16 Blocks (2006) ☆ 👁

16 utca

(Richard Donner)

amerikai-német akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,3

2014-07-27 02:19:55 Xuja (2) #24

Nem indul rosszul, de kb a felétől (buszos jelenet után) unalomba fullad, és ebből nem tud kikecmeregni. Amúgy szinte minden tekintetben közepes film, a giccsfaktor is szépen befigyel a végén. Mint akciófilm is igen gyengén muzsikál, még az első fele (ami azért pörgösebb) sem dúskál látványos akciókban.

2012-05-25 00:01:27 PPGlam (4) #23

Hivatalos hír: a világegyetem legelviselhetetlenebb hangjával az istenek Mos Defet áldották meg. Komolyan majdnem kikapcsoltam párszor emiatt a filmet, hihetetlen! Ezen "apró" részletet leszámítva viszont teljesen jó kis film.

2011-06-13 22:48:39 PhilipMorris (?) #22

Richard Donner aki letette nekünk a halálos fegyver szériát , Bruce Willis aki mindenidők egyik legnagyobb filmes akcióhőse. Ebből még szép hogy nem lehet rossz eksönfilm . A közönség többségének valahogy nem jött be , az imdb-n is csak 6.7 az átlaga .Nekem tetszett ,a két szerethető karakter akiknek végig szorítottam , a fordulat ,megvolt benne majdnem minden. Kivéve az a hangulat ami miatt soha nem fognak már igazán kiemelkedő akciót csinálni. A 80as90es évek felülmúlhatatlan hangulata. 7.5/10.

2011-03-02 13:04:34 Horváth Szabolcs (3) #21

Valóban négyest adtam, és én sem értem miért:D rontom hármasra

2011-01-21 17:45:01 Bruce94 (3) #20

A rendező néhány filmjét [Halálos Fegyerek, Superman, Maverick] nagyon szeretem. Ezért is volt öröm, hogy szinte bagóért sikerűlt beszerezni. Bruce karakterét valahogy nem igazán tudtam megkedvelni, ő maga pedig nem igazán tudta azt elsajátítani, legalább is szerintem. Láttuk már nem egyszer kiégett, alkoholista zsaru szerepben [Utolsó cserkész, Die Hard 3], és bár az említett két film klasszikus, Willis ott tényleg csúcsformában hozza a szerepet. Más a helyzet Mos Deffel az ő karaktere véleményem szerint eléggé szimpatikusra sikeredett. [Bár a magyar hangja, nem a legtökéletesebb.] David Morse viszont tényleg nagyszerű. Negatívum , hogy a rendezőnek engem egyszer sikerűlt meglepnie, erre két perc múlva klisé hegyet kapok a képembe.:) További pozitívum, hogy a történet ideje kb a film játékidejével egyensúlyban van.
Sajnos többet vártam, nekem nem igazán jótt be ez a film, de azért Bruce és Donner mindig kedvenc marad.:)

2011-01-14 10:31:04 elmouse (4) #19

És mégis 4-est adtál rá. :) Ki érti ezt?

előzmény: Horváth Szabolcs (#18)

2011-01-13 16:39:37 Horváth Szabolcs (3) #18

Ez a film lehetett volna sokkal több, csak egyszerűen elvérzik a középszerűségben. Eddie karaktere bár az elején kimondottan frusztráló, a végére (magam is meglepődtem) kimondottan szeretni való lett.Willis figurája, végre kimondottan illett Willishez, ami tetszett. Az alap elgondolás is izgalmas, aztán jönnek a klisé hegyek, az oda nem illő happy end, a kiszámíthatóság, és a jóból már is közepes lesz. Kár érte. majdnem jó lett

2010-08-05 01:04:18 synyster (?) #17

Közepes film,érdekes volt Willis "öregen".

2010-02-04 21:02:51 carmine (3) #16

valószínűleg tetszett neki a forgatókönyv. :) Amúgy a korábbi filmjei többségének sincs túl nagy művészi értéke. Inkább szórakoztatóak. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#15)

2010-02-04 20:50:37 [: Azuroo andrew :] (2) #15

még most sem értem teljesen hogy miért írt alá Donner ehhez a filmhez ? művészeti érvek miatt ? ha-ha nyilván nem, akkor csupán a pénzért ? Nem tudom elhinni hogy anyagi gondjai lennének egy ilyen rendező veteránnak...

2009-06-23 17:23:51 [: Azuroo andrew :] (2) #14

egy zseni amúgy gyenge filmje

2009-06-23 16:49:43 critixx (1) #13

Ezt a filmet kizárólag azért néztem meg, mert ingyen volt a mozijegy rá.

2009-03-23 00:21:33 David (2) #12

Bruce itt már minden tekinteteben kiégettnek tűnt számomra.A Die Hard-hoz maximum annyiban hasonlít, hogy ugyanaz alakítja a főszereplőt.Amúgy pedig semmi pörgős akció, tökös beszólások, magyarul minden hiányzik amit elvárna az ember egy Bruce Willlises akcióból.(még félóra után sincs trikóban és nem véres :) )
Az utóbbi idők egyik legnagyobb filmes csalódása ez nekem.Teljesen mást vártam...

2008-08-14 12:37:19 steve93 (4) #11

Szerintem, ahogy előttem is többen mondták, ez egy nagyon jó film, közvetlen előttem szolónak mondanám, hogy volt ennél sokkal rosszabb filmjei is Bruce-nak. Az pedig, hogy ez egy kicsit más stílus, nem baj. Nagyon jól van tálalva a mindenki tud VÁLTOZTATNI mondanivalót, hiszen Willis is korrupt zsaru volt előtte, és maga változtat rajta. Persze vannak hibái a filmnek, nekem speciel az utolsó 6-7 percel vannak problémáim, eltudnék képzelni jobb befejezést is.
Ettől függetlenül én csak ajánlani tudom a műfaj kedvelőinek.

2008-06-05 15:46:43 Scarface (3) #10

Akárki mit mond Richard Donner egy kiváló rendező de az iylen filmmel csak lejáratja magát.Bruce Willisnek vóltak ennél százszor jobb szerepei is,ugyanúgy mint David Morsenak.Ráadásul elég ratya módon tálalja a "mindenki tud változni" mondanivalót.A többi dologban rendezés,forgatókönyv,zenék... teljesen középszerű.Ha nincs jobb dolgod nézd meg de ne várj tőle sokat.

2007-09-16 10:29:12 Film-fan (3) #9

Hát nem'tom. Éppen megnéztem a filmet, de nem nyűgözött le. Bruce megint a kiégett zsaru karaktert hozza, de itt már NAGYON kiégett. A forgatókönyv is kissé logikátlannak tűnt a számomra:a film vége pedig megint a hollywoodi átlag lezárással végződik. Szóval 10/4

2007-06-28 15:52:54 [: Azuroo andrew :] (2) #8

Nocsak, Bruce papa itt is valakit kellett hogy "kísérjen" mint a Die Hard négyben...

2007-06-28 15:47:22 Daemiaen (4) #7

Akkor lett volna Volt egyszer egy vadnyugat a címe. Vagy Délidő. Vagy Ben Wade és a farmer. :)

előzmény: -senki- (#6)

2007-06-28 13:44:34 -senki- (3) #6

Jó ez a rendőrkorupciós téma, a történet és a bejezés is jó - csak a sok szalladgálás kicsit unalmas, de azért rendbe van. A címből kicsit nagyobb hangsúlyt vártam, pl. még csak 6 utca, túljutnak rajta, már csak 5... stb.

2006-08-10 18:06:41 deviant (4) #5

azért mos def egészen jó volt. és buce-t is jobban megszerettem papa korára, legalábbis nekem inkább egy ilyen járni nem tudó karakter jöjjön, mint három die hardos.

2006-08-10 13:26:44 Dió (3) #4

Nagyon jól indul, aztán kicsit mintha középszerbe fulladna, de végig nézhető. Az elején sokkal nagyobb a pörgés, és az első lövöldözés - hogy úgy mondjam - nagyságrendekkel látványosabb, mint amit vártam. A buszos jelenet sem kutya. Egyéb látványelem valóban nincs benne, és alakításokat sem látunk, bár azt meg kell hagyni, hogy David Morse megint átlagon felüli (mikor nem az...). Kellemes, valóságszagú sztori, sokszor láttuk már, de egy egyszeri popcornzabálás mellé még mindig jól passzol.

2006-08-07 22:15:10 deviant (4) #3

16 blocks: oh, yeah! végre egy jó film! ugyan nem blockbuster, de épp olyan egyszerű. nincsenek benne csáp -és vasalódeszka fejű élőhalottak vagy zongorával dobálózó superfiúk, de van egy nagydumás mos defünk (jobb, mint egy meleg kalóz) és egy hardcore alkoholista bruce-unk. kell ennél több? nekem nem sokkal. nem néz hülyének, leköti a figyelmem és kíméli a gyomrom. nem akar többnek látszani, mint ami. majdnem tökéletes b-mozi. 8.5/10

2006-07-23 14:41:06 Olórin (4) #2

Abszolút kellemes meglepetés. OK, nem egy nagy film, de tökéletesen alkalmas arra, hogy kikapcsoljon és elszórakoztasson bő másfél órán át, és bár persze nincs egyetlen eredeti eleme sem, nem unatkoztam rajta egy percig sem, a szűk időkeretbe szorított cselekmény pörög, és sehol nem ül le.
Mókás, ahogy a lecsúszott, alkoholista zsaru figuráját már a totális végletekig viszik el, Willis járni is alig tud a film elején (McLane a Die Hard 3 elején ehhez képest színjózan). Ennyire szélsőségésen ilyen karaktert kb. Eastwood (szerintem sokkal gyengébb) Vesszőfutásában láthattunk, amúgy mintha a 16 utca helyenként (akarva vagy akaratlanul) támaszkodna is arra (buszjelenet).
Igazából az egyetlen nagyobb bajom a filmmel, hogy az akciók lehettek volna kicsit látványosabbak, na nem kungfut meg CGI robbanásokat vártam, csak egy kicsit nagyobb pusztítás faktort, ha már egyszer Donner a rendező... Azért jó ez.

2006-07-14 09:17:45 Daemiaen (4) #1

16 utca (16 Blocks, 2006, forgalmazza: Best Hollywood)

Richard Donner kevés kivételtől eltekintve igen színvonalas hollywoodi pályafutást tudhat maga mögött. Ezúttal felidézte Howard Hawks, John Carpenter és Clint Eastwood egy-egy filmjét, és kikötött velük a 80-as évek világában. Egy fél dekányi eredetiség nincs a 16 utcában, viszont korrektül van összepakolva, a nagyon okos dumák szerencsére elmaradnak, a giccs nem, No, de kit érdekel ez egy olyan filmben, ahol nincsenek trendi főszereplők, bullet-time megoldások, CGI-effektusok és Dzseri Brákhájmerek? Tessék beülni a hűvös moziterembe és visszarepülni jó néhány évet az időben, amikor még ilyen alkotások jelentették az évi filmtermés gerincét. Mert ugyan a sok eredeti ötlet nem fogja megfeküdni a gyomrot, egy Richard Donnernek könnyebben bocsát meg az ember, mint egy elsőfilmes rendezőnek, nem?