Kick-Ass (2010) ☆ 👁

(Matthew Vaughn)

amerikai-angol akciófilm, szatíra, vígjáték

3,8

2022-05-06 16:31:35 timidwolf25 (?) #115

Fájdalmas film. Nyilván paródia/szatíra akar lenni, de annak borzasztó gyenge. Emelett beteg, brutális, és teljesen nevetséges, komolyan vehetetlen. Tipikus gagyi kategória.

2019-09-28 13:43:04 saatonda (1) #114

lehetne rendkívül szellemes szatíra-paródia, de pár poént leszámítva sablonos, ötlettelen, erőltetett, banális, a képi világa is rém fantáziátlan, lapos.
igazából egy gyerekekkel eladott brutális akcióvígjáték, ami azzal próbálja igen sablonos és visszataszító voltát igazolni, hogy (félresikerült) paródia. kérdés persze, egyáltalán mit és minek kellett volna 2010-ben a képregényeken, adaptációkon, akciófilmeken, szuperhősökön vagy akár videojátékokon parodizálni? (jó példa erre a sok erőltetett james bond-paródia, kár hogy a filmek eleve kémes kalandvígjátéknak készültek, a silány megvalósítású idézgetés nem paródia, csak silmány másolat lesz). de ha mégis,akkor csináljuk rendesen, ne csak silány mentség legyen a sablonosságra, brutalitásra, legyünk bátrak és ötletesek, különben az egész semmit sem ér

kb. tizenvalahány igen eltérű korú sőt nemű amerikai-angol kritikus véleményét nézem időről-időre, ez egyiknek sem tetszett, nagyon meglepő hogy itt meg nyomták rá a magas pontokat. nem tudom mire.
többet ért volna egy normális akcióvígjátékként, de akkor meg nem szórakoztatta a volna a persze sablonos, rajfilmszerű fantáziátlan brutalitást élvező közönséget.
persze ha ez jó, akkor nyilván a dark knight vagy a whiplash is remekművek, nem kell csodálkozni:)

már szerkesztés: most nézem, a rendező a kingsman-című fantáziátlan, unalmas idiótaságok rendezője, ja, akkor nincs min csodálkozni, azok is hasonló színvonalúak csak nem ennyire brutálisak

2018-07-20 21:34:47 Ehun69 (3) #113

véres, de ötletes 7/10

2017-02-06 22:25:41 peti0290 (5) #112

A szuperhős élet kiteljesedése :D Igaz Johsonnak nem volt hosszú pályafutása Higanyszálként.

2017-02-06 21:51:32 BonnyJohnny (4) #111

Most nézem, hogy a filmben látható baráti hármasból ketten is Quicksilverek lettek. :D

2016-12-30 17:18:43 Tenebra (4) #110

Akár a zseniálist is megkaphatta volna tőlem ez a film, ha megmarad egy valódi szatírának, ami hülyét csinál a szuperhősmítoszokból. Ehelyett azonban olyan elven működött, mint a legtöbb hasonló hollywoodi film: először dekonstruktív, majd az utolsó harminc percben rekonstruktív, azaz visszaállítja a hősmítoszt más formában. Nekem legalábbis az már sok volt, és elütött az addigi keserédes hangulattól, mikor a végén szinte simán szétszedik a rosszarcokat. Addig tudtam a filmet igazán szeretni, amíg el nem fogták a főhős fiút és Nic Cage karakterét. Sőt az a jelenet még nagyon erős volt, mikor élő adásban szétverték a fejüket, kb. így képzelném egy önjelölt igazságosztó bukását a valóságban.

Viszont ennek ellenére összességében egy vicces és megindító szuperhős-szatíra, melynek irreális jelenetei is valamilyen újfajta katarzist okoznak, még ha a megvalósításuk rossz értelemben gagyi is néha.

2014-02-23 13:11:41 Glasseye (3) #109

A második részben sokkal több poén, komikus elem volt található mint ebben az első részben. Ezért a folytatás sokkal jobban tetszett, főleg amiatt is hogy a főgonosz nem volt olyan sablonos mint ebben a filmben. Valahogy túl hosszúra és unalmasan egysíkúra sikeredett ez az epizód, ami azért is kár mert az alapsztoriból sokkal többet is kihozhatott volna szerintem Matthew Vaughn rendező!

2013-11-02 17:50:06 Marlboroman (4) #108

Jó film, bár a magyar fordításokért megérdemelne egy májkrémes sallert aki elkövette.

2013-09-02 12:18:45 Dynast Grausherra (5) #107

Amikor megnéztem az Éjsötét árnyékot, Chloë Grace Moretz játékát találtam a legjobbnak. Itt ugyanúgy ellopja a show-t, és ráadásul főszereplő is. A harci jelenetei a film legjobb részei. Félelmetesen abszurd, ahogy megtermett gengszterek reszketve bujkálnak előle, és bazooka nélkül meg sem merik közelíteni. Az FPS mészárlás jelenet is eltalált.
Meg kell említenem a zeneválasztást. Rengeteget ad hozzá a filmhez. A két kedvencem Hit-Girl első harci jeleneténél a Banana splist, majd A Jó, a Rossz és a Csúf bevezetője szintén Hit-Girllel.

2012-05-18 07:22:09 wayage (5) #106

Rég láttam már ennyire egyedi filmet, sokáig nem tudtam eldönteni, hogy ez most vígjáték, vagy véresen komoly. Az utolsó félórája maga a gyönyör (persze sokat segített John Murphy Napfényhez írt zenéje). Valahogy így képzelném el, ha Tarantino egyszer képregényfilmet készítene.

2011-10-08 22:11:17 hellasverona (5) #105

Élvezhető,pörgős lendületes film.

2011-08-11 19:29:36 Leppard (2) #104

Hát ez nagyon szar volt, majdnem nézhetetlen idiótaság.

2011-05-31 04:04:07 datsyuk (4) #103

A vígjáték kategóriát szerintem a zene nagyon megdobja. Tömegmészárlás közben egy Benny Hill stílusú zene... na engem ott inkább elkapott a nevetés, mint akármelyik poénnak szánt jelenetnél.

2011-05-16 11:41:51 aero2zero (5) #102

Már nem az első figyelemreméltó film Matthew Vaughntól. A végéből ítélve pedig folytatás is lesz, örömmel várom. :)

2011-01-07 14:24:00 manson84 (4) #101

Jogos :) Ennek akkor még nem voltam tudatában. De a többi rész változatlan.

2011-01-07 14:18:46 Olórin (4) #100

De, ez egy konkrét képregényt adaptáló képregényfilm:)

előzmény: manson84 (#99)

2011-01-07 14:10:07 manson84 (4) #99

Érdekes koncepció az, amelyet a Kick-Ass képvisel, hisz egy nem képregényt adaptáló képregény filmről van szó. Nem ez az első alakalom, hogy a kreatív filmkészítők ehhez a megoldáshoz nyúlnak, de mindenkép az eddig legjobban sikerült próbálkozásról beszélhetünk. Korábban, olyan fércművek voltak a jellemzőek, mint az Acélzsaru vagy a Mystery Men, amiknek a rossz emlékét, még mindig nem sikerült teljesen feldolgoznom (Kivétel Hihetetlen család, de az animációs). A Kick-Ass esetében sokkal inkább törekedtek arra, hogy a képregények filozófiájával töltsék meg alkotásuk, megspékelve rengeteg humorral és akcióval. Az akció részre érdemes külön is kitérni, mert szerencsére, nem álltak meg unalmas effektparádénál (mondjuk ezt a költségvetés sem tette volna lehetővé), hanem inkább a brutalitásra helyezték a hangsúlyt. A meglehetősen tarka társaság képét nyújtó összeverbuválódott szuperhős csapat nem habozik, ha a gyilkosságról van szó. Fröcsög a vér, repkednek a végtagok, a néző úszik a bűnös élvezetben. A Kick-Ass lehetett volna tökéletes is, mivel nem köthető közvetlenül egy valós képregényhez sem, (csak utalásokat találunk) így új szabályokat is létrehozhatott volna. Ezért érthetetlen a számomra, hogy miért ennyire sablonos és kiszámítható az események hosszú sora és miért nem tesz hozzá szinte semmi új hozadékot, ami ebbe a műfajba a vérfrissítés erejével hatott volna. Ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, nagyszerű szórakozást nyújthat a Kick-Ass, ráadásul Nicolas Cage alakítása végre nem a szar és a pocsék között mozog, helyette üde jelenlétével javítja az összképet.

2010-12-30 09:28:30 BonnyJohnny (4) #98

Nem egy sablon király, de a képregény arcátlanul eredeti és ütős csavarjához képest gyengébb. Egyébként ezt nem hozom fel a film gyengéjének, mert amikor néztem, ezt nem tudtam, eszembe meg nem jutott volna. Inkább a képregénynek hozom fel pozitívumként.

előzmény: whiteman 01 (#97)

2010-12-30 09:22:24 whiteman 01 (4) #97

Ez igaz, viszont Big Daddy karaktere bőven nem erre van kihegyezve.
Szerintem nem láthatunk túl gyakran olyan zsarut, aki a lányát már a kamaszkora előtt kiképzi profi gyilkosnak, és vele együtt ritkítja a bűnözőket. De például a halála is olyan húzás, ami enyhén szólva nem jellemző a zsánerben, ugyanúgy, ahogy mondjuk Kick-ass megkéselése, ezek maró, szatirikus momentumok, amik a film egészét jellemzik. Azért lóg ki, mert alaővetően a bosszú motiválja? hát, nemtudom...

2010-11-25 08:13:20 Olórin (4) #96

Mármint a feleség halálán bosszút álló karakterben? Ááá, semmi... De amúgy önmagában nem volna ez baj, csak ahhoz képest baj, amilyen a képregényben volt. Ott ez a figura is része a nagy, szatirikus egésznek, itt meg kilóg, mint egy igazi szuperhőssablon.

előzmény: whiteman 01 (#95)

2010-11-24 23:47:45 whiteman 01 (4) #95

"Nagy tételben mernék fogadni, hogy a mindenható producerek keze van a dologban. Mondjuk sok kis tini valószínűleg lelkileg alkalmatlan másfajta véget befogadni... kár érte"
Nem hiszem, hogy ez lett volna a cél, azért ezt nem kifejezetten blockbusternek szánták...
A Let Me In-ről annyit, hogy trailer nem túl meggyőző, de az RT-s értékelések lapján én azért egy innovatív feldolgozásban reménykedek. Esélyes, hogy korrigálja az eredeti(amúgy nem túl jelentős) hibáit. Na, de nem akarom szétoffolni a topikot...

Olórin: Áruld már el, hogy mi az, ami akkora sablon Big Daddy karakterében...

2010-11-18 09:13:24 Olórin (4) #94

Pedig pont az első az, ami végülis nem oszt nem szoroz... de a big daddys és a katies dolog sokkal jobb az eredetiben, hiszen azok ITT sablonok, ott viszont ugyanúgy szatirikus elemek, mint minden más a sztoriban.

előzmény: whiteman 01 (#92)

2010-11-18 08:59:43 BonnyJohnny (4) #93

De a szerelem beteljesülése nem tetszett.
És meg is mondom miért. Az egész film alatt azt éreztem, tudom a dolog végét, de ebben a filmben másképp lesz. Aztán elbizonytalanodtam, aztán megint felerősödött bennem a bizalom, aztán végül pofára estem.
Nagy tételben mernék fogadni, hogy a mindenható producerek keze van a dologban. Mondjuk sok kis tini valószínűleg lelkileg alkalmatlan másfajta véget befogadni... kár érte. :(

"A spoileres részt elolvastam, szerintem az első pont kivételével felesleges elemek lettek volna a filmbe."
Mint mondtam, az utolsót én magamtól is úgy gondoltam, szóval csalódás, hogy nem az lett a vége. A Big Daddy-s ziccer pedig akkora, hogy kár volt kihagyni. Sose jut eszembe ekkora húzás, ha Olórin nem világosít fel. :D

Chloe Moretz tényleg ellopja a showt, bár én ezt Nick Cageről is elmondanám. Például Big Daddy brutálisan profi végiggázolása a rosszfiúkon ugyanannyira tetszett, mint Hit Girl hentelései.

OFF: Valami azt súgja, a Let mi in annyival rosszabb lesz az eredetinél, mint a Brother. (Tudom svéd meg dán, de nekem mind egyformák :D) Igaz azt, csak az amerikai megtekintése után néztem meg, a fórum ajánlására. Mivel a Låt den rätte komma in-t már láttam, a Let me in megtekintésével tuti várok az itteni véleményekig.

előzmény: whiteman 01 (#92)

2010-11-18 07:28:14 whiteman 01 (4) #92

Akkor mégiscsak tetszett a vége?:) Persze, hogy tele van sablonnal, karikatúra lévén egyik fő eszköze, hogy azokat viszi túlzásba. A spoileres részt elolvastam, szerintem az első pont kivételével felesleges elemek lettek volna a filmbe.
OFF: Chloe Moretz már most színésznő, simán ellopja itt a show-t. Egyre jobban várom a Let me in-t, bár az eredeti is nagyon tetszett, azért bőven nem egy hibátlan film. Persze lehet nem kéne bíznom abban hogy itthon is bemutatják...

2010-11-16 17:14:16 BonnyJohnny (4) #91

A vége felé felbukkannak a sablonok. Ezt a képregény ismerete nélkül is észrevettem. Olórin kis spolileres összeírása óta pedig egyértelmű, hogy több helyen is eltér a szenzációs eredetitől. Más helyen meg állítólag jobb.
A lényeg, hogy nálam a film végével csúszik le a zseniálistól. Amúgy addig szerintem az. Kérem mellőzni a mi nem tetszett a filmben kérdéseket, mert a szerelmi szálon kívül minden tetszett!

előzmény: whiteman 01 (#90)

2010-11-15 23:56:06 whiteman 01 (4) #90

Mi a gond a végével? Gondolom eleve franchise-nak indult a Kick-ass, de lehet, hogy tévedek...

2010-11-15 09:54:21 BonnyJohnny (4) #89

És a Sötét Lovaghoz mit szólsz?
A Batman Begins alatt Nolan teljes Batman rebootját értettem. És amikor azt mondtam, hogy ezt a fajta zsánert nem sikerült még visszaadni, akkor az olyan sötét hangulatú(nak szánt) képregényfilmekre gondolok, mint a Fenegyerek, Elektra és Macskanő. Gondolom ezekhez nem kell kifejtenem a véleményemet.

A Sin Cityt "megelevenített képregény" stílusa alatt olyan filmekre gondoltam, mint a 300, a Watchmen és a Spirit. Ezekből a 300 számomra telitalálat, de a csata alatt Spártában történteket bemutató rész szerintem gyengébb. A Watchmen hossza és kuszasága okán, és néhány szerintem kilógó jelenet miatt gyengébb. A Spiritben, most hirtelen csak Eva Mendes hátsója jut eszembe pozitívumként, amúgy gyakorlatilag nézhetetlen és gagyi.

Vasemberrel semmi gondom. Imádom azt a filmet, még a határozottan gyengébbre sikerült folytatást is. De azt a filmet csak és kizárólag R. D. Jr. viszi el a hátán. Ami azért lényegesen kevesebb a Nolan és Sin City féle zseniális színészkezelés és színészi játékkal szembeállítva.

A Kick-Ass (hogy visszatérjek a témához) egy saját magát és vele együtt minden más képregényfilmet kiparodizáló film. A karakterek és a hangulat annyira telitalálat, hogy nálam simán zseniális lenne, csak a film vége rontja el. Tartok tőle, ezt a hibát már minden ezt követő zsánerfilm elfogja követni. A karakterek és hangulat még egy ilyen jó megjelenítésében pedig kételkedem. Ne legyen igazam! Jöhet a Kick-Ass 2!

előzmény: whiteman 01 (#88)

2010-11-15 05:21:12 whiteman 01 (4) #88

Nem sikerült? És a Sötét Lovaghoz mit szólsz? Egyébként a Vasember is a Nolan-féle racionális irányvonalon helyezkedik el, csak a pozitív pólusán. Ami a Sin City-t illeti, olyan mértékű stilizáltságra tényleg nem volt példa azóta sem, pedig Zack Snyder azért nagyon igyekezett. :)

2010-11-02 22:48:19 uccse (5) #87

Az estek nagy többségében jobban szeretem szinkronosan nézni a filmeket, de azt amit ezzel tettek nem tudom megbocsájtani. Hihetetlen, hogy a fordítók mit műveltek, én ezt már bűncselekménynek tartom és minimum közmunkára ítélném őket, de még a szinkronszerepek kiosztását is rendkívül elcseszték, még a jól bevált szinkronszínészek is rosszak, tisztelet a kivételnek (azaz Epres Attilának) . Örülök, hogy nem így láttam először, mert kegyetlenül lepontoztam volna, így meg még mindig az év filmje nálam.

2010-11-01 18:33:01 BonnyJohnny (4) #86

Igen, a vége visszarántja a filmet. Azért is nem lehet zseniális. De addig... :D

2010-11-01 18:30:22 gaillard (2) #85

'egész egyszerűen leszámol a saját zsánerével'

Aztán gyáva módon mégis zsánerfilmmé válik.

2010-11-01 18:18:27 BonnyJohnny (4) #84

Csak az a baj, hogy a Sin City és Batman Begins zsánerét eddig nem sikerült másnak visszaadnia, és tartok tőle, hogy ennek a filmnek is lesznek félresikerült követői.
De attól ez még jó!

2010-11-01 18:15:41 whiteman 01 (4) #83

Ez a film egész egyszerűen leszámol a saját zsánerével, ezek után már nem lesz ugyanaz képregényfilmet készíteni. Olyan hivatkozási alap lesz ebből, mint anno a Sin City, a Batman Begins, vagy akár a Penge; persze azért nem egy műfaj rekvieméről van szó, de nem is valami olcsó paródiáról: a Kick-Ass tömény szarkazmussal operál, nem csak szimplán kigúnyolja a képregény-adaptációkat, hanem egyenesen a sárba tiporja és kárörvend azokon(elég csak Kick-Ass legelső akciójára visszaemlékezni). Persze nem kevés stílusparódiát is felfedezhetünk: össze van ömlesztve a facebook-kultúra a Guy Ritchie-féle rajzfilmszerű gengszterekkel, egy kis amerikai pite-humorral, és szintén rajzfilmszerűen eltúlzott akciókkal. Az eredeti alapanyagot nem ismerem, de ez a film bitang jó lett, egyetlen hibája, hogy kicsit aránytalan: kevésnek éreztem a jellemrajzot, a motivációk kidolgozását, a karakterábrázolást stb., ennek persze az akciók örültek a legjobban, na nem azt mondom, hogy túl sok volt azokból, de akkor a film lehetett volna picit hosszabb. Na mindegy, ezen segíthet egy DC(már ha lesz), mert könnyen lehet, hogy a Kick-Ass zseniális.

2010-10-15 13:17:20 Dió (5) #82

Kellett várni picit, hogy úgy istenigazából beinduljon a film, de onnan aztán már nincs megállás. Beteg az egész úgy ahogy van, de így jó ez; ezn kívüł Cage (végre) parádés, a látványt ajnározóknak pedig teljesen igazuk van: az utolsó akciójelenet egyenesen heretépő! Szuper!

2010-09-28 22:51:59 bruce (4) #81

Zseniális alapötlet.Kinek nem jutott még eszébe hogy meg tudná változtatni a világot hogyha szuperhős lenne?Bevallom nekem sokszor eszembe jutott ilyen:) Nic Cageék bevonása is jó a sztoriba a srác bénázásai(mármint HA/VER-é) is teljesen jók.De onnantól kezdve hogy az a kis csaj(aki 11 éves) elkezdő szórni a népet onnantól számomra már a film átüt a gagyiba ez valahogy annyira nem illik bele a filmbe és nem csak az hogy ki csinálja hanem az is hogy hogy csinálja.A terminátor,rambo,john mcClane mind mind elbujhatnának a csajszi teljesítménye mögött.Amúgy masszív négyes.

2010-06-29 20:52:19 Rorschach (5) #80

Bocs, tényleg rosszul fogalmaztam.
A keveredést azért írtam le, hogy lásd, azzal egyetértek (enyhén szólva megkérdőjelezhető lenne, ha nem tenném).

2010-06-29 20:41:41 ronin07 (?) #79

Feszültségkeltésre gyúró és egyszerre kevert hangnemű. Azt pedig nem érdemes kifogásolnod, hogy a jelenet nem groteszk, a hangnemkeverés, a dráma és a komédia egyesülése ezt szüli, és kész, ez tény. Váltásról pedig szerintem akkor beszéljünk, ha gyökeresen befolyásolja a film egészét az újonnan beköszönő hangulat. Itt nem teszi. És én sem emeltem fel a fejem Big Daddy vicces utolsó perceikor, de attól még kevert hangnemű jelenetről van szó, akár hozzászokott az ember, akár nem. Én is hozzászoktam, nem voltak kerekedett szemek, mégis elfogadtam akként, ami. Humort pedig éreztem, kis dózisban, de a dráma szó vagy akármilyen szinonimája ide sem illik szerintem.

"De ilyet már láthattunk párszor.", "Keveredés volt addig is." - Látom, hiába írtam le, hogy a filmben keveredés dögivel van, szükségtelen felhívnod a figyelmem, bocs.:)

"...akkor komolyodott meg igazán." - Az előbb még csak vagány volt. Határozott, komoly... na, ezt már jobban el tudom fogadni, de vagánnyá akkor sem és nem is akkor változott, mikor írtad. Irreleváns, kikkel szállt szembe és mikor, legalábbis, kizárólag a vagányság lemérése szempontjából. Lelkiismereti kérdést inkább lehet csinálni belőle.

2010-06-29 19:42:33 Rorschach (5) #78

Leszúrják, elgázolják, élete szerelme azt hiszi, hogy meleg, igen. Ám amíg ezeket tudtam nevetni, mert tényleg humorosan vannak ábrázolva (még ha beteg és véres is a humor), Big Daddy halálakor jelét nem éreztem a humornak. Persze, hogy megpróbál a "halálos ágyán" is humorizálni, de ilyet láthattunk azért már párszor, ebben szerintem semmi groteszk nincs, vagy lehet, hogy csak én szoktam meg, és fel sem emelem rá a fejem. Nyilván nem gondolom én sem, hogy olyan kőkemény drámára váltana, inkább csak elég komolyan drámai az a jelenetsor egy ilyen feelgood (már nagyon félve használom ezt a szót) filmben, elsőre nekem felért egy arcon rúgással, nehéz is volt visszazökkenni, hiába voltak kurvanagy poénok ezután is. Kick-Ass pedig jó, addig is őrült volt, de mégiscsak más egyedül nekimenni három narkósnak, mint hogy egy 10 éves kiscsajjal karöltve szembeszállni a városi alvilág koronázatlan királyával. Plusz nem kicsit ütötte szíven, mikor Hit-Girl őt tette felelőssé az apja haláláért, körülbelül ekkor döbbent rá ugye, hogy a kis erővel is nagy felelősség jár, ekkor komolyodott meg igazán.
Ha szerinted inkább thrilleresít a rendező, ahelyett, hogy drámai irányba tereli a filmet, elfogadom, a lényeg akkor is az, hogy kicsit megváltozik a hangulata. Keveredés volt addig is, viszont itt mintha a humorral spóroltak volna (még ha ott is van az a vágás Dave haverjaihoz, ahogy az élő műsort nézik). A csavarról már leírtam, hogy rengeteg film csavarját fikázza különböző helyeken a kukacoskodó elit, de aztán közöltétek, hogy Red Mistnek addig egy jelenete volt, szóval így már nem tudom, miért kellett kiirtani a filmből a csavart, tökmindegy. Szerinted egyébként milyen az a szakasz, ha nem vicces és nem drámai?

előzmény: ronin07 (#73)

2010-06-29 19:20:54 ronin07 (?) #77

Nyugi, az is érdemel egy strigulát, úgy, mint Red Mist vezércselének első perctől való nyilvánossá tétele. Óriási szemétség (jó értelemben) lett volna, ha a készítők akkor nem fogják vissza magukat.

2010-06-29 18:49:09 Hannibal Lecter (3) #76

Engem Big Daddy vérkomolyra hangszerelése sokkal kevésbé zavart, mint az, hogy sikerült tökéletesen hazavágni a képregényben zseniálisan ábrázolt és működő Dave-Katie kapcsolatot.

2010-06-29 17:15:44 ronin07 (?) #75

"Big Daddyből egy igazi exzsarut csináltak a filmben a képregény lúzere helyett, elvették a gonosz, szatirikus humor élét, és egy komolyabb irányba terelték a karaktert (sajnos)."

Tény marad, persze, méghozzá sajnálatos tény, de drámai költeményt bajos lenne a karakter köré építeni a filmet látva, pláne egy 15-20 perces nyugvópont miatt.

