Over the Hedge (2006) ☆ 👁

Túl a sövényen

(Karey Kirkpatrick - Tim Johnson)

amerikai animáció, kalandfilm, vígjáték

3,5

2009-01-22 18:27:51 Hannibal Lecter (3) #28

Nem volt túlcsavarva a mondanivaló, inkább bénán, idétlenül lett az arcunkba mázolva. A poénok nem vészesek, de láttunk már ennél százszorta jobbat.

2009-01-22 18:20:36 Geree (4) #27

Nekem tetszett. Kellemes élmény volt,jó poénok,a mondanivalója kicsit tényleg tul van csavarva, de ha csak szórakozásként fogja fel az ember,ekkor jó.

2008-10-12 23:18:56 whiteman 01 (3) #26

Huhh de nehéz eldönteni h ez most jó vagy közepes. Jó, mert a bájos animáción kívül mondanivaalója is van, és közepes, mert ez a mondanivaló túl szájbarágós néhol. Ja, és most láttam másodszor, így már nem tetszett annyira

2008-08-24 20:35:07 verocska (4) #25

Sokkal szeretnivalóbb mese, mint pl a Madagaszkár..szerintem :) Ezt szivesebben nézném újra.

2007-12-17 19:16:36 limupei (3) #24

Ha tovább offoltok, akkor irgumburgum lesz, pláne, hogy tök feleslegesen.

2007-12-17 19:10:25 Semprini (5) #23

Ez a boltos hasonlat nem tudom, hogy jön ide, ahhoz sem ragaszkodom, hogy most azonnal véleményt írj, úgyhogy igazából elég lett volna csak az uccsó mondatot beírnod...XD

előzmény: k3pl3r (#22)

2007-12-17 19:04:34 k3pl3r (?) #22

Ha elmondod a boltosnak a véleményed arról, hogy milyen drága a kifli, akkor már lophatsz is? A véleményt tényleg nem írtam, arra ott az osztályzatom. Ahhoz meg hogy most írjak valamit, már túl rég láttam a mesét, ami nekem egyébként tetszett. De befejeztem a kötekedést, bocs!

előzmény: Semprini (#21)

2007-12-17 18:58:21 Semprini (5) #21

Mint már írtam: én véleményt is írtam a topikra. Ehhez képest hol a te véleményed? Te csak velem kötekszel!

előzmény: k3pl3r (#20)

2007-12-17 18:53:30 k3pl3r (?) #20

8., 10. hozzászólásod semmivel nem különb, az én hozzászólásomnál! Szóval ezt önkritikának veszem. De komolyan, most olvasd vissza a hozzászólásaidat, és mond azt, hogy nem lenéző az amit írtál. Ebben a két hozzászólásban, ugyanis semmi másról nem írtál, csak a többi fórumozóról. De való igaz, én sem vagyok különb most.

előzmény: k3pl3r (#14)

2007-12-17 18:45:59 Semprini (5) #19

oké, akkor az van.

előzmény: Ivan/ (#18)

2007-12-17 18:38:41 Ivan/ (?) #18

Mivel én - veletek ellentétben - nem kötekledni jöttem a topikra

Baromira nem kötekedtem ugyhogy ha így érzed üldözési mániád van. Egyszerűen csak nem értettem egyet a hozászolásod egy részével, és így reagáltam rá.

2007-12-17 18:35:21 Semprini (5) #17

Mivel én - veletek ellentétben - nem kötekledni jöttem a topikra, hanem véleményt IS írtam 8ld. alább9 ha elolvassátok, láthatjátok, hogy én is elismertem, hogy az utóbbi években készültek nem túl jó animációs filmek is, amelyeket a Túl a sövényen toronymagasan felülmúl!!!

előzmény: Ivan/ (#15)

2007-12-17 18:33:30 Semprini (5) #16

Na EZ a kötekeséa amit most te csinálsz!

előzmény: k3pl3r (#14)

2007-12-17 18:33:16 Ivan/ (?) #15

Illetve nem tetszik NEKIK - ami nem egészen ugyanaz! .-P

Nem. Mert a mostani animációs filmet nagy része tényleg vacak. Nézd meg jenkiknél is rendre megbukik egy részük és a kritkák se dicsérik mostanság a műfaj filmjeit (tisztelet a kivételnek persze).

2007-12-17 18:30:44 k3pl3r (?) #14

Kötekedük, kötekedünk? :) Már kezdem azt hinni, hogy direkt írod ezeket és várod, hogy valaki válaszoljon neked, hogy jól megmondhasd a magadét. :-)

2007-12-17 18:27:30 Semprini (5) #13

Illetve nem tetszik NEKIK - ami nem egészen ugyanaz! .-P

előzmény: Ivan/ (#11)

2007-12-17 18:26:53 Semprini (5) #12

helyesbítek: néznék és fognak

2007-12-17 18:26:29 Ivan/ (?) #11

Lehet, de valószínűbb, hogy csak azért kritizálják ezeket a filmeket, mert nem jók.

