Supernova (2020) ☆ 👁

(Harry Macqueen)

angol dráma

3,4

2023-02-22 08:50:14 kaamir (3) #7

Ízléses, visszafogott, szép film, de nekem hiányzott belőle legalább fél óra, hogy a karakterek és a történések mélyebbek, árnyaltabbak legyenek. Túl egyszerűen jut el a Supernova A-ból B-be, és a két főszereplő is túl vázlatszerű marad (amit persze a két színészóriás valamennyire ellensúlyoz). Talán emiatt nem hatott rám igazán a finálé sem. Nem igazán ismertem meg ezt a két embert ahhoz, hogy megrendítsen a sorsuk.

2021-10-26 09:33:03 hhgygy (4) #6

Csak nem hagy nyugodni téged ez a film, és ez jó.

2021-10-26 09:02:04 Ehun69 (1) #5

A film egy homoszexuális pár utazásáról szól, nem kellene ezt titkolni, ennek fényében kell a filmet megnézni. Nekem 20 p sikerült belőle. Ettől persze a film még lehet jó, csak hát azok az érzések nem biztos hogy át fognak jönni...CF már régóta kezd ilyen témákba bemelegedni, remélem csak a szerep kedvéért...

2021-09-20 09:21:20 hhgygy (4) #4

Szerintem egy napon néztük, és hasonló a véleményem. A filmek 99 százalékában egy középkorú vagy még idősebb homoszexuális férfi pár csak gúny és viccelődés tárgya, úgyhogy ez jól oda(vág) annak, aki ilyesmire számít. (Amúgy végig egy közismert, közkedvelt és köztudottan meleg idősebb úr járt a fejemben, vajon neki hogy tetszett a film – már ha egyáltalán látta)

2021-09-19 23:17:46 Ugor (4) #3

Megdöbbentően emberi. Önmagában ez nem mond semmit, mert sok film volt már belső lenyomat, aminek a rajzolatát egyetemlegesen érezzük, ez is közéjük emelkedik. Milyen mindegy is, hogy hetero vagy meleg pár szerelméről van szó, a félelem, a fájdalom ugyanaz. Két színészóriás idehozza ezt a különös metszetet, megrendítően hitelesen, és mintha nem is történne semmi. Mintha a cselekmény nem fejlődne sehonnan sehová, nincs eleje meg vége a dolognak, csak utalások meg sejtések. És az, hogy szinte semmi nem történik és te mégis sokszor feszült vagy és nem unatkozol, azért jelent ám valamit! Talán csak azt, hogy érted azt, ami előtted zajlik, hogy sikerült megteremteniük ilyen kevés eszközzel egy tragédia egyre növekvő árnyékát. Mesebeli tájakon utazunk, fizikailag meg érzelmileg is, a kettő nem független egymástól. Ez a film csak épít rajtad, csak közelebb visz valaminek a megértéséhez. Talán több dolog megértéséhez is...

2021-09-17 05:34:25 dittike (5) #2

Végigbőgtem ezt a filmet, mert annyira érzelmes, szenzitív, életszerű és szenvedélyes.

2021-09-10 12:16:18 gretaplaneta (4) #1

fú gyönyörű helyszíneken játszódott és végre valami nem akarta 3 órában elmesélni azt, amit másfélben is el lehet..
a közepe táján jól meg is tudott szorongatni érzelmileg, Firth és Tucci is hitelesek voltak egyesével, de nagyon hiányzott köztük a kémia. :( pedig vannak filmek, ahol ez jól sikerül amúgy heteró férfiaknak is.