Grave Encounters (2011) ☆ 👁

(The Vicious Brothers)

kanadai horror

3,1

2023-10-25 10:06:32 jackbau33 (3) #14

Bírom az ilyen felderítős found footage-oknál, hogy úgy állítják be az aktuális para helyszínt, mint a kísértethelyek Fort Knox-át, ahonnan még ember nem jutott ki élve.2011-ben talán még vérnyomásemelők voltak az ilyen hatáskeltő interpretációk, mára önmaga paródiájává vált, hisz a zsánerfilmek fele így akarja eladni magát.Ennek ellenére a lepukkant elhagyatott kórház, mint táptalaj az ijesztősdire okés.A Színészek alaphelyzetben elfogadhatók, sikongatásnál már befigyel némi irritálófaktor de annyira azért nem tolják túl, hogy zavaró lenne.A gondnok lepénzelése jó médiakritika, hisz a meginterjúvolt utca embere is némi zs fejében hajlamos igazítani a véleményén…Maga a felvezetés elég typic, ahogy a helyzet egyre jobban eszkalálódik, eleinte apró zörejekkel/ megmozduló tárgyakkal a totális őrület betetőzéséig.Ijesztésügyileg már felemás élmény, technikailag okésak de a fokozatos elhalkulásnál vagy mikor közelítenek lassan valami felé, nem kell jósnak lenni, hogy tudd, jön egy nagy bumm.A legvége már kissé kínlódásnak tűnt, a tehetetlenül várt elkerülhetetlent tovább húzták a kelleténél… Összességében egynek befér de pl a vágott szeműek Grave Encounters-e https://kritikustomeg.org/film/82450/gon-ji-am-gonjiam-haunted-asylum-2018 sztoriban nem de ijesztésekben szerintem utcahosszal jobb. Nekem 5/10

2016-05-01 19:02:48 Killjoy (2) #13

Untam, de nagyon. Egyik ismerős ajánlotta, hogy ha akarok egy jó horrort... Lett volna benne pár jó ötlet, de az egész megvalósítás egy kalap kurjantást nem ért, nem tudtam nagyon megijedni sem, mert annyira kiszámítható volt az egész felépítése. Csak azért kettes, mert végigszenvedtem, és a slusszpoén azért tetszett, de hogy egy lobotómia után a csávó még kijelentkezik a kamerának, arra azért befizetnék...

2014-02-02 23:27:15 Xaos (4) #12

"Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel" :)

2012-10-30 20:59:20 Lil Martin (3) #11

fúú, azért a Körre ráver egy-két kört (haha:D) még ez is.

2012-10-30 20:57:30 Lil Martin (3) #10

az eleje nem rossz, a közepe az, a vége meg nemtom, nekem tetszett. adok rá egy gyönge hármast, ami lehet hogy majd erős kettesbe vált át. na megnézem a második részét is, bár már előre félek tőle, nehogy elbassza az első "élményét", mint pl a rec 2. része a zseniális elsőt. bár itt sokmindent nem tud már rontani rajta :D

2012-05-13 14:25:11 Lanie (2) #9

Ez a film komolyan mondom, hogy ritka unalmas és klisés, pedig pozitívan álltam hozzá az elején. Annyira igyekezne az ember valami értelmes horrort találni, de így igazán nehéz ;D

2011-12-30 21:57:33 ChrisAdam (3) #8

Nekem itt ez a dok. stílus nem jön be. Máshol oké, de itt túl megrendezett, bár egy horror esetében ez elég nyilvánvaló (lásd: Paranormal Activity). De egy Jackass esetében nem mindig.

előzmény: Umberto (#7)

2011-12-30 20:36:03 Umberto (4) #7

Egyetértek, s ezért van az, hogy a Kör nálam erős 4-es. :-)
Amúgy itt a hatást még fokozta a dokumentatív jelleg is, ugyanúgy, ahogy például a Rec-nél is.

2011-12-30 19:05:41 ChrisAdam (3) #6

Egy Samara Morgan azért jobb. :) Vagy egy halott arc a Körből.

Kanadaiaknak is van fantáziájuk. Ez új. :D

2011-12-30 18:48:39 Umberto (4) #5

Arra. Ne is mondd... :-)

2011-12-30 18:38:15 ChrisAdam (3) #4

Arra gondolsz, amikor a nő megfordul és olyan szép az arca? Mer az belőlem is kiverte a szart is.

előzmény: Umberto (#3)

2011-10-11 22:03:30 Umberto (4) #3

Nálam megérdemli a gyenge 4-est, mert az egyik jelenet miatt (már a trailerben is látható - sajnos) napokig villanyfénynél aludtam. :-)

2011-10-10 17:55:28 HejjaX (3) #2

ja, a hangulata príma és valóban kellemesen rémisztő, csak hát az a szánalmas cgi... teljesen tönkre bassza a filmet. csak emiatt majdnem 2-es nálam. (cgi nélkül meg talán gyenge 4-es is lehetne.)

előzmény: Mikkey (#1)

2011-10-10 07:43:26 Mikkey (4) #1

A blair witch óta, az első olyan realitásba oltott horror, ami végre tényleg PARAnormál. [Rec más stílus picit nekem]
A sztori felépítése, a helyszínválasztás remek, szépen adagolt feszültségektől jutunk el a végső őrületig.