2010-06-29 16:58:10 Olórin (4) #74

A dráma szót én sem használnám, de tény, hogy azzal a húzással, hogy Big Daddyből egy igazi exzsarut csináltak a filmben a képregény lúzere helyett, elvették a gonosz, szatirikus humor élét, és egy komolyabb irányba terelték a karaktert (sajnos).

(A smiley-val kísért "érdekes logikád van"-okkal meg a hülyeségezésekkel pedig spórolj egy kicsit jobban, ha kérhetem)

előzmény: ronin07 (#73)

2010-06-29 16:22:34 ronin07 (?) #73

Bárkivel beszéltem a filmről, senki nem használta még a dráma szót. Sőt.:) Te is leírtad, hogy eszméletlenül beteg fekete humora van, és azt hiszem, mindketten látjuk, hogy ez a film nem igen veszi komolyan magát, mint rendszeresen megjegyzik. Nem illik bele az eseménysorozatba? Ez hülyeség. Kick-Ass-t leszúrják, homokosnak tartják, maga a Kick-Ass világa is vaskosan trágár, nem spórolnak a hullákkal sem, és most szerinted hirtelen egy kimondottan vulgáris filmadaptációba nem illik bele Big Daddy meggyilkolása? Érdekes logikád van.:) Mindent kifacsar ez a sztori, bár fugázik úgy, nem úgy, mint a képregény, de azért ugyanolyan szemét marad, tehát én számítottam valamelyik főalak erőszakos halálára, nem érzem idegennek ebben a kontextusban. Arról sem vagyok meggyőződve, hogy Kick-Ass-t az exzsaru szénné égése változtatta vagánnyá. Nem állítom, hogy egyáltalán nem befolyásolta, de azt, hogy ennek köszönheti... hát nem feltétlenül írnék ilyet. Mivel bizonyítod ezt a filmben? Másvalami. A dráma szó használatát erős túlzásnak érzem. Elfogadom, hogy Red Mist felbukkanása és az apa-lány pároson való rajtaütés nem olyan gunyoros, mint az előtte lévő percek, viszont akkora drámai intenzitása sincsen. Inkább thriller-esít ekkor Vaughn. Suspense-t látni, mi tudjuk, hogy Red Mist csapdába csalja a hősünket, ellentétben a képregény idevágó csavarával, amiről te bátorkodtál látatlanban megjegyezni, hogy ez sokaknak elcsépelt volna. És hirtelen hangulatváltás sincs a filmben. Hangulatkeverés vagy hangnemkeverés, na, az van benne dögivel (David Bordwell-t illeti köszönet e két distinkcióért). Váltás akkor volna, ha mondjuk viccesen indulna egy jelenet, ami átmenet nélkül drámába csapna. Itt nincs ilyen, az általam előbb említett szakasz nem vicces, de nem is drámai, ráadásul neked, a nézőnek van többlettudásod közben, nem a szereplőknek. Mikor Big Daddy kiszenved, és nevetve közli a lányával, hogy másfajta golyókat lőtt ki, az keverés, groteszk: haldoklik a fickó, de még ekkor is képes elengedni egy viccet, ráadásul rohadtul túlírt dialógokat hallhatsz, amiről továbbra is fenntartom, hogy az irónia része.
És Kick-Ass már vagány-határozott-kemény volt szerintem akkor is, mikor a nevét kapta az éjszakai bunyóban. Határozott ("bring it ooooon!!!"), vagány (mert elég durván zúz már az elején is, és még cool benyomást is tesz rám), kemény (lehet, de egy kemény fickó is szerezhet súlyos sebeket.)"

2010-06-29 15:10:58 Rorschach (5) #72

Bárkivel beszéltem a filmről, mindenkinek feltűnt, hogy egy fő karakter agyonverése-felgyújtásanem igen illik bele az addigi eseménysorozatba. Nem befolyásolja a cselekményt? Dehogynem. Kick-Ass-ből soha nem lett volna vagány hős, ha nem nézi végig, ahogy Big Daddy meghal.

2010-06-29 14:52:52 ronin07 (?) #71

Ti vagytok az elsők, akik drámai jelzővel illetik a filmet, még senki nem tette, szerintem nem véletlenül. :( És most édes mindegy, melyik periódusidőre gondoltatok.

2010-06-29 14:50:40 ronin07 (?) #70

Drámába? Mit nézett a barátod? A rendrakó apuka giccses szavakkal alátámasztott kiírása és az utójáték, ami követi, egyrészt piszkosul rövid, másrészt direkt olyan szavak vannak egymás mellé rakva, hogy érezd, a sablonok kicsavarása. Érdemben nem befolyásolja a cselekményt.

2010-06-29 14:30:17 Rorschach (5) #69

Ez nagyon érdekes, ugyanis akivel néztem, ő is panaszkodott rá, hogy a film átmegy egy elég komoly drámába olyan jó negyed-fél órára, és ez váratlanul érte őt is, mert elüt az addig felépített képtől.

2010-06-29 12:03:06 ronin07 (?) #68

Lévén, hogy a filmben Big Daddy halálakor nincs is hirtelen hangulatváltás, nincs is, ami gyomron vághatna. :) Sajnos.

2010-06-28 23:20:17 Rorschach (5) #67

Újranéztem, és már nem vágott annyira gyomron a hirtelen hangulatváltás Vérprofi (??) halálakor,egy kiforrott, véres, humoros, mesterien vágott és fasza betétekkel teletűzdelt akciófilmet láthattam, bár a felirat kissé gáz volt. Ha/Ver? Vörös Pára? Vérprofi? A Kis Dög mondjuk szerintem passzolt :D
De tényleg, a film eleje felé durván cenzúráztak a felirattal (Do your fucking job - open the door HELYETT Nyisd ki az ajtót, meg ilyenek).

Ja, az értékelést felvittem ötösre, jobban tetszett, mint elsőre, és biztos, hogy még párszor meg fogom nézni.

2010-06-26 22:01:04 sarkanyt (5) #66

Megnéztem moziban is... A felirat pedig nagyon rossz helyenként, és most eltekintek a nevektől. Az volt az érzésem, mintha minden egyes fuck-ra különböző magyar megfelelőt akartak volna. Persze magyarul lehet káromkodni választékosan, de a filmben olyan erőltetett egy-két mondat, olyan dumákkal, amit 20 évesen számra nem vennék, mert senki nem mond olyat. Példának okáért zakkantot zakinak mondani? Hát, hogy is mondjam: idétlen, főleg az adott jelenetnél. De lehetne még sorolni párat.

2010-06-24 17:14:29 ronin07 (?) #65

Taylor Momsen-ből kemény metálkislány lett az évek során.

előzmény: uccse (#64)

2010-06-24 15:44:54 uccse (5) #64

Kellemesen csalódtam, egy mérhetetlen bugyuta akció-vígjátékra számítottam. Erre kapok egy durva darabolást kiváló zenékkel, külön öröm volt Morricone.
Amúgy a végefőcím alatt a Make me wanna die megy amit Taylor Momsen énekel, aki anno a Grincsben szerintem tök úgy nézett ki, mint most Chloe Moretz.

2010-06-22 22:35:18 Pateszken (4) #63

HA/VER?
Azt hiszem, a szinkronos verziót kihagyom.

2010-06-21 23:09:05 A. B. Normal (5) #62

Többször megnézősnek tűnik, és igen, szerintem is elég bátor - mint film. A képregényt pótolni fogom, de már előre félek... Papíron már láttam ezt-azt, de filmvásznon ilyet még nem :) Vaughn lett a kedvencem, brávó!

2010-06-20 22:54:05 sarkanyt (5) #61

Azt hiszem kiakadtam a magyar fordításokon, már ha tényleg így írják. (Még mindig nem akarom elhinni, olyan, mint egy rossz álom!). Szóval Hit-Girl=Kis Dög, Big Daddy=Vérprofi elmegy, HA/VER no comment, és akkor Red Mist=Vörös Pára. Pfff. Elképzeltem: "Apu, apu, Vörös Pára akarok lenni!" Na ne! Ez a buzis, nem a sokkoló! Habár ez valahogy elképzelhetetlen, de szerintem a fordítók nem látták a filmet, vagy be voltak lőve, vagy mit tudom én. Biztos vannak páran, akik nem tudják a jelentéseket, viszont ha most hirtelen annyira fontos lett, hogy mindenki mindent értsen, akkor inkább kezdték volna egy angol nyelvleckével a filmet: Red=vörös, Mist=köd,... És legalább a filmet nem rontaná el.
Viszont, ha így alakult, követelem, hogy a Batman: Kezdődik! legyen Denevérember: Kezdődik! Good Will Hunting Jó Will Hunting, Ocean's Eleven Ocean tizenegye, Robin Hood Csuklya Robin,...
A dvd-től meg már előre félek... :S Nagyban rajta: HA/VER
Ja és mi az, hogy Toy Story? JÁTÉKHÁBORÚ (ami, hozzáteszem nem gáz, de ez már valóban gyerekeknek szól és angol!!!)

2010-06-20 13:59:00 bodzasfanta (5) #60

en a palace-ban lattam, feliratosan megy es egesz jo lett a felirat bar nem nagyon figyeltem

2010-06-20 08:15:22 ronin07 (?) #59

A szereplők nevei magyarul így hangzanak: Kick/Ass = Ha/Ver, Hit-Girl = Kis Dög, Big Daddy = Vérprofi, Red Mist = Vörös Pára.

2010-06-19 20:09:42 kiDDny (5) #58

Régen láttam ilyen eredeti és ötletes filmet. Jól szórakoztam.

2010-06-19 01:18:47 Hannibal Lecter (3) #57

Ha nem vagy mazochista, akkor inkább ne akard megtudni. :)

2010-06-19 01:03:26 sarkanyt (5) #56

A film szinkronosan, vagy feliratosan megy a mozikban? Aki pedig már megnézte az írhatna egy kis infót arról, hogy milyen lett a fordítás, hogy nevezik benne a főszereplőket. Meg úgy általában, hogy sikerült a szinkron, vagy felirat?

2010-06-18 15:35:24 Hannibal Lecter (3) #55

Messziről szaglik, hogy Vaughn bizonyos területeken nem mert olyan merész lenni, mint Millar szókimondó és eszementül brutális eredetije, de a Kick/Ass ennek ellenére pokolian cinikus, zsigeri és nyomokban igencsak eredeti feldolgozás. Persze nem ártott volna kicsit több vérrel aláfesteni Hit-Girl ultrabrutális kaszabolásait, de a trágár nyelvezet útszéli humorát néhol elég bátran adaptálta a rendező. Jó kis film, amit én azért is tudok értékelni, mert az utóbbi évek komolykodó, lelki nyavalyákkal és eposzi koncepcióval megfűszerezett comicsfilmjei (igen, A sötét lovagot is beleértve!) nálam zsinórban kisebb-nagyobb csalódásokat okoztak. Ráfért már a műfajra egy öntükröző szemléletű, ruganyos, "asztal alá merészkedő" stílusparódia. Nicolas Cage pedig nagyon kapálózik, hogy visszakerüljön a fősodorba, idén ez már a második remeklése.

2010-06-18 15:05:40 BonnyJohnny (4) #54

Borzalmas magyar címmel nem foglalkozom (már foglalkoztam), szinkronról meg nem tudok nyilatkozni.
A film nagyon kickass! :O
A filmnek elejétől végéig jó humora van, ami nagyon jól egyensúlyoz a fekete, abszurd, és tini filmek humora között. A soundtrack első osztályú, jól eltalált. Amellett újra és újra kickass jelenetek tarkítják a cselekményt, amik már önmagukban is vinnék a filmet.
Ami nem tetszett, az a tini szerelmi szál. Vagy pontosabban jobb lett volna olyan végkifejlettel, mint a képregényben. De ezt nem merték meglépni. Ezért csúszik le a film a zseniálistól. Pedig amúgy megkapná tőlem.

2010-06-18 08:30:04 Daemiaen (4) #53

Vaughn néhány igen jó vizuális ötletén, valamint Big Daddy és Hit Girl karakterén kívül igen sematikus és kevésbé eredeti adaptáció lett a Kick-Assből, de az is lehet, hogy mindez nem igaz, és csak engem nem tudott eléggé megfogni.

2010-06-16 02:50:42 bothbenedek (3) #52

szerintem átlag egy film lett, nem sikerült kihozni belőle, amit szerettek volna, viszont Hit girl rulez és Nic Cage talán eddigi legszimpatikusabb alakítása

2010-06-06 10:49:47 yahooboi (4) #51

Meglepően szórakoztató képregényadaptáció.Míg más hasonló filmekben gyakran rámennek és túlzásba is viszik a szuperhős lélektant,addig itt ezt nem próbálja elmagyarázni,csak a maga kissé popcornízű módján,hogy ne szoruljon háttérbe se az akciódömping,se a vígjátéki vonások.
A cím elszúrása persze gyakori betegség.Nem is fogom így emlegetni senkinek a filmet.Különben is angolul néztem,úgy az össze ilyen jellegű poén átjött.Szinkronnal szerintem el fogja veszíteni a zamatát.A soundtrack természetesen óriási.Egyszerre pörgős,de a megfelelő helyeken istenien alkalmazott humorforrás.Bad Reptation!
Cage fiatalabb korom nagy kedvence meg végre nem önmaga paródiája,mint már sajnos évek óta,hanem végre ő maga Nicolass Cage.

2010-05-23 11:11:45 Gasz András (4) #50

Kick-Ass:

A magyar cím megint otromba szar lett. A film evvel ellentétben igazán Kick-ass, hogy stílusos legyek. :)
Nicholas Cage újra jó filmben, Hit-girl alakjával az egyik legcoolabb szuperhős mutatkozott be, Kick-ass karaktere pedig szerencsétlenkedéseivel is szerethető figura lett. A szereplők nagyon passzoltak a figuráikhoz. Mark Strongot untam már kicsit ugyanezt a figurát nyomja már vagy 4 mozifilm óta egymás után. A filmzenék is tisztelegnek az elmúlt nagy szuperhősös filmekhez (Superman, Pókember, Batman, Batman esetében itt még pl az éjszakai város látványa is szinte ugyanaz), illetve az akciófilmek és westernek előtt is. (Dollár trilógia, Wanted pl.) Csodálkoztam hogy az IMDB-n nem szerepelt a vígjáték címke pedig ha meglepetésemre nem is volt annyi szerepe, mint ahogy előre vártam azért volt benne dögivel. E filmet nem is lehetett komolyan venni, maximum egyes jelenetek egy részét. A rendezés szuper, a film is egyszerre van tele utalásokkal és vicces jelenetekkel de az akciós részek is jól megkoreografáltak főleg Hit-girl jeleneteiben.
Kiparódiázza a híres szuperhősös történeteket, miközben saját maga is alakít egy viszonylag pici, de új képregényes ,valós világi elemekkel átitatott, kifigurázós sajátos képregényes univerzumot.
Tetszettek a buborékos kiírások illetve az a bizonyos képregényes stílusú jelenet Nicholas Cage karakterének múltjáról. Hősünk nője is pazar volt nem az a tipikus hollywoodi cukorszirup csaj, hanem egy átlagosabb viselkedésű de nagyon csini csajszi. (talán ez is a képregényes kifigurázás része)
A film második fele már annyira nem tetszett mint az eső fele kicsit erőltetett és vontatott volt az utolsó harc ott már kezdett kifulladni az ötletekből a film. Illetve voltak karakterek akik még elsiklottak pl Chris majd csak a következő filmben kap fontos szerepet gondolom.

Nagy csodálatomra kijelenthetem (mivel csak egy egyszerűbb filmet vártam de annál többet kaptam), hogy a Viharsziget után a második legjobb film eddig idén a KICK-ASS szerintem. Sok mostani film seggét verte el amit annyira sokan vártak. Titánok harca, Vasember 2, Robin Hood) Erős négyes. Várjuk a folytatást. (Chris visszavág!!! :) )

2010-05-22 07:05:54 ronin07 (?) #49

Ha az alkotók tartják magukat a képregényhez, és így a csavarossághoz, akkor is apánként, nüanszokban ugyan, ki lenne dolgozva Red Mist személyisége, ugyanúgy "megszólalna" a karakterrajz. (Olvasd el ezzel kapcsolatban a 42. hozzászólást!) Csupán arról van szó, hogy mássá változna, mint aminek korábban látszott. Mi ezzel a baj? A 24-ben is rengeteg karakterről kiderül ilyesmi és ott sem pepecselnek semmit a korábbiakon, mégsem kell foglalkozni az előéletével. És most az édes mindegy, milyen intervallumot ölel fel a történet, a Kick-Ass története egyszerűen nem kívánja meg, hogy flashback-ekkel hangsúlyozzák, ki ő. Rettenetesen sablonos lett volna a visszapillantások áradata, úgy gondolom. A váratlan csavar, ez a hirtelen váltás szerintem simán el tudná képzeltetni veled az előzményeket, szerintem pedig izgalmasabb, ha neked kell kitölteni a hézagokat. Arról szó sincs, hogy a korábbi hátterét magyarázni kéne.:) Egyrészt a füzetek sem tették, de mivel ez a gondolatom nem igazán mérvadó, a fordulat után (akármilyen médiumban is lássam) nekem például eszembe se jut azzal foglalkozni, ki ő. Nem kell ide az a plusz fél óra. Ha a hűséghez tartják magukat (kellett volna), akkor sem állna egyáltalán a felvetésed, mert ilyen megoldás sosem létezett a Kick-Ass-ben, nem is tudod, volt-e rá példa, csak a filmen, sajnos. Rosszul gondolod tehát, ezt a bővített változattal most csak te gyártottad. Viszonyíthatsz, persze, de ha nincs mihez, és a filmed egyedül áll, de a másik változattal nem vagy tisztában, akkor semmi értelme az elemezgetésnek. Igaz, én írtam, hogy nem muszáj ismerni a képregényt, de ha már te is hipotézisekhez (felmerült, de a végső változatban semmis jelenetekhez) akarod mérni a filmet, akkor érdemesebbnek vélem azt a farbát előrántani, ami nem légből kapott találgatás. Az meg legyen az én egyéni észrevételem, hogy a film kedvelői mintha foggal-körömmel ragaszkodnának a didaxishoz.
Persze, van, mikor szükséges a háttér magyarázata, de itt, úgy érzem, nem az. Különben sem általános dolog ez, sehol nincs előírva, hogy ilyen gyors porba tiprás esetén rögtön magyarázkodni kelljen, nem minden filmben látható ez, van, amelyik bátran kikerüli.:) Ugyanazt mondtam egyébként, mint az előbb, de most próbáltam felerősíteni.

Korben: Bizony, valósággal ordított érte az adaptáció. És ő talán még a piszkos húzásokat, a literszám ömlő vért és a vaskos káromkodásokat sem merte volna kihagyni ebben az övétől minimálisan különböző lábszagú csoportvizsgálatban. Igazi trash-darab a Kick-Ass, nem is értem, miért finomkodnak az alkotók, hiszen a "durvaság minden körülmények között" az egész univerzum lényege.:) A képregényimádó Smith mester meg visszatért volna az élbolyba a Shop Stop II. és a Zack és Miri pornót forgat című mellényúlások után.

előzmény: Gatyamadzag (#47)

2010-05-21 23:49:03 Korben (5) #48

Elképesztően jó film! Ez a film csak akkor lehetett volna még jobb, ha Kevin Smith rendezi!! Ugyebár ő is nagy képregény rajongó. Szerintem testhezálló lett volna ha ő rendezi.

2010-05-21 23:30:02 Gatyamadzag (4) #47

Szerintem egyszerűen nem fért volna bele a filmbe, mert akkor Red Mistet csak úgy mutathatták volna be már mint Szuperhős ami kb. a film fele, szóval addig ismeretlen karakter, onnantól meg még sokat kéne mutatniuk, hogy törődjünk vele és csak aztán jöhetne a csavar ami után azokat a részeket amiket most is eljátszott kb. bekéne mutatni, vagyis egy + fél órát simán hozzátoldana szerintem. Emiatt gondolom, hogy ilyen formában nem lehetett meglépni, persze aztán tévedhetek is, a vélemények már csak ilyenek.

előzmény: ronin07 (#46)

2010-05-20 21:12:55 ronin07 (?) #46

"Félreértesz."

Ha félreérthetően írsz, nem is lesz másként. Te írtad, hogy ez a húzás elég elcsépelt lett volna, de immár arról folyik az üzeményed, hogy minden filmbe bele lehet kötni, ha közismert csavarokat használ. Neked is leírom, hogy azt te nem tudhatod, kit zavart volna ez a fordulat. Ahhoz a filmben is látni kéne ilyesmit, és akkor talán volna alapja a véleményednek. Különben én nem hiszem, hogy minden filmes váratlan fordulat csak zavarná a nézőket vagy akár a Kick-Ass-é: nem egy váratlan húzással érő film született már, és nem feltétlenül fogadta mindet elutasítás. Csak úgy mondom, mint pepo-nak.:) És azt is, hogy bár nem itt, de vannak emberek, akik szintén fájlalják a Kick-Ass csavarjait, úgyhogy nem kizárólagos ez a "szeretem-e a csavarokat?" dolog, és én sem érzem, hogy a levegőbe hadoválnék. A képregény ismeretét pedig nem kértem számon senkin, rajtad sem, úgyhogy a nem szó nagy betűvel szedése, nem értem, mire volt jó. Az igazságosztás jelentését pedig nem nekem kell megmagyaráznod, ugyanis emlékeim szerint nem beszéltem veled erről. Bele lehet kötni bármibe, persze, ám nem mindig előnyös. Szerintem marha nagy botorság és nevetséges, ha például folyton azon hőbörögne a jónép, hogy már megint véletlen egybeesések dúsulnak fordulattá. Legalábbis, ha valaki ezt hozná fel negatívumként pl. a Legbelső félelem (ott is van egy twist ending) végéről, ki kívánnám röhögni a beleimet. Az elég fantáziátlan lenne, ha mindent, de mindent csak a képünkbe rágnának az alkotók. Csak azon múlik, illik-e egy csavar a narratívába vagy nem. Itt illene. Van, ahol nem (A faluban szerintem nem), de a Kick-Ass-ben volna patinája. Én meg bízom annyira a nézőkben, hogy minimálisan használják a szürkeállományukat. Ha nem képesek, és mondjuk kizárólag azért fikáznak valamit, mert épp láttak egy hirtelen fordulatot, és kész, az ostoba leegyszerűsítés, gyors felindulás és komolyan vehetetlen.
Különben ha Téged nem zavar(na) ez a Red Mist-szál, akkor miért ágálsz ellene, pláne másokat említve úgy, hogy a kérdéses fordulat filmen nem is létezik, tehát nem is reagálhattak rá soha?

2010-05-20 15:08:36 Rorschach (5) #45

Félreértesz. Én biztosan meglepődtem volna rajta, mert általában velem meg lehet etetni dolgokat (pl. a Warban lévő csavart sem láttam előre), viszont szerintem minden filmbe bele lehet kötni ezen a ponton, ha az egyik hősről kiderül, hogy valójában a főgonosz segítője/alkalmazottja/fia, és megint mondom, NEM olvastam a képregényt, így azt sem tudtam, hogy egy jelenete van maszk nélkül. Engem nem zavart volna, ha a képregényhez hűen oldják meg, viszont másokat biztos vagyok benne, hogy igen, ezért kellett picit megvariálni a filmben.
Az igazságosztás alatt pedig azt értem, hogy Big Daddy hősi halált hal, nem pedig egy megkeseredett képregénybuzi halálát, valamint Dave összejön álmai nőjével.

előzmény: ronin07 (#39)

2010-05-20 07:48:47 ronin07 (?) #44

"Annak is külön örülök, hogy a Big Daddy-s dolog kimaradt, számomra már a comicban is kifacsarta a karakterét."

Az egész Kick-Ass koncepció a sablonok kifacsarásáról szól.:)

előzmény: pepo05 (#40)

2010-05-20 07:40:19 ronin07 (?) #43

"Ha valakiről kiderül, hogy nem az, akinek gondolod, nem is jut eszedbe azon morfondírozni, hogy ki volt előtte."

Úgy értem, eszedbe jut, de nem jutsz levegőhöz.

előzmény: ronin07 (#42)

2010-05-20 07:38:55 ronin07 (?) #42

"Ráadásul, hogy tényleg megdöbbentő legyen a fordulat, akkor többet kellett volna foglalkozni Red Misttel, nem csak úgy bevágni 10 percnyi szereplés után, hogy ő amúgy D'Amico gyerkőce - ez pedig a film rovására ment volna."

Ha valakiről kiderül, hogy nem az, akinek gondolod, nem is jut eszedbe azon morfondírozni, hogy ki volt előtte. Foglalkoztak amúgy eleget a karakterrel, csak nem egy maffiózókölyök minőségében, hanem szuperhősként. A képregényben például úgy, hogy megalkuvó, nyámnyila, gyáva, és ha ezeket a jelzőket filmre alkalmazzák, így is lett volna vakolat a figurán. Millar-nak itt szerintem egyértelműen a sokkeltés volt a célja. Újfent egy hétköznapi példánál maradva: ha talákozok egy szimpatikus emberrel, akiről kiderül, hogy valójában egy romlott szemétláda, és minden rossz rám zúdul ezzel kapcsolatban, én jobban meglepődök. El sem tudom képzelni, hogy más nem így tenne.

"gyaníthatóan nagyon sok nézőből"

Ezt egyrészt nem tudhatod, mert nem ezt lépték meg a filmben, másrészt vegyük például a "főszereplő halott" csavart. Volt pár film, ami ezzel játszott el (Puszta formalitás, Hatodik érzék, Ördöggerinc), de egyik filmről sem tudom, hogy ellenérzést váltott volna ki a nézőkből általánosan, sőt. Azt pedig rendkívüli sarkítnak érzem, hogy 10 perc után vágják be ezt a flash-t, ugyanis sem a képregényben, sem a filmben nem ennyi időt töltött előttünk a figura, és most csak a szuperhős-énjéről beszélek.

Én továbbra is tartom, hogy a Big Daddy-s, a Katie-s szál finomítása, illetve a Red Mist-ellipszis betömése csak hollywoodi óvó technikák, amit a népszerűsítésért vetettek be, mint általában szokás, nehogy az amerikai közönség teljes dózisban kapja a vulgaritást, mert akkor felháborodnak. Én pont emiatt adtam a filmadaptációra csak négyest. Szórakoztató és izgalmas, de nem mer igazán szabadszájú lenni. Szabadszájú, de nem éreztem, hogy majd lesül a bőr a képemről. Az írásműnél ezerszer, és ez pont a Big Daddy sorsa-Katie ráismerése-Chris lelepleződése Bermuda-háromszögnek köszönhető. A sugárban vérző tetemek felett elejtett trágár szavak miatt is elmorzsoltam pár könnycseppet, így, mindennel együtt tényleg érezném a filmen is a példa nélküli rossz magatartást.

2010-05-19 23:26:07 pepo05 (4) #41

Hopp, az első bekezdés utolsó sorát lehet spoilerbe kellene tenni. Miért nem lehet itt kommentet szerkeszteni utólag?

2010-05-19 23:24:21 pepo05 (4) #40

Jobb volt ez így. Szerintem ha megjátsszák a képregényes "fordulatot", pont az lett volna baromira elcsépelt, és gyaníthatóan nagyon sok nézőből "Ugyan már, ezzel akarnak megdöbbenteni, amikor már ezerszer láttam ezt a csavart" ellenérzést váltotta volna ki.Ráadásul, hogy tényleg megdöbbentő legyen a fordulat, akkor többet kellett volna foglalkozni Red Misttel, nem csak úgy bevágni 10 percnyi szereplés után, hogy ő amúgy D'Amico gyerkőce - ez pedig a film rovására ment volna.

Annak is külön örülök, hogy a Big Daddy-s dolog kimaradt, számomra már a comicban is kifacsarta a karakterét. Azon ritka kivételek közé tartozik a Kick - Ass, amikor a film talán még jobb is volt, mint az eredeti képregény. Folytatást viszont nem kéne neki,de sajnos Mark "cool" Millar már a fejébe vette, hogy megírja.

2010-05-19 21:03:24 ronin07 (?) #39

Semmi nem utalt volna semmiféle előrelátásra, nem értem, miért feltételezel ilyesmit. Ha van egy karaktered, akinek nem tudni semmit az előtörténetéről, és csak jelene van, egészen a nagy csavarig, gőzöm sincs, mitől elcséptelt. Jóval szájbarágósabb az, ha valami le van vezetve, ki van mondva, meg van mutatva. Erre mondhattad te, hogy Hollywood-ban győz az igazság. Én meg erre: az intermediális adaptációnak nevezhető remake-ekben pedig gyakorta játszanak hiánybetömést, kényszeredett magyarázó stratégiát. És különben is, szerinted melyik üt nagyobbat: Ha valamit nem vársz, és minden felülír vagy ha jó sablonos hollywoodi módon pepecselnek a dolgon, nehogy a drága átlagnéző gondolkodjon? Ha igaz lenne, amit írsz, a Közönséges bűnözők vagy a Hetedik nagy csavarát is előre kéne látni, sőt, akkor már kukacoskodásból vért kellene izzadnia bármelyik nézőnek és minden filmben egy előre nem látható durranásra kéne vadásznia. Amire nincs utalás sem, és rád ijeszt, az nem kicsit ügyes húzás, és úgy gondolom, ez nemcsak részemről logikus.:) Szerintem, ha a film narratívájába illeszkedik egy váratlan fordulat, lehet, hogy azt már ezerszer ellőtték, de ha az adott filmet nézem, az adott filmre vagyok kíváncsi, nem pedig arra, hogy ezt már láttam.

2010-05-19 16:54:04 Olórin (4) #38

Senki nem látta volna előre, ugyanis a képregényben D'Amacio fiának egész egyszerűen nincs semmi szerepe, amíg Red Misként le nem lepleződik.

2010-05-19 15:15:46 Rorschach (5) #37

Azért szerintem nem kicsit lett volna elcsépelt, ha Red Mistről csak a végén derült volna ki, hogy D'Amico fia, igaz, lehet, hogy meg tudták volna oldani valahogy, de az okosok akkor is belekötöttek volna, hogy "ki nem látta előre?". A flashbackek is erőltetettnek hatottak volna, viszont sajnálom, hogy a Katie-s dolgot és Big Daddy kilétét nem merték meglépni, az biztos, hogy odavágott volna. De hát Hollywoodban valamilyen szinten a film végén mégiscsak győz az igazság...

2010-05-18 07:26:25 ronin07 (?) #36

Én épp jobban szeretem a képregény végét, különösen azért, ahogy Millar Big Daddy-vel és Dave-vel bánik. Nem voltak olyan előnyösek ezek az ellipszis-betömések. És én amondó is vagyok, hogy Red Mist igazi kilétéről a nézőnek és a főszereplőnek egyszerre kellett volna értesülnie, úgy jóval nagyobb a döbbenet. Ettől függetlenül szabadszájú (bár nem annyira, mint az írás után vártam, de ez nem azt jelenti, hogy ezen túl mindenkitől elvárom a képregény ismeretét) és fanyar, a feladat tehát elvégezve vagyon.:)

2010-05-17 21:37:43 Gatyamadzag (4) #35

Ezek alapján akkor nekem jobban tetszik a film kivitelezése Big Daddy is jobb, hogy megmaradt coolnak meg én szeretem a filmvégi összeborulós klisé jeleneteket is :) Habár az érdekes lett volna ha Red Mistről csak a végén tudjuk meg ki ő, de így jobban működött a film szerintem.

2010-05-17 17:20:33 Olórin (4) #34

Lényegében ugyanez a vége, ugyanez történik, csak sokkal gyengébben van kivitelezve. Amúgy az egész nagyon hű adaptáció (a nyitójelenet pl. kockáról-kockára, szóról-szóra ment át a vászonra), néhány kisebb-nagyobb eltérés van csak. Pl. a képregényben
-Red Mistről csak a vége felé, fordulat gyanánt tudjuk meg, hogy a gengszter fia, addig jófiúnak tűnik
-Big Daddy, mielőtt kinyírják, bevallja, hogy nem exzsaru, és a feleségét sem ölték meg, ő csak egy lúzer fanboy, aki ugyanazon motivációkból lett "hős", mint Kick-Ass.
-Big Daddy és a lánya kb félúton bukkannak csak fel, és minden korábbi eseményt (pl. a "lelőlek, hogy tudd, milyen érzés") aztán mesél el a képregény flashbackekben
-Katie-nek a főhős ugyan bevallja az érzéseit - a sztori legvégén - , de a csaj, ahelyett, hogy a karjaiba omlana, feldühödik, és összevereti őt az egyik haverjával, mellesleg azt sem tudja meg soha, hogy ő Kick-Ass

2010-05-17 16:04:17 Rorschach (5) #33

Cage zseniális, a raktáras jelenet az In a heartbeattel meg eddig nekem az év legjobb akciója. Elárulod, mi a képregény vége? Most már tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy ennyien felhozzák.

2010-05-16 22:16:44 Olórin (4) #32

Meglepően jó lett. Féltem pedig, különösen a finálé miatt, mert a képregény ott rontotta el - a film viszont nem, sőt, talán az a legjobb része. Szóval ez esetben az adaptáció még jobb is lett, mint az eredeti. Bár ha már ahhoz hasonlítom, az nagy kár, hogy azzal ellentétben az alapvetően atomlúzer főhőst itt összehozták álmai nőjével.
Az ugyan tény, hogy akárcsak a comic, a végére ez is tökéletesen elfelejti önnön koncepcióját (szuperhősködés a való világban), de nem tudok rá haragudni, mert egyszerűen pokoli szórakoztató. És Cage-et a Mocskos zsaru után zsinórban másodszor látom jó filmben jól játszani. Mi történt a világgal?

2010-05-16 22:08:58 tasiorsi (5) #31

Remek színészek, szinte tökéletes arányok, csodálatos soundtrack, szájtátós látvány. 9/10 of course

2010-05-12 21:27:37 Gatyamadzag (4) #30

Kickass film volt :) Vicces, ugyanakkor meglepően komoly időnként, a történet maga is tartogat meglepetéseket, az egész jól össze van rakva, jöhet a 2. rész? :D Magyar címre ötlet: Ha/(még mindig)/Ver :D

2010-05-12 00:30:31 HejjaX (5) #29

én nem különösebben bírom a képregény adaptációkat, szuperhős filmeket, meg a fantasyt úgy általában, de erre muszáj 5-öst adnom. remek humorú akciófilm, mely egy pillanatra sem veszi magát túl komolyan, ennek ellenére csodálatos bunyókkal, akciókkal operál, kiváló zenével karöltve (persze mintha morricone és a 28 nappal később zenéje is felbukkanna) és a szuper alapötletből egész pofás sztorit bont ki, élvezetes fordulatokkal - továbbá sok más ígéretes filmmel ellentétben a végét sem kúrják el.
tömören szólva végig élvezhető még egy magamfajta anti-képregényesnek is.
(9/10)

2010-05-11 20:12:29 mchn (4) #28

Baromi szorakoztato, de kozepen kicsit belassul, ezert csak negyes.

2010-05-11 18:31:18 ronin07 (?) #27

Bocsánat az ömlengésért, csak annyit szeretnék még írni, hogy a 22. hozzászólásombeli első spoiler-keretem utolsó tagmondata így hangzik: "Én ebben nem látok sebezhetetlenséget..."

2010-05-11 17:44:36 ronin07 (?) #26

Igaz, félreolvastam. Bocsánat. Viszont akkor, ha valakit ízzé-porrá szoktak ütni, és gyűlnek a sebek az arcán, az bizony egy sebezhető, pláne, ha az egész filmben vagy gúnyt űznek a karakter balfékségéből, fizikai hátrányaiból. És Kick-Ass-re már te is utaltál.:)

előzmény: gaillard (#24)

2010-05-11 15:24:29 Rorschach (5) #25

Mert úgy tényleg sokkal jobb film lenne, ha fél órán keresztül csak azt kéne nézni, amint felépülget a sérüléseiből.

2010-05-11 14:29:57 gaillard (2) #24

1. Big Daddy-re egy szóval sem utaltam.
2. Kick-Asst pajszerrel agyonverik, baseballütővel bezúzzák a golyóit - eredmény? Eggyel több lila folt az arcon. Azaz sebezhető! Én kérek elnézést.

2010-05-11 14:11:03 Rorschach (5) #23

Sebezhetetlenek? Kick-Ass-t szinte tízpercenként elverik, kínozzák, Hit-Girlt kétszer lepuffantják, kiszédül egy ablakon, Mark Strong is ellátja a baját, és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy Big Daddy-t felgyújtják. Nem ugyanazt a filmet láttuk?

2010-05-11 13:52:04 ronin07 (?) #22

"Tevékenységük során nagy hasznukra van az adottság, hogy mindketten sebezhetetlenek."

Ehhez képest Big Daddy egy tőrbe csalást követő kínzás végeredményeként halálra ég, szóval van, ami le tudja őt kapcsolni, ergo nem sebezhetetlen.:) Vagy, bár ehelyütt irreleváns, de írjam, hogy a képregény panelén premier plánban loccsantják ki az agyát? Én ebben nem látok sérülékenységet, szóval a MacReady családduó egyik tagjára baromira nem áll a jelző.

Kick-Ass nyitó botlásából (leszúrják, majd a testébe ültetett fémimplantátumok miatt jobban bírja az ütéseket, mint akárki) a film is viccet csinál akkor, mikor ingyenpornót bámul, kizsákmányolják a nemiségét. Részemről pont akkor bukna a film, ha épp ő lenne legyűrhetetlen, de egyáltalán nem így van. Szerencsére.:D A film telis-tele van parodisztikus karakterekkel, legyen az bűnvadász, maffiózó vagy autótolvaj, ótvar akciófilmes sablonokkal operál egyfolytában és "nem szörnyülködik el magán", és hősünk sem a kortárs, spleen-es hérosz újabb másolata. Nem igen veszi magát komolyan Vaughn filmje, ez a film tényleg srófolja a feketébbnél feketébb humort. Sehol nincs elhintve, a "Ja, itt most sötét-vérmes fellegek borítják el az introvertált szereplők kis világát." szál, de látom, ezzel nem vagyok egyedül, úgy effektíve.
Viszont Hit-Girl túl van kicsit dimenzionálva szerintem a film kapcsán. Az összes izomagyat elpirító stílusa nem veszett el, ám nagyobb fókusz esik a szerencsétlen címszereplőre, akit a forgatókönyvírók és Aaron Johnson kellő citromsavanykás baleksággal ruháztak fel.

előzmény: gaillard (#21)

2010-05-11 11:42:29 gaillard (2) #21

'Ez azért van, meg szerintem azoknak készült a film, akik vevők a fekete, morbid humorra.'

meg a következetlenségre :P

KA az élete árán védelmez az utcán egy rosszarcú idegent, és ezáltal hőssé válik. Később csatlakozik agymosott kolléganőjéhez és pitiáner gengsztereket tesznek hidegre. Tevékenységük során nagy hasznukra van az a speciális adottság, hogy mindketten sebezhetetlenek :). Ezzel némileg szembe mennek az első felvonásban kibontott alapfeltevéssel, mely szerint a szuperhősködés a valóságban kivitelezhetetlen, nem is beszélve arról, hogy amit művelnek az a legkevésbé sem hősies.

2010-05-10 22:04:44 Rorschach (5) #20

Ez azért van, meg szerintem azoknak készült a film, akik vevők a fekete, morbid humorra. Pl. mikor Kick-Ass-t leszúrják, nem elég, hogy drámai zene mellett félholtan vergődik, de még el is csapja egy autó. Na, én például majd' lefordultam a székről ennél a jelenetnél, ahogy Hit-Girl minden egyes rendrakásánál is, főleg a végén, a Bad Reputation alatt, az, és a raktáras jelenet a legjobbak.

2010-05-10 21:29:58 gaillard (2) #19

'Hit Girl lazán ellopja a filmet, óriási karakter'

Mikor hidegvérrel felnyársalja a halálra rémült drogos kurvát egy csintalan mosoly és idétlen háttérzene kíséretében, én egészen mást gondoltam.

2010-05-10 20:21:53 deathcode (3) #18

Baromi unalmas. A hármas alatt is rezeg a léc. Totál meh.

2010-05-09 22:15:20 chromeshelter (5) #17

Zseniális egyszerűen.

2010-05-08 23:44:22 VVega (4) #16

Végre egy film, ami betartja az előzetesében vállalt ígéreteit. Vicces és drámai is tud lenni, bár bőven az előbbi részek vannak túlsúlyban. Az OST lehengerlően tökéletes, a casting hibátlan, nincsenek üresjáratok, és amikor csúcsra jár az akció, akkor olyan látványosan zúznak benne, amiről a Vasember 2. még álmodni sem merhetett. A legvégén ugyan kissé feleslegesen túlzó, és talán lehetett volna merészebb is, de ezek bőven bocsánatos bűnök. Ja, és Hit Girl lazán ellopja a filmet, óriási karakter. Vegytiszta szórakozás, nálam 10/9.