kritikus tömeg
amerikai dráma, sportfilm
 IMDb 7,2   PORT.hu
 RT  trailer
 Wikipedia
Bemutató: 2007. márc. 15.
Rocky: [ Rocky (1976) / Rocky II (1979) / Rocky III (1982) / Rocky IV (1985) / Rocky V (1990) / Rocky Balboa (2006) ]

IMDb.com Memorable Quotes

Rocky Balboa: Csak a végén van vége.

Marie: Az embernek a szíve öregszik meg utoljára.

Rocky Balboa: (Rocky Jr.-nak) Mi olyan vicces abban, hogy odaállok valaki elé, és azt mondom: "Én vagyok."?

Rocky Balboa: Nem az a lényeg, hányszor ütnek meg, hanem, hogy meddig bírod az ütéseket.

Rocky Balboa: Úgy érzem magam, mint egy kenguru. Egy csomó kacattal van tele a zsebem.

(utolsó sor)
Rocky Balboa: Hé, Adrian... megcsináltuk. Megcsináltuk.

Rocky Balboa:
Mondok neked valamit, amit már úgyis tudsz.A világ nem csak napsütés meg szivárvány.Ez egy aljas, undorító hely.És nem érdekel, milyen kemény vagy,térdre fog kényszeríteni,és ott is ragadsz, ha hagyod magad.Se te, se én nem tudunk olyan keményen ütni, mint az élet.Nem lényeges, milyen keményen ütsz.Hanem mekkora pofonokat viselsz el, és mégy tovább előre. Mennyit bírsz ki, és menni tovább előre. Így kell győzni. Ha tudod, hogy mit érsz, kérd meg az árát, de a pofonokat is el kell fogadni, nem ujjal mutogatni,
hogy emiatt vagy amiatt az ember miatt nem érted el azt, amit akartál. A gyávák teszik azt,
és te nem vagy az. Te jobb vagy annál.

Rocky Balboa: tudják ahogy öregszem, úgy marad egyre kevesebb nekem. Csak azt kérem maguktól, hogy hagyják meg nekem, ami jár!

- Szereti a kutyákat?

Rocky Balboa: Úgy látom, örökölte a vastag, ír hajadat.
Marie: A másik az én fiam.
Rocky Balboa: Tényleg?
Marie: Az apja Jamaica-ból való.
Rocky Balboa: Jamaica, szóval európai.

Rocky Balboa: Sokan veszíteni járnak Vegasba de én nem
Mason Dixon:Maga már vesztett.
Rocky Balboa:Csak a végén lesz vége.
Mason Dixon:Ez a duma ment 20 éve
Rocky Balboa:Inkább 30 éve