Running Scared (2006) ☆ 👁

(Wayne Kramer)

amerikai-német akciófilm, krimi, thriller

3,6

2023-05-29 20:44:59 Joeker81 (4) #7

Wayne Kramertől én előbb láttam az Eszement zacit, mint ezt, így nagyjából azt kaptam amit vártam: agyament események, bemindenezett Guy Ritchie-féle karakterek, elmeháborodott sztori mindezt megspékelve 2000-es évek amerikai akciófilmek divatos videóklipes vizuális megjelenítésével. A rémálom szerű vízió, ami végigkíséri a cselekményt az kifejezetten tetszett. Alapvetően semmi extra, de még is lekötött. A végét én is túlzásnak éreztem, de ettől függetlenül összességében egy gyenge négyest megért nekem.

2013-04-20 18:14:07 BonnyJohnny (3) #6

Paul Walker újabb (hát valójában korábbi, de én csak most láttam) hajszája, ahol meglepően keveset száguldoznak, de annál többet lőnek.
Túl hosszú, túlbonyolított és túlcsavart, de kellően brutális és véres, ami jól állt a filmnek, és a sok PG-13 akciófilm után, ami manapság divat, külön felüdülés volt. Valamint tetszetős vizuális megoldások is vannak a filmben. A szövegek viszont borzasztóak.
Összességében nekem még így is tetszett volna, de a túlcsavart, hatásvadász, irreális és ostoba vége végképp lerontja a filmet. Így még csak nem is erős hármas (holott egy közepén és végén meghúzott cselekménnyel és jobb szövegekkel akár négyes is lehetett volna), hanem egy egynek elmegy tucatakciófilm.

2011-06-01 00:09:03 kovchlajos (3) #5

Ennyire túlírni egy valójában rém egyszerű sztorit, már-már művészet!

2009-11-24 11:58:14 Sógorod (4) #4

Nem egy Heat vagy egy Ronin, de kellemesen lepődtem meg rajta.

2009-02-07 19:49:19 Rituska (1) #3

Egy újabb 7 perces csoda. Én ugyanis addig bírtam nézni. Bár attól tartok én vagyok túl válogatós ma.
Ez a film bőrdzsekis fiúknak való, nem nekem.

2008-09-13 15:29:10 [: Azuroo andrew :] (3) #2

A cím finoman szólva is gáz, tucat és zavaró főleg ha mellette említjük a főszereplőt annak volt szerepe nyomán.

A tartalom azonban azt adja amit a cím ígér. Gyors cselekményt, amely jelentősen megtűzdelt durva akció jelenetekkel és káromkodással.

Amiben többet ad a szokványos akciómoziktól : az akciók vizuális beállításai, megjelenítése - pl van hogy visszaidézi egy golyóröppályájának útját a főhős feje mellett

Van egy pedofil szál is benne ami határozottan a film legjobb dramaturgiai helyzetét hozza.

Negatívum a túl sok csavar és az irreális befejezés.

2007-04-27 08:32:11 Daemiaen (4) #1

Halálos hajsza (Running Scared, 2006, forgalmazza: HungariCom)

Brutális hajszolás mérföldeken át - mesél nekünk Wayne Kramer. Mert ennyi fákkot, ennyi szépséges durvaságot nagyon régen kínált nekünk mozifilm. És még Paul Walker is jó a szerepében, na ezt rakjuk össze! És most ne foglalkozzunk azzal, hogy tulajdonképpen kétdimenziós papírmasé figurák hajkurásszák egymást, meg hogy a történet kimerül két szóban, itt pusztán a trendekről van szó. Trendi videoklipes vágási technika, Tony Scott-tól megrészegült operatőr és rendező, valamint hatalmas iram, ami bizony 120 percen keresztül tart. Azért nehéz belekötni a Halálos hajszába, mert szinte nincs mibe: a forgatókönyv lehetett vagy két oldal, akinek meg nem jön be a non-stop akció, zsigerből fogja utálni. Van egy Crank, meg van ez. Én nem bánom.