Gasz András

Regisztráció: 2007. december 30. (16 év, 2 hónap)

Dune: Part Two

Spider-Man: Across the Spider-Verse
Pókember: A Pókverzumon át
2 2024-01-01 4,1
Aquaman and the Lost Kingdom
Aquaman és az elveszett királyság
2 2023-12-31 2,4
Rebel Moon: A Child of Fire
Rebel Moon: 1. rész - A tűz gyermeke
3 2023-12-31 2,4

Villeneuve megmondta ő a képek erejében, a vizualitásban hisz. Emiatt olyan amilyen a Dűne 1-2. A túl sok párbeszédet úgy általában nem kedveli ezt mondta konkrétan. Nekem is felemás lett a 2. rész, de így is nagyon erős volt, bár az 1. nekem jobban tetszett egy picivel. A 3 részes mini sorozat Dűne 4.5 órában sokkal hűebb és részletesebb, s világépítőbb volt mint ez a 2 részes Dűne. De persze minden más nagyon rossz volt, szereplők harmada kb, meg a 'látvány' :D de hát SYFY volt, SYFY közül még így is a jobbak közt volt. A Dűne gyermekei már jobb volt amúgy sokkal, de mivel ez 2 könyvet dolgozott fel a Dűne Messiását és a Dűne gyermekeit itt azért szépen voltak kihagyások a 4.5 óra alatt. A végén a nagy változtatások vagy kihagyások (1-1 karakter mát itt feltűnt volna vagy pl más öli meg azt a valakit a végén, mentátok hova lettek?) szerintem azért vannak mert Villeneuve ugye nem akar már Dűne gyermekét rendezni. Pedig szerintem ott zárul le Paul története.

előzmény: caulfield (#24)

Jön még ne aggódj a rendezői változat csak hogy majd 3 órás legyen :) Ma már alap a 2.5- 3 óra :D

előzmény: slipknot (#3)

Ha ez igaz, amit mondtok, akkor hogy-hogy olyan nagy siker az 1000. Halálos Iramban-film vagy az Avatar 1-2 Pocahontas - Farkasokkal táncoló copy paste forgatókönyve (max akkor a látvány ugye, bár ezt sokan nem ismerik el).
S lehetne még sorolni az ezernyi DC-Marvel klisés filmeket. S még ezer másikat, mégis siker. Sajnos az újdonság ereje ritka kincs már a nézőknél. Kivétel volt az Oppenheimer sikere. A Barbie sikere.

2023-12-13 21:40:12 Napoleon (2023) / Napóleon Gasz András (3) #19

Elvileg kb február-márc lehet

előzmény: Bence01 (#18)

Nagyon hatásos és érdekes témát választott a rendező! S az ilyen hataloméhes figurák akik még játsszák is a szentet közben, hát ez ma is ismerős jó pár helyen, sajnos egyes vezetőknél is!
Nekem a fő bajom csak az volt hogy nagyon hosszú és tényleg amit írt alattam más is nem minden derül ki pontosan vagy nem foglalkoznak eleget egyes karakterekkel és vannak azért művészíeskedő részek is pl az De Niro birtokán lévő égéses rész ennyit mondanék.
A színészek mesteriek! Itt sok Oscar jelölés és talán Oscar díj is lesz majd! A fényképezést is megemlíteném ritkán látni ilyen totálokat és közelieket is! S ez nem látványfilm s mégis!
Nehéz választanom hogy moziban idén ez vagy az Oppenheimer volt nagyobb hatással s mindkettőt picit túlnyújtottnak éreztem úgy hogy hely lett volna az időnek ha mást vagy többet megmutatnak egy egy karakter útjából pl. Nem nagyon fészkelődtem s mégis azt éreztem hogy más jelenetek lehet többet nyújtottak volna ha már 3-3.5 óra a két film ugyanúgy kitöltve, de más jelenetekkel.

Hú miket csináltak itt meg valójában. :D Kár hogy a történet tényleg eléggé egyszerű és a kémes rész is azért néha túltolt s elég unrealisztikus (meg a ki kivel van ala Karib-tenger kaalózai - A világ végén) a régi 1. részhez képest már ugye szerintem, de ezek az akciójelenetek így leforgatva és felvéve a maga valójában! és a szövegek, meg a karakterek kémiái újfent jól működnek! Tom Cruise-on meg 2-3 éve nem látszik a kor :D

Talán ennyire nem húznám le, a korosztályok szempontjából mint te, de tény nem R rated vagy Dark Knight szerű képregényadaptáció. Nekem a látványvilága volt a fájó olyan volt sokszor mintha epilepsziás rohama lett volna a designosoknak meg emellett a totálpixeles mai pixelart őrületnek (Songs of Conquest pl nagyon jó lett pedig pixelart szóval vannak kivételek) az alsó kategóriás mm-es pixelei jutottak még eszembe néha meg a színes villogásos jelenetek.... Ