Hellraiser (2022) ☆ 👁

(David Bruckner)

amerikai-szerb horror, thriller

2,9

2022-11-19 22:30:55 Edwest12 (3) #8

Alapvetően nem rossz film, és talán még jobban élveztem volna, ha a főhősnő szimpatikusabb. Sajnos az ilyesmi számomra komolyan visszaveti a film élvezeti értékét. Nevezzük nevén a dolgot, a többi szereplő is inkább irritált, szóval izgulni senkiért nem tudtam. De talán hagyjuk is ezt a részét a filmnek, mivel erősen szubjektív.
Azt gondolom, nagyon nehéz egy kultikus filmet remake-elni. Egy néma maszkos gyilkos bőrébe bárki belebújhat, ha megvan hozzá a fizikuma, de Pinhead-et egyszerűen nehéz elképzelni nem Doug Bradley alakításában. Nekem kifejezetten tetszett az a megoldás, ahogy kicsit elejét véve az összehasonlítgatásnak ezúttal egy női Pinhead-et kapunk. Jamie Clayton játékával szerintem nem is volt gond. Kapunk cenobitákat megújult köntösben, akikkel alapvetően szintén nem volt gond. Vér is van, gore is van, valami mégis hiányzott nekem a filmből, ezért csak hármas.

2022-11-07 08:24:32 slipknot (3) #7

Hmmm... Az első film mindenidők egyik legjobb horrorja. Nyilvánvaló volt, hogy ezt a szintet nem üti meg, és hát sajnos meg sem közelítette. Ugyanakkor a hangulat és a gore roppantul a helyén van, ez meg több, mint elég egy Hellraiser folytatáshoz, főleg annak tükrében, hogy miket produkált a széria folytatások gyanánt. De volt ebben több is, hiszen az alapkoncepció egy tök jó világot vázol fel. Ez nekem egy erős 3-as.

2022-10-09 16:42:27 GothMan (3) #6

Felemás érzelmek. Technikailag ott van, a látvány pazar és a történet is vezet valahová, de ugyanakkor zavaros az egész cselekmény, és a nőiesített cenobitákban egy csipetnyi rémisztő elem sincs. Pinhead konkrétan Csőrikére emlékeztetett végig. Az előző négy résztől mindenesetre jobban tetszett.

2022-10-08 19:17:03 Ubul (?) #5

nem hiszem, hogy csak a Hellraiser univerzumra gondolt :D

előzmény: TheDriver (#4)

2022-10-08 17:41:52 TheDriver (?) #4

Honnan tudod, hogy az univerzum legrosszabbja ha még nem láttál Hellraisert ezelőtt? :D

2022-10-07 22:46:30 Rorschach (1) #3

Sikerült megcsinálni az univerzum leglaposabb filmjét, külön gratulálok. Ugyan nem láttam még Hellraisert ez előtt, de nehéz elhinnem, hogy bármilyen sorozat egy ilyen semmilyen, blőd-kiszámítható-unalmas gagyi feltámasztást érdemelne.

Csóró cenobiták.

2022-09-21 09:33:57 Ubul (?) #2

reménykedek benne én is, annyi félresikerült remake után. Ha már egy Halloween szintet megüt az újragondolás, amibe szív-lélek kerül, nem csak egy régi cím felmelegítése, már örülök.
Brucknernek meg a későbbi filmjei egyre jobban tetszettek, reménykedek benne ,hogy nem szúrja el

2022-09-20 21:25:07 GothMan (3) #1

Oly hosszú idő után ez most igazán jónak ígérkezik... trailer