Mon meilleur ami (2006) ☆ 👁

3,3

2013-07-14 22:12:35 dorothygale (1) #6

Ez a tèma nevettsèges...

2013-04-04 11:58:28 Kalevala (2) #5

Egy kellemes-szellemes szórakozásnak igérkezett a film, nagy csalódás lett belöle, bosszankodtam. Olyan naiv-butyután kezeli a témát. Az utolsó félóra pedig már tényleg kínos volt!

2009-08-25 20:03:53 B-side (3) #4

Egész nézhető tipikus francia mozi lett volna, de az utolsó negyedóra nagyon lerontotta az egészet.

2008-03-31 09:08:27 Daemiaen (2) #3

Van barátod? (Mon Meilleur Ami, 2006, forgalmazza: Best Hollywood)

Patrice Leconte tanmeséje a barátságról körülbelül annyira igaz, mint amennyire hazug. Mert a rendező kreált világában pénzen nem lehet megvenni senkinek az érzelmeit. No, most akkor melyik is a való világ? Az, amelyikben az őszinteség dominál vagy az, amelyikben mindennapjaink zajlanak? Leconte ennyi filmmel a háta mögött is képes gyermeki naivsággal megfesteni két ember barátságát úgy, hogy abba kicsit belegondolva elmegy a néző kedve. Bezony, ma már ilyenek a francia komédiák.

2008-03-23 20:32:41 MDM (3) #2

A Franciáknak márpedig van humora, és kész. Bár ez a teória nem túl divatos bizonyos berkekben, de ennek ellenére kár lenne tagadni. Nem kellenek ide világmegváltó ötletek, de még Michel Gondry fergeteges vizualitása, és Charlie Kaufman őrült sztorijai nélkül is készülhet kellemes francia film. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a Mon Meilleur Ami (magyar ferdítésben Van Barátod?), ami már az első tíz percben eszünkbe vési, hogy kellemes, de erős közepesnél nem jobb filmmel állunk szemben. Azzal pedig nincs semmi baj, ha üdítő eleganciával bohóckodik a vásznon Daniel Auteil, hisz nem lehet minden filmje akkora, mint a 36. A lényeg, hogy Patrice Leconte filmje nem nézi le nézőjét, van annyi önkritikája, hogy észrevegye, képtelen a spanyolviasz feltalálására, viszont nem is alacsonyodik le sok nyugatabbi gagyi szintjére, s ennek betudhatóan kifejezetten szórakoztató. Kellemes kezdése egy hosszú éjszakának.

2008-03-20 09:38:51 emőke (4) #1

Ahhoz képest, hogy az idétlen francia vígjátékosdi kategóriába tartozik, egész kellemes meglepetés volt. De majdnem biztos vagyok benne, hogy csak Auteuil miatt nyomtam 4-est.
Azért Leconte-ért is kár, ott volt '90-ben A fodrásznő férje, valahogy ez nem is közelít hozzá...