Real Steel (2011) ☆ 👁

Vasököl

(Shawn Levy)

amerikai-indiai akciófilm, dráma, sci-fi, sportfilm

3,1

2020-07-19 12:23:28 sptt (4) #44

Vannak azok a tipikus hollywoodi filmek, amelyek egy percre sem tudják lekötni az embert és vannak azok, amelyek kiszámíthatóságuk, sablonosságuk ellenére igen. Talán a látványvilág, talán az emócióval történő játék, talán a humor, talán a színészi játék lehet az a plusz, ami a tipizálható sablonfilmek közül kiemel egyet-egyet és ez jelentkezik abban a pozitív érzésben, ahogy kijössz a moziból, ahogy lehajtod a laptop tetejét a film után, ahogy a mozis portálok átlag osztályzatait látod. Ez a film sablonos, de ezek közül egyértelműen a jobbak közé tartozik és ez többnyire (IMDB, TMDB, Rotten Tomatoes) tükröződik a pontszámokban is. 7/10

2018-01-01 18:46:19 HG (3) #43

Kiszámítható sztori, végtelenül idegesítő gyerekszínész, egydimenziós karakterek (az elmaradhatatlan "beképzelt gazdag híresség" alakjával, akit a "nép egyszerű gyermeke" erkölcsileg legyőz), szokásos Hollywood-i giccstenger... a CGI és a filmzene miatt adtam rá egy hármast, amúgy max. kettes lett volna.

2013-08-07 02:22:34 Victor Vance (4) #42

Mint írtam, engem minden negatívuma ellenére lekötött, élveztem, és jól szórakoztam rajta. Bár elismerem a hibáit, megértem ha valakinek nem jön be, elvégre sok eredetiség nincs benne és hetekkel a megnézése után már gondolkodni kell hogy miről szólt.

2013-08-06 17:25:25 tomside (2) #41

Eléggé lehúztad a filmet, aztán leosztályoztad négyesre. Szerintem félrenyomtál, és akkor javítsd ki, vagy b, hogy nem nyomtál félre, de akkor meg aludd ki magad, és holnap gyere vissza lepontozni. :) Ez a film az én szememben az elmúlt időszak egyik leggusztustalanabb celluloid-fércműve volt. Ráadául dögunalom.

előzmény: Victor Vance (#40)

2013-08-06 16:06:22 Victor Vance (4) #40

A szokásos, előre kiszámítható sablonfilm, rengeteg klisével, és giccsekkel persze, de ez az elem már az ilyen mozik velejárója, elengedhetetlen árukapcsolás. A cselekmény előre kiszámítható természetesen, és nincs olyan monumentuma, amit már ne láttunk volna más filmben, többször is, jóllehet, rengeteg moziból lop, főleg Stallone régi klasszikusaiból, a Rocky első és negyedik epizódja, vagy a Túl a csúcson, amely bemutatásakor szinte senkit sem érdekel, később viszont kultuszfilm lett – az utókor úgy látszik nagyonis szeret meríteni belőle.
Átlagossága ellenére azonban rettenetesen élveztem, a bejáratott panelekből Shawn Levy egy szórakoztató filmet rakott össze, még ha tudtam is mi következik a következő jelenetben, vagy fél órával előre láttam, a hangulat nagyon a helyén volt, Hugh Jackman pedig rengeteget adott hozzá ahhoz, hogy a mozi nézhető legyen. Ugyan nem egy Oscar-díjas alakítás, de hozza, amit kell, a gyerekszínész, aki esetleg gyengébb, legalábbis ha a múlt alkotásait nézzük, amiben gyerkőcök brillíroztak. Színészi játék helyett azonban ott a rengeteg CGI-robot, amelyek piszok jól néznek ki, fel se tűnik az embernek, hogy számítógép alkotta őket, és a gép-gép elleni harcoknak is remek dinamikájuk van, valamint arra is jók, hogy a néha ellaposodó sztorit ellensúlyozzák. Mert jellemfejlődésnek nyoma sincs, az apa megszereti elhanyagolt fiát, és fordítva, tehát csak a szokásos amerikai receptet látjuk, és némileg az hiányzik belőle, ami megvolt azokban a filmekben, amiket másol: a szív.
De a látványos bunyó miatt erről meg tudtam feledkezni, ennek hála élvezetes alkotás volt, bár elismerem a hibáit is, s igazából, ha szigorú akarnék lenni, azt mondanám, ez nem valami jó film. Olyan, amit egyszer látsz, de hónapok múltán már nem nagyon fogsz rá emlékezni, mint egy alkalmasint elfogyasztott gyors menü.

2013-01-02 13:37:13 Ubul (3) #39

kb percenként kommentáltuk barátnőmmel a film egyes jeleneteit előre, hogy mi is fog történni, és tényleg az történt, szóval nagyon kiszámítható a film, a szokásos drámai töltelékekkel. H.J. jól játszott, volt benne kis humor, E.L.-t már a Lostban se szerettem , és itt se volt igazán fontos szerepe, csak a jóbulaszerep:D, a kissrác túl vagány volt 11 éves létére, de azért még tűrhető,egy-két esetben kizárólag idegesítő,viszont a csöpögős,drámai részektől a hideg rázott ki. Lehetett volna jó is ez, ezek nélkül is. Szinkronul néztem, az orosz csaj szinkronja - mint úgy általában az oroszoké - förtelmes volt - nem tudom minek erőltetni az ilyen ákcentust :D , míg a mellette lévő ázsiai perfektül lett leszinkronizálva - persze más kérdés, hogy az eredeti nyelven is így volt -e erőltetve az oroszlion nyelve :D

2012-07-01 21:25:53 terika (2) #38

Nagyon idegesítő ez a film.

2012-05-31 12:02:02 hunty (4) #37

Ezerszer és ezer milliószor látott tipikus hollywoodi giccstenger,de a szórakoztató fajtából.

2012-03-17 09:31:20 Leppard (1) #36

Az összes kritika jogos - minden tekintetben és részletében szégyen ez a két órás "film"...

2012-03-06 07:31:00 project640 (2) #35

Ennyire ötlettelen, sekélyes, csöpögős filmet rég nem láttam. Az a Hugh Jackman, aki a forrásban (mely csillagos 5-ös film) brillírozott, ilyen filmben, ilyen gyenge karaktert :-( ... a fiúról inkább nem írok, gyerekkorom csehszlovák ifjúsági filmjeiben is jobban játszottak a gyerekek. Csak azért nem adtam rá 1-est, mert visszanéztem mikre adtam, és azoknál egy hangyányit azért jobb :-)

2012-02-29 07:13:05 miraculum (2) #34

Ez tényleg borzalmas. Siralmasan sekélyes, semmilyen film, teljesen érdektelen az egész történet. Ráadásul állandóan az az érzésem volt, mintha egy Over The Top rebootot néznék, de ennél az is sokkal érdekesebb volt, és bármilyen röhejes, Stallone jobb volt benne, mint itt Jackman. Ha valaki szeretne robotokat animálgatni, az csinálja inkább otthon, de kizárólag emiatt kár filmet készíteni.

2012-02-26 14:32:45 tomside (2) #33

Felháborítóan felületes, hivalkodóan közhelyes, szerintem kifejezetten káros alkotás. Az apa karakterének annyi érzelmi intelligenciája van, mint egy csavarkulcsnak. Akik ennyire sérült szerepeket ilyen felületesen visznek filmre, pusztán egy giccses hepiend kedvéért, azok szerintem kulturális bűnözők. Értem én, hogy ez popcornmozi, és szórakoztatni meg kikapcsolni akar, de szerintem a mellékhatásai sokkal nagyobb arányú károkat okozhatnak. Más: A sztori 17 sebből vérzik, olyan mint egy szita. Tök kidolgozatlanak a részletek, csak azért, hogy ennyire gyatra robotbunyót lehessen látni. Pl: - hogy került oda az a robot? Végig azt vártam, hogy kiderül , hogy a tervező megszökött, mesterséges intelligenciájú előző fejlesztése, aki kvázi öngyilkos akart lenni egy roncstelepen, de a tiszta gyermek életet lehelt bele, és akkor legalább vmi Pinocchio-/ Frankenstein- áthallás lehetett volna, de nem, ehelyett a semmi. És nem az zavar, hogy nincs benne Pinocchia vagy Frankenstein sztorijának újragondolása, hanem az, hogy egyáltalán nincs sztori. Semmi bzdmg, semmi! Ennyire elbutulni nem vagyok hajlandó, pont.

2012-02-19 11:24:19 van zan (3) #32

aranyos mese..

2012-02-18 23:54:58 gabonaaa (2) #31

megadtam neki a kettest, de csak mert hatással volt rám az a sok Dr Pepper! :D

2012-02-01 00:13:09 Gameface (3) #30

ejj, kösz az infót, így már klappol

2012-02-01 00:00:30 w.e.g.a. (3) #29

A kettő nem ugyanaz. Előbbi Leonard, akiről te beszélsz az pedig Robinson.

előzmény: Gameface (#28)

2012-01-31 22:55:46 Gameface (3) #28

és akit Jake LaMotta úgy hergelt, hogy "soha nem fogsz kiütni, Ray"

előzmény: Oscee (#27)

2012-01-31 22:38:00 Oscee (2) #27

Akinek van kis műszaki érzéke, óvakodjon tőle, valami bődületes ökörség :)

funfact: az a Sugar Ray volt a box-konzultánsa a filmnek, akit Christian Bale emleget a The Fighterben :)

2012-01-11 08:54:17 hellasverona (5) #26

Jobb mint a Transformers szerintem,bár hülyeség összehasonlítani.

2012-01-10 16:52:20 opposition (3) #25

Jópofa. Valóban tele van közhelyekkel, de valahogy mégis működik.

2011-12-17 21:10:24 Pedro (4) #24

Szórakoztatóan közhelyes.

2011-10-15 18:39:38 Corey (2) #23

Pontosan azt hozza, amit várni lehetett tőle. Közhelyes, fülsértően sablonos mondatokkal operáló családi maszlag. Egyetlen pozitívum Jackman karaktere és karizmája lehetett volna, de fél óráig tartó bénázása után gyakorlatilag végig asszisztálja a filmet az egyre zavaróbb gyerek mögött, aki egyébként egy maga képes kiemelni egy több mázsás vasat is a sárból.(hisz ő Rozsomák fia!)
A jellemfejlődést felesleges felróni, a készítők nem tartották elég fontosnak, így az most nincs is ebben a filmben. A lényeg úgyis az, hogy a rossz apából a végére jó legyen, minek hát ezt túlbonyolítani?
Mindezek mellett a Túl a csúcson koppintása és az utolsó fél óra Remény bajnoka szerű giccse még inkább erősíti azt a tényt, hogy ezt a filmet teljesen felesleges volt elkészíteni.

2011-10-15 14:22:46 BonnyJohnny (2) #22

A végtelen sablonossága (ami helyenként már a lenyúlás határát súrolja két Stallone film összefüggésében is), a már-már nevetséges kiszámíthatósága, a fájóan lapos karakterek és a mindent elárasztó giccs miatt ez simán egy rossz film. És lazadioval egyetértésben jegyezném meg, hogy a főszereplő jellemfejlődése olyan meredek, mint amekkorát nem indokolnak a látottak. Amit én annak tükrében látok bosszantónak, hogy Jackman egész jó mind a két végletben, szerintem nem rajta múlott, hogy nem árnyalták a karakterét.
A kisfiú engem annyira idegesített, mint a Baljós árnyak Anakinje óta egyik másik kisfiú karakter sem.
Viszont van hangulata filmnek, ami be kell valljam néha néha megfogott. Erős kettes. Nem sok hiányzik a hármashoz.

2011-10-11 23:58:22 carmine (4) #21

Egyrészt ott lakik, másrészt erős érzelmi szálak fűzik hozzá.

előzmény: lazadio (#20)

2011-10-11 14:36:28 lazadio (2) #20

Majdnem kifelejtettem az edzőterem megmentős szálat.
Minek kell megmenteni ha nem is jár már oda senki?? Azért hogy a csajszi ott szerelgesse a robotokat? Adja el, és vegyen egy kisebb műhelyt :D

2011-10-11 14:32:48 lazadio (2) #19

Na meg az is :D

előzmény: Zalaba Ferenc (#18)

2011-10-11 14:16:21 Zalaba Ferenc (2) #18

"Ja, meg hogy az egy jobb film."

Jó rég láthattad. :)

2011-10-11 13:25:03 lazadio (2) #17

Ennyire unalmas és kiszámítható filmet is régen láttam már.
Mindig pontosan tudja a néző hogy mi fog történni a következő pillanatban. Klisé-klisé hátán.
A főszereplő jellemfejlődése olyan meredek, mint amekkorát nem indokolnak a látottak. A robotos részek szerintem szörnyen gagyin néznek, és mind közül a Zeusz nevű überrobot a legbénább.
Persze mindezek csak díszletnek szolgálnak egy tökéletesen kiszámítható és undorítóan negédes történethez.

Így láttam a filmet:
- Jackman (nem erre a filmre lesz büszke, bár ő viszi a hátán a filmet)
- inkább idegesítő mintsem aranyos vagy vicces kisfiú
- béna robotok (számomra érthetetlen vezérlési mechanizmussal)
- nagy adag apa-fia egymásra találós cukormáz

Amúgy egy az egyben a Túl a csúcson -t idézi a film szerintem, annyi különbséggel hogy itt az apának nem kell a gyerek a film elején, és a szkandert kicserélték "robotokra".
Ja, meg hogy az egy jobb film.

2011-10-10 20:38:26 slawter (3) #16

Tiszteletjegy nélkül nem hiszem, hogy elmentem volna rá. Modernkori mese, amiből ennyi köszönöm, elég volt. Viszont egy nagy pozitívuma van, a klisé és sablonhegy ellenére hangulata, az van, még ha nem is végig.

2011-10-09 12:09:43 simijohnny (2) #15

Rég láttam ennyire giccses és hatásvadász filmet. Még az élvezhető részeit is, rögtön ledönti valami instant tanulság, vagy sulykolt érzelmi szál, bárgyú lassítás. Forgatókönyv pedig nincs. Hollywood, vagy nem Hollywood, 16 év felett már nem igazán ajánlott. Lehetett volna ez sokkal jobb is... kár érte.

2011-10-08 23:02:02 carmine (4) #14

Abszolút nézhető a film. Nekem tetszett. A történetből kihozták amit lehet és egyetértek, hogy ízlésesen és megfelelően adagolták, az akciót, az érzelmekkel és egy csapatnyi humort. Technikailag teljesen rendben volt és a zene választás is tökéletes volt. Kellemes csalódás. Ha valaki nem vár többet a filmtől mint, hogy robotok verekednek robotokkal, akkor nagy csalódás nem érheti.

Azt viszont nem értettem, hogy a Király! című filmet miért hirdették a film előtt úgy, hogy 'hamarosan a mozikban', mikor 11-én jelenik meg dvd-n.

2011-10-08 02:46:51 manson84 (2) #13

Igen, van pár rész ami nem tökéletes, de még így is felülmúl mindent ami e témában valaha is készült a televízió számára (Sőt, nem kevés überkult, túldimenzionált sci-fi mozit is simán kenterbe ver néhány erősebb epizód).

2011-10-07 23:32:56 vatter (4) #12

Teljesen jól összerakott film volt szerintem,az effektek jól sikerültek, és kifejezetten tetszett hogy ezt a filmet nem 3d-be nyomatják. A történet tetszett a színészi alakítások is egész jók voltak. Nálam a film egy 4-est érdemel.

2011-10-07 10:27:49 Olórin (2) #11

Bár még csak úgy a felét láttam (a Steel-adaptációt pl. nem), de azért bizony vannak azok közt is nagyon gyengék.

2011-10-07 10:24:15 critixx (?) #10

Na, legalább akkor kiírták. Helyes. :)

Melyik Twilight Zone nem zseniális (az eredeti sorozatból)? ;-)

2011-10-07 10:19:24 Olórin (2) #9

Ízléses? Na, ez egy olyan szó, ami egyáltalán nem jutott eszembe a film alatt:)

2011-10-07 08:36:13 Daemiaen (3) #8

Az vagyon kiírva, hogy részben a novella alapján.

előzmény: Zalaba Ferenc (#6)

2011-10-07 03:28:43 manson84 (2) #7

Pontosan ennek az epizódnak a feldolgozása:
Zseniális Twilight Zone ;)

2011-10-06 21:48:31 Zalaba Ferenc (2) #6

Nem lenyúlás, hanem feldolgozás, ugyanis konkrétan ki van írva a film elején, hogy "készült Richard Matheson novellája alapján".

2011-10-06 21:44:47 critixx (?) #5

Ez tudtommal egy régi Alkonyzóna-epizód lenyúlása. Vagy tévedek?

előzmény: Ivan/ (#3)

2011-10-06 21:29:10 Daemiaen (3) #4

Rocky IV a családoknak, mégis több szív és jellem került bele, mint a nagy átlagba. Noha igaz, ami igaz, a nagy része nem más, mint egy nagy közhelygyűjtemény, ami - valljuk be - egész ízlésesen van összecsomagolva. Mindenképpen pozitív csalódás.

2011-10-06 17:22:55 Ivan/ (?) #3

Ez valami jó kis Transformers utánérzés akar lenni vagy valami teljesen más?

2011-10-05 12:48:33 opposition (3) #2

Számomra a sztori alapján elképzelhetetlen, hogy jó legyen. Viszont a kritikái meg jók. Kíváncsi vagyok.

2011-10-04 23:37:54 Szilu (4) #1

Abszolút nézhető, habár se nem az én stílusom, se nem az én korosztályomnak szól szerintem. Nem tudom, hogy 3D-ben vetítik-e, de úgy szerintem jobb lehet. Nálam egy "jó"-t vált ki. :)