A Bronx Tale (1993) ☆ 👁

(Robert De Niro)

amerikai dráma, krimi

4,2

2022-02-09 21:11:39 Rorschach (4) #16

Különleges film a Bronxi mese, valahogy kilóg a hasonló gengszterfilmek közül. Szimpatikusan kis volumenű sztorit mesél el, talán ezért is tudtam valahogy egy kicsivel jobban kötődni a karakterekhez, mint amennyire általában egy mafiamoziban szokásom. Sőt, inkább genszterkörnyéken játszódó felnövéstörténet volt ez, mintsem a szó szoros értelmében vett gengszterfilm, ami szerintem csak a javára vált.

Azt amúgy nem is sejtettem, hogy Chazz Palminteri ilyen kacifántos háttérrel bír. Amint megtudtam, hogy önéletrajzi ihletésű a film, rögtön kapott az egész valami bensőséges bájt, és nem is csak ez a film, de x év távlatából a Lövések a Broadway-n is más színben pompázik.

2017-12-19 13:23:02 mimóza (5) #15

Chazz Palminteri saját színdarabja - saját élete alapján. <3 (Calogero karaktere ő maga, ő az, aki felnő a szemünk láttára a kegyetlen bronxi utcákon.)

előzmény: Leppard (#13)

2012-12-15 11:20:08 Prüstü (4) #14

Nagy film, erőteljes színészi játék, megnyerő tanmese. Hozza a nagy gengszterfilmek feelingjét, erős 4-es, mert én is éreztem valami kiteljesedni nem tudó katarzist. Na és persze az egyik kedvenc jelenetem, ahol felcsendül az a bizonyos Beatles szám:) Ahogy ott elpicsázzák az öntelt, bunkó, rocker, meleg motoros brigádot, az valami fenomenális és úttörő. A filmben felcsendülő többi zene nagy része is kiváló!!!

2012-06-30 00:36:56 Leppard (4) #13

Saját színdarabja alapján a forgatókönyvet Chazz Palminteri írta.

2012-02-25 13:45:29 Lil Martin (3) #12

nem gyütt át

2011-05-12 21:16:48 Zolafish (4) #11

Egyetértek Osival, mert nekem is a Nagymenők érzése jött át az elején. Viszont utána nem egy hagyományos gengszterfilmet kaptam, hanem egy fiú felnőtté válásának történetét, aki rossz helyen élt, rossz időben. Szóval tudott pluszt hozni Robert De Niro filmje és egy erős négyest mindenképp megérdemel.

2011-01-01 18:17:27 uccse (3) #10

Robert De Niro és Palminteri zseniálisak, a zenék nagyszerűek, a történet is jó, de valahogy egészben nem igazán működik, és nem tudok hármasnál jobbat adni, pedig szeretnék.

2010-12-12 10:40:32 Freee (5) #9

Ezzel a filmmel kedveltem meg igazán Robert de Nirot, habár nem ezt tartom a legjobb filmjének, az egyik kedvenc!

2010-01-22 21:22:02 Hannibal Lecter (4) #8

Nem csodálom, hogy ilyen profin összerakta, hiszen éveken keresztül dolgozott együtt a bűnügyi tematika csodálatos mágusaival. Bárcsak ma is ilyen régi vágású morális tanmeséket csinálna...

2010-01-22 21:16:39 Dió (5) #7

Azért ez elég durva, hogy egy színész első rendezése ilyen jól sikerüljön. Nem tudom, ki felelős az egyébként is elég erős alapanyagért, de ezen felül az már mindenképp DeNiro keze munkáját dícséri, ahogy össze lett rakva. Nagyon igényes. Neki egyébként színészként sokkal kevesebb a szerepe, mint vártam, de itt van (helyette) a brilliáns Chazz Palmiteri is, és az egész film.

2010-01-04 12:45:55 Bruce94 (5) #6

első nézésre

előzmény: Bruce94 (#5)

2010-01-04 12:45:39 Bruce94 (5) #5

[[Robert De Niro]} bizonyította hogy rendezőként is tud nagyot alkotni.
A kedvenc gengszterfilmjaim lett első ézésre.

2009-09-04 09:33:30 Tomoo (5) #4

OFF: The Beatles - Come Together

előzmény: whiteman 01 (#2)

2009-03-01 22:07:08 Hannibal Lecter (4) #3

Az egyik legkülönösebb Niro-élményem a Bronxi mese: a Scorsese és De Palma nagyvonalú gengsztermeséin edződött színész rendezőként magasról leszarja a vérontást. Kedves, őszinte drámája inkább a puritán buszsofőr és a befolyásos maffiózó szellemi csatározásának, és persze Calogero felnőtté válásának lírai története.

2009-01-27 15:41:04 whiteman 01 (4) #2

De hiányzott már egy ilyen jó film! Nagyon emberi és megható történet egy 2 "apa" között őrlődő fiúról. De Niro elképesztően nagy színész, ugyanúgy hiteles egy erkölcscsősz, fiát féltő munkásember szerepében, mint egy kegyetlen gyilkoséban, és emelett még rendezni is mesterien tud. Chazz Palminterit eddig nem ismertem, de ezentúl figyelni fogok rá, engem kilóra megvett Sonny szerepében. Szóval, egyszerűen minden helyén van ebben a filmben. Zseniális alakítások, reális látványvilág a maga fakó színeivel, remek zenék, a rasszizmus kendőzetlen bemutatása. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Ja, egy kérdés: a kocsmai balhé előtt megy egy szám, akkor kezdődik, mikor Sonny és C meglátja a motorosokat és elindulnak a kocsma felé. Nem tudja valaki a címét és az előadóját? Előre is kösz!

2008-10-14 22:59:09 osi (4) #1

Erős Nagymenők utánérzés: narráció, zenék, az ifjú gengszter felemelkedése. De Niro sok mindent ellesett Scorsese mestertől a forgatás alatt, és egy abszolút fogyasztható filmet tett le az asztalra.