kritikus tömeg
 RT  trailer
 Wikipedia
Bemutató: 2011. okt. 27.

2014-06-27 01:41:18 nandras (5) #20
sokadszor megnézve is marad a zseniális minősítés :)
a torrentéhez való hasonlítás meg csak annyiban állja meg, hogy boyle torrente tökéletes ellentetje, ha úgy tetszik, a tükörképe.
torrente gonosz, alattomos, sunyi és érdekleső. nincs meg benne boyle könnyed cinizmusa, a cinizmussal leplezett életbölcsessége és empátiája.
torrente a negatív hős, boyle a humanista. torrentétől viszolygunk, boyle szeretetreméltó.

2013-12-09 15:39:20 leplesbitang (5) #19
Ez az ír, Torrentével fűszerezett Halálos fegyver, ami úgy viszonyul az eredetihez, mint ahogy Árpa Attila Argo-ja viszonyul a Blöffhöz. Szerintem igen komikus, ahogy utal az amcsi és az angol (Guy Ritchie-féle) akciófilm-hagyomány jellegzetességeire. :) Csillagos ötös!

2013-07-19 00:41:53 kobretti88 (?) #18
Most újra nézve már nem tetszett annyira, egyszer nézős darab.

2012-08-03 01:17:58 bambusz11 (5) #17
szinkron nélkül fok'n ósz'm

2012-06-10 15:20:51 kobretti88 (?) #16
Jó film fekete humorral, remek beszólásokkal. Brendan Gleeson rasszista figurája elviszi a hátán filmet. Kellmes kis film. Nekem nagyon tetszett. A szinkron, léln Csuja Imrével még emel is a film élvehetőségén.

2012-05-15 19:56:23 Korben (4) #15
Mindjárt gondoltam.CSuja Imre!azért még meggondolom,de könnyen lehet h inkább eredetibe nézem.

2012-05-14 20:56:37 slawter (4) #14
Tessék , egy ksi ízelítő: [link]

Szerintem nem lett rossz, inkább átlagos. Eredeti nyelven amúgy milliószor ütősebb, a poénok és az akcentus miatt is. - van egy rész, ami csak erre épít, na azt nem tudom, hogy oldották meg...
előzmény: Korben (#13)

2012-05-14 20:54:32 Korben (4) #13
Jól sikerült a magyar szinkron?

2012-02-28 23:16:51 nandras (5) #12
végre egy film, amelyikre nyugodsz szívvel adhatok ötöst.

2012-01-13 19:23:17 Rorschach (5) #11
Azt alapozásnak hívják, és az Erőszakikban még sokkal tovább tart - mégis hihetetlenül jó az a film (is).
előzmény: pyrooo1 (#10)

2012-01-13 13:39:21 pyrooo1 (4) #10
Ha az első 15 perc vontatottságán túlteszi magát az ember, beindul a frenetikus párbeszédekkel együtt a cselekmény is. Politikai inkorrektség a tetőfokon

2012-01-11 08:59:34 hellasverona (5) #9
Szinkronosan várom,bár eredetiben is nagyon jó.Talán jobb is mint az In Bruges...

2011-12-27 00:43:31 Oscee (4) #8
Nálam is csak egy hajszálon múlott az ötös - összességében nagyon mókás, szerethető film. Brendan Gleeson nagyszerű!

2011-12-21 20:32:11 Gasz András (4) #7
A guardista:

Az In Bruges-hoz hasonló stílusú film fekete humorral és ír légkörrel, de angolos szóviccekkel és humorral.
Brendan Gleeson az isten ebben a szerepben ezt neki teremtették. Annyira jól áll neki ez a karakter mintha a hétköznapokban is őt 'játszaná'. :) Egy gond van ezzel, hogy ő elhomályosít szinte mindenkit kevés a jó mellékszereplő. (No pl a kisgyerek nem rossz és David Wilmot is a rossz arcú bűnöző szerepében) Mark Strong itt most számomra totál átlagos közepest nyújtott. Meg már picit unom az ő ilyen típusú gonosz karakterét. Általában a menjünk fejjel a bajnak és az öldöklésnek teóriát szokta cselekedni. (lásd még Robin Hood 2010-es filmje stb)Tetszett a vadnyugatot előidéző zene karöltve a sztorival mely szintén megidézte a nagy Vadnyugatot. A film közepe poénok szintjén picit leült, illetve ha már raktak be egy egyébként drámai síkon is működő és a végén pedig abszurdan vicces drámai részt is Brendan rokonságához kapcsolódva, akkor azt jobban is kidolgozhatták volna. A film lezárása jó, nyitottnak látszik, de azért talán kitalálható főszereplőnk sorsa.
Az idei év eddigi legjobb vígjátéka számomra. (A Másnaposok 2-t és Koszorúslányokat még nem láttam, de nem hallottam láttam róla jókat épp)

2011-11-19 23:55:47 Hannibal Lecter (4) #6
Szerintem is Brendan Gleeson viszi a show-t, egyszerűen csúcsra járatja az amúgy is baromi kreatívan megírt figurát. Korrekt kis buddy movie ez: a dialógusok ütősek, a karakterek is tökkelütöttek, ahogy kell; a kötelező akciófinálé viszont kissé sótlanra sikeredett. Ettől függetlenül McDonagh filmje remek kikapcsolódás.

2011-11-06 23:55:09 BonnyJohnny (4) #5
Nem csalódtam a filmben.
Amúgy szóról szóra egyetértek slawter véleményével. Az utolsó mondathoz még annyit fűznék hozzá, hogy az ír akcentushoz kicsit nehéz hozzászokni, de szerintem hozzátartozik az élményhez. :)

2011-11-06 19:51:06 Rorschach (5) #4
A szerkezete teljes egészében az Erőszakikat idézi - ahogy a poénok is. Voltaképpen végig az volt az érzésem, hogy én ezt már egyszer láttam.
De mindez ki a büdös francot érdekel, amikor ez a séma nem hogy másodszor, de még tizenötödször is megveszi az embert kilóra?

2011-11-06 14:27:34 slawter (4) #3
Ha még egy kicsi plussz lett volna benne, akkor zseinális osztályzaot kapot volna, így "csak" egy nagyon erős négyes. Remek film, amit feliratosan kell (kötelezőn) nézni!

2011-10-31 18:24:10 Daemiaen (4) #2
Aki még eddig nem tudta volna a klisét: Brendan Gleeson egy isteni(i) színész. Ha nem ő játszaná a zseniálisan megírt, sőt, ráírt karaktert, a legfinomabban fogalmazva sem túl nyakatekert történet, bizony, nem lenne túl izgalmas. Ám ő játssza, a fiatalabb McDonagh legnagyobb szerencséjére, amiért persze a dicséret is kijár.

2011-10-18 16:49:19 Zalaba Ferenc (4) #1
No, ha ez a film nem lesz benne az éves top 25-ben ezen az oldalon, akkor megeszem a gárdista kalapom.

Ha szeretnél véleményt nyilvánítani, jelentkezz be vagy regisztráld magad!