nem, nem a színésznőt bántom ezzel, csupán a karaktert), tiszta depi/antiszoc az egész.
A könyvet is olvastam :P Komolyan kiver a víz ettől az egész sztoritól.

2008-04-26 21:20:27 Kremy (2) #10

Nem tudom hogy lehet erre a filmre 2esnél jobbat adni..Fájdalmas..

2007-12-13 19:59:08 Kremy (2) #9

Harmatgyenge film,csak H.Gabriella miatt nem nyomtam a nézhetetlenre....

2007-01-27 21:37:22 [: Azuroo andrew :] (2) #8

2007-01-27 20:51:47 Cesare Gonzago (1) #7

Gondoltam, nyolcszáz forintot megér a DVD; a mozi után újfent nekiláttam e filmnek, elvégre majd' mindenkinek jár egy utolsó esély, de Bergendy Péter alkotása ismét csak nézhetetlen, unalmas görcsölés.

2007-01-20 19:27:15 Ivan/ (2) #6

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2007-01-20 19:25:08 Jereváni Rádió (2) #5

Akkor megállapítható, hogy a Terézanyu a nagy magyar fantasy-filmek kategóriájába esik :)

2007-01-20 19:20:26 Ivan/ (2) #4

Ezen én nem problémáznék:) Pl. Csak szex és más semmiben is mindenki csak vadiúj autóval közlekedik, megélhetési gondja nincs. Igaz sorozat, de BK ugyanez a kategória és még sorolhatrnák egy csomó hasonló példát.

Amugy szeritem ritka unalmas darab a Terézanyú ráadásul Hámori Gabi se a szívem csücske, szóval valoszinűleg egyszer ez nekem elég is volt:)

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

2007-01-20 19:12:04 Jereváni Rádió (2) #3

Kérdés: miből élt a csaj 10 hónapig, ha addig nem volt munkája és közben menő helyekre járkált bulizni + nem volt szponzorbácsija sem, aki fizette volna a cehhet. ;)

2005-03-17 21:28:34 kk (1) #2

Annyira távol mindentől ez a film.Görcsölés gyertyafénynél,Balaton-felvidéken a laptop felett.Iszonyat.

2005-01-26 18:38:15 azazell0 (2) #1

Az egyik jelenetben a terézanyu a főnökével beszél, és közben állandóan belóg valami fekete fentről. Szerintem az a mikrofon volt - vagy tán nem értem a filmnyelvet?