The Guard (2011) ☆ 👁

A guardista

(John Michael McDonagh)

ír krimi, thriller, vígjáték

4,0

Gerry Boyle: Egy üveg whiskey-t, meg egy duplát amíg várom. És maga?
Wendell Everett: Guinness.
Gerry Boyle: Két Guinnesst, csapos.

Gerry Boyle: Gyerekek?
Wendell Everett: 2 fiú. Stoke 5 éves, Huey csak most lett 3 hónapos. Róla van is képem.
Gerry Boyle: Nem akarom látni.
Wendell Everett: Tessék?
Gerry Boyle: Nem akarom látni. Az összes baba ugyanúgy néz ki. Csak akkor nem hasonlít az egyik baba a másikra... amikor állati ronda. Szóval ha csak nem egy állati ronda gyereket akar mutatni, nem akarom látni.

Gerry Boyle: Ír vagyok. A rasszizmus része a kultúrámnak.

Garda Aidan McBride: Szerintem nem kéne..
Gerry Boyle: Csak hülyéskedek, ne parázzá már folyton baszdmeg.
Garda Aidan McBride: Ez nem volt előírásszerű.
Gerry Boyle: Akkor menjél amerikába és előírás szerint nyald fehérre Obama seggét!
Garda Aidan McBride: Csak mondtam.
Gerry Boyle: Van pénz a házban?
Garda Aidan McBride: Mi? Nincs. Vagyis nem néztem.
Gerry Boyle: Meg se nézted hogy van-e itt pénz. Milyen elbaszott egy zsaru vagy te.
Gerry Boyle: Öt és fél. Öt - és - fél. Ez meg mi a pöcsömet jelent?
Garda Aidan McBride: Hm. Van egy nyolc és fél című film. Fellini. Vagy ott van a hetedik.
Gerry Boyle: Most felsorolod az összes filmet amiben számok vannak? Ez nekem is megy. De nincs sok köze a munkánkhoz.
Garda Aidan McBride: Lehet hogy ez a gyilkos öt és fel - feledik áldozata.
Gerry Boyle: Folytasd.
Garda Aidan McBride: Talán már megölt négy embert meg megnyomorított. Mondjuk levágta a lábait. Az lenne a fél. Úgyhogy ez az öt és feledik áldozata.
Gerry Boyle: Érdekes elmélet. Tehát azt mondod, hogy talán egy sorozatgyilkossal van dolgunk.
Garda Aidan McBride: Benne van a pakliban.

Wendell Everett: Őrmester?
Gerry Boyle: Azt hittem csak fekák lehetnek dílerek.
Wendell Everett: Hogy mondta?
Gerry Boyle: Azt hittem mindig fekák a dílerek és mexikóiak. Hogy is hívják őket? Van egy nevük..
Wendell Everett: Magára is van egy név. De ebbe most nem mennék bele. Szóval ott tartottam, hogy ezek veszélyes bűnözők, ezért...
Gerry Boyle: Szállítók, a faszt, futárok.
Stanton nyomozó: Most már elég volt belőled Boyle. Kérj elnézést az úrtól.
Gerry Boyle: Hee? Mégis miért?
Stanton nyomozó: Tudod hogy miért.
Wendell Everett: Például a rasszista megjegyzésekért.
Gerry Boyle: Ír vagyok, a rasszizmus a kultúránk része.

Gerry Boyle: Büszke nő volt, és bátor. Az anyám volt.