Cop Out (2010) ☆ 👁

(Kevin Smith (I))

amerikai akciófilm, krimi, vígjáték

2,9

2020-11-08 21:24:47 Benny Bug (3) #20

Bruce Willis és Sean William Scott miatt szórakoztató, néhol még Kevin Smith stílusa is meglátszik rajta. Sajnos jutott belőle kínos rész is, így a végeredmény felemás, de nem vállalhatatlan. Egyszer nézős film hétvége kora estére, annak megfelelő, ha többnek nem is.

2016-08-31 09:25:09 unrealnoise (1) #19

Roppant mód fárasztó, gagyi, vér gyenge... (Persze végig se néztem...) 1/10

2016-01-13 22:18:30 Leo_Stotch (2) #18

Nem is tudom láttam-e ennél rosszabb "zsarus,társas,páros akciókomédiát"

Semmi nem működik benne....

2012-10-08 18:47:47 Victor Vance (3) #17

Ugyanazt éreztem mint a szintén 2010-ben készült Pancser police esetében is. Valahol a produkcióban ott volt egy nagyonis jó, szórakoztató és baromi vicces film, ám végül nem lett más, mint kihagyott ziccerek tárháza. Itt némileg azért fájdalmasabb, mert Bruce Willis, talán minden idők legnagyobb akciósztárja már önmagában garancia kellene hogy legyen egy ilyen mókára, talán utóbbi filmjei nem sikerült olyan jól, de ez neki lett kitalálva. Látszik is, ő megteszi amit kell, hozza már a klasszikus, bejáratott karaktert, akit a Die Hardban, Az utolsó cserkészben, és egyéb hasonszőrű mozikban. Mosolya még mindig hallhatatlan, s bár véres trikó itt nincs, mégis jó látni őt egy ilyen, már klasszikussá vált szerepkörben. Innentől kezdve viszont szinte már csak a negatívumok jönnek, egy borzasztó sidekick személyében, a legkevésbé sem szerethető Tracy Morgan-ben.
Nem tudom hogy ezt az embert hogy engedhették kamera, vagy egyáltalán levegő közelbe, lehet az amcsik látnak benne valamit, lehet alapjában végig jó stand up humorista, színésznek viszont több mint csapnivaló. Minél jobban próbálkozik vicces lenni, a végeredmény annál tragikusabb, végigripacskodja az egész filmet, ráadásul végig az járt a fejemben, Bruce karaktere vajon hogyan bírta eddig elviselni. Kilenc éve társak, láthatóan nincs sok bajuk egymással, legfeljebb néha nem tudják elviselni mások hülyeségeit, ami persze érthető, láttuk ezt már korábbi zsarumozikban is. A gond ezzel annyi Morgan miközben végighülyéskedi az egész történetet, a néző legszívesebben kilőné az űrbe, Bruce-t viszont ez láthatóan nem zavarja annyira, pedig gondoljunk csak bele, egy Die Hard-ban már kifingatta volna. Lehet hogy hülyeség ez a gondolatmenet, csak néha felkaptam a fejem, már csak azért is mert kedvenc akcióhősünk ugyanazt a szerepkört hozza, mint az előbb taglalt művekben. Kevin Smith egykor tényleg szórakoztató vígjátékokat készített, sokan egyébként azzal indokolták ennek a mozinak a gyengeségeit hogy a forgatókönyvet nem ő írta. Nos, azért ne fogjunk rá mindent az írókra, ugyanis Smith nem tud akciót rendezni, egy valamirevaló lövöldözés vagy autósüldözés sincs a filmben, pedig ezt úgy vélem, mindnyájan minimum elvártuk volna.
Ehelyett vannak viccesnek szánt utalások korábbi filmekre, amit látszólag nem tudnak megunni az alkotók, van ahol működik, de ez nem az a movie és egy csomó cikis poén, ami olyan, mintha a két főszereplő kijönne a tévéből és az arcodba mondaná: itt öcsém most röhögnöd kell. Szóval felesleges erőlködés az egész. Azért 1-2 értékelhető vicc van, néha tényleg felnevettem, vagy eleresztettem egy mosolyt, de ez egy ilyen film esetében, amely valóban azért készült hogy röhögjünk rajta, és elszórakoztasson, kevés. De összességében mindegy, ez a mozi senkinek sem lesz karriertemető, Morgan marad ott ahol van, Smith úgy hallom visszavonult a rendezéstől, Bruce papa meg ahogy látom, egyre jobb filmeket vállal el, ezt a mozit meg jobb minél hamarabb elfelejtenem.

2011-12-24 10:06:17 Origi (3) #16

Tracy Morgan csupán annyira volt idegesítő, hogy Willis helyében nem egyszer úgy pofán vágtam volna, hogy beszarik. Az egész brigádból egyedül Seann William Scott miatt nem 2-es a film.

2011-09-30 22:46:25 Bruce94 (3) #15

Jobb is, ha nem mutatták be a mozikban. Nem méltó ahhoz a Kevin Smithez akinek kedvelem a filmjeit. Bruce jó volt a szerepében, viszont Tracy Morgan kurvára idegesített, aztán valahogy a végére már nem ment annyira az agyamra. Különben is ott volt Stiffler aki szívem szerint tarkón vágtam volna egy lapáttal. A szinkron hála az égnek valamit kozmetikázott a filmen. A főgonoszról szót se vesztegessünk. A történet egy átlagos buddy-cop movie. Néhány jeleneten lehet mosolyogni, az akciók jók, de az egész film csak egy egyszer megnézhető közepes alkotás.

2011-07-14 08:49:33 Leppard (2) #14

Teljesen felesleges és semmitmondó alkotás, néhány jobb jelenettel. Amerikai rendezőknek miért van az a fixa ideája, hogy attól fog működni egy film (vagy attól lesz vicces), ha beleraknak legalább egy fogvillogtatós, szemforgatós, folyamatosan hülyeségeket beszélő és csináló négert - mint most épp ezt a barmot?

2011-02-16 14:58:54 Tams (4) #13

Nekem abszolút bejött a film! az elején, a filmes utalások, és a Die Hard-os utalás, megalapozta a későbbi dolgokat! Ami miatt mégis csak 4-es, az a néhol erőtlenre sikerült párbeszédek! De ennyi! Amúgy nagyon jó munkát végzett Smith, csak itt ott voltak dramaturgiai bakik! Ettől függetlenül jó kis film lett, amit elő-elő lehet majd venni a későbbiekben, ha egy könnyed akció mozira vágyik az ember! :)
Amúgy meg, a Pancser polisz szánalmas mivolta után, ez pont kellett!!!

2010-11-14 17:43:57 MicaHiro (4) #12

Kellemes csalódás nekem ez a film, Willis és Morgan meglepően jól működnek együtt a vásznon, egy jó buddycop-moviehoz pedig nem is kell más, mint egy jó zsarupáros :)
Külön kiemelendő még Seann William Scott karaktere, szinte minden megmozdulása aranyat ért itt :)

2010-08-13 20:37:02 Hannibal Lecter (3) #11

"Idézgessünk, mert attól fekszik a nép" koncepció alapján posztmodern zsaruvígjátékot rendezni nem is olyan egyszerű. Smith komolyabb alkotói megfontolások nélkül hányja egymásra a fésületlen intertexteket, miközben csontig rágott szereptoposzában játszatja az álmosítóan középszerű Willist. Néger kollégája pedig egyszerűen idegesítő - egy nagyszájú, mackós alkatú balfasz, akinek szerencséje, hogy bunkóságai néha szíven találják a nézőt. Nagyon, de nagyon gyenge 3-as. Miért? Mert Willis - akárhogy is vesszük - még mindig egy ikon, Smithnek pedig szerencsére vannak jó megmozdulásai, és a borzalmasan kaotikus nyitójelenet után kapunk néhány igazán szellemes jelenetet is az arcunkba. Persze ráférne már egy kis változatosság az elkényelmesedett kultrendezőre, mert jelen dolgozata nem is múlja felül olyan sokban a Horrorra akadva-sorozat (vagy pl. a legutóbbi idézgetős hommage-massza, a Fanboys) válogatott borzadályait.

2010-08-01 23:12:24 gellert01 (4) #10

Nálam hármas és négyes között mozgott, de a vége felbillentette négyesre. Nem rossz, nagyokat röhögtem de néha nagyon az volt az érzésem hogy Bad Boys koppintás.

2010-07-31 05:26:06 macattila (4) #9

Sean William Scott magasan a legviccesebb a bandából, de a többieken is jót derültem. Nem egy térdcsapkodós, de mindenféleképpen jó vígjáték. Kevin Smith pedig csinált már ennél sokkal rosszabbat is.

2010-07-28 22:56:20 opposition (2) #8

A vicces "feka" és a tökös fehér...hű, de eredeti...

2010-07-10 07:58:35 goromba (4) #7

Jó kis film ez.Nyilván nem egy Kevin Smith-klasszikus, de azért semmiképpen sem rossz.
Willisnek viszont tényleg kéne már egy jó karakter, mert az önmagában már nem elég vicces-sőt, egyenesen kínos-, hogy manapság már csak saját korábbi önmaga paródiáit alakítgatja.
Morgan elmegy, mint paródia, S.W. Scott meg hál' istennek, megint seggfej.

2010-07-07 16:23:54 yahooboi (2) #6

Sajnos semmi köze nincs Kevin Smith érgi filmjeihez.Ez egy limonádé jég nélkül.Csak a káromkodások maradtak meg a régi érzésből,azok is fölöslegesen és céltalanul,nem a humor forrásaként.
Azt hittem a Zack és Miri volt a kisiklás,de látom már,hogy hosszú még az út a gödör aljáig.Összefoglalva az amúgy is rövid mondandómat:ez egy egyáltalán nem vicces.

2010-07-06 02:06:02 Rorschach (4) #5

Szerintem azért Morgan is jó, a maga zakkant idióta karakterében, Seann William Scott pedig egy állat. Smith-nek nagyon hiányzott már ez, a borzalmasan félresikerül Zack és Miri után.

2010-07-06 00:43:51 er81307 (3) #4

Bruce Willis: jó
Tracy Morgan: szánalmas
-----------------------
film: közepes

2010-06-11 18:45:31 carmine (3) #3

A film csak dvd-n jön ki nálunk július 28-án. A magyar cím megint "zseniálisra" sikerült: Két kopper. Úgy látszik már Bruce Willis sem elég nálunk a moziba kerüléshez. :S

2010-05-28 21:26:26 Anphalas (4) #2

A maga műfajában szerintem jó, mindenesetre a történetnek nem sok köze van a főoldalra kiírthoz.

2010-05-15 02:38:22 Huba (2) #1

Bruce már nem elég tökös, mint ahogy ez a film sem az.