2007-12-17 18:18:48 Semprini (5) #10

OFF:
Igaz, de itt általában fikázó véleményeket olvasok az animációs filmekről. Mintha a legtöbben azért nézik, hogy utána jól sárba pocskondiázhassák. Én azokat a filmeket nézem meg, amikről legalább SEJTHETŐ, hogy tetszeni fog... Egy profi kritikus persze sok olyat is kénytelen megnézni, amiről már előre tudja, hogy nem az ízlésének megfelelő, de muszáj róla írnia, hát lenyeli a békát. De egy ilyen fórumra nem elsősorban ők írnak - gondolom én.....-P

előzmény: Ivan/ (#9)

2007-12-17 18:12:09 Ivan/ (?) #9

nem szereti mindenki az animációs filmeket (de akkor vajon minek nézik???)

Azért, mert speciel egy animációs film nem tetszik valakinek, attol még a műfajt szeretheti szerintem.

2007-12-17 18:09:31 Semprini (5) #8

Ezt mondom én is, az a 3,49-es átlag röhejesen alaccsony. De hát nem szereti mindenki az animációs filmeket (de akkor vajon minek nézik???) :-P

előzmény: GothMan (#7)

2007-12-17 17:01:50 GothMan (5) #7

Szerintem ez az animációs filmecske magasan túlszárnyalja az összes többit. Minden téren. Perfect!

2007-06-19 18:41:47 Semprini (5) #6

Ez az egyik kedvenc komputeranimációs filmem, a figurák kifejezetten aranyosak, szerethetőek, nekem Stikli a mosómedve és Hami a mókus figurája a kedvencem, de a sülök is nagyon aranyosak, nem is beszélbe az oposszumokról! Ráadásul a sztori is nagyon jól meg van írva!
Amikor Stikli előadást tart a többieknek az emberek táplálkozási szokásairól, az olyan, mint ha egy mókás dokumentumfilm lenne a Spektrumon, amit állatok készítettek emberekről....

A mostanában készült CGI-filmekkel (Verdák, Rém rom, Hangya boy, Vad galamb, PiROSSZka, stb.) nem is lehet egy napon említeni, magasan felülmúlja mindegyiket!

2006-12-30 16:42:03 Olórin (4) #5

Helyenként elég erőtlen, meg a (valóban kétszínű) moralizálása is fárasztó kicsit, de amikor beindul, akkor nem lehet nem megszakadni rajta a röhögéstől. Kedves, bájos, vicces kis mese, kisebb-nagyobb hiányosságokkal, de nekem még így is ezerszer élvezetesebb, mint pl. az erőltetett, nyálaskodó, elnyújott Verdák.

2006-09-02 13:25:23 Dió (4) #4

Kár azért a pár gyerekes és olcsó megoldásért, illetve nem tudtam hova tenni az erős fogyasztói társadalom-kritikáját sem (tetszett, hogy "gondoltak" a felnőttekre is, ugyanakkor picit erőltetetten is vette ki magát mindez). A közepén már ágaskodik egy egészen szórakoztató jelenetsor, aztán jön a finálé, és minden addigit zsebrerak: hatalmas ötlethalmaz, látványos CGI-val és szétszakítós poénelemekkel keverve. Ha az egész ilyan lett volna, még Némó is megirigyelhetné, így "csak" egy abszolút kellemes egyszeri szórakozásnak jó.

2006-07-11 21:33:22 Hannibal Lecter (3) #3

Egy eléggé átlagos CGI animációs lenne, de azért néhány pozitívum feldobja, ezúttal például van némi sztori is, nem úgy, mint a Madagaszkár vagy a Cápamese esetében, a morális tanulság pedig tényleg ellentmondásba keveredik önmagával, hiteltelenné válik. Az animáció pedig a középszerbe sorolható, semmi üdítő újdonságot nem nyújtanak a vizuális megoldások.

2006-07-11 08:48:50 Daemiaen (3) #2

Túl a sövényen (Over The Hedge, 2006, forgalmazza: UIP)

Tanító célzatú mese DreamWorkséktől tőlük tökidegen módon, némi történettel vegyítve. Kicsit mókás, hogy miközben nagyon szidja az állati embert, aki mindent megeszik, tudatosan löki a kisebbek szeme elé, hogy "egyél jó sok csipszet, vaze!", mert mi történik? Az összes állat azt eszi, amit próbálna kifigurázni a film. És nem hiszem, hogy a gyerkőcök elsősorban a mögöttes tartalmora figyelnek oda. No, mindegy, a PDI hozta a szokásos formáját: bájos (sőt, most nagyon azok) karakterek, rövid játékidő és egyre kevesebb szórakoztató elem. Hiába a hálás alapsztori, ha egyszerűen képtelen egy olyan forgatókönyvet összehozni, ami minden tekintetben megállná a helyét. Komolyabb baj ugyan nincsen a Túl a sövényennel, csak jaj, de nagyon átlagos.

2006-07-11 00:26:56 azazell0 (3) #1

Ma már olcsó a 3D-animálás is, úgyhogy forgatókönyvet sem kell írni. :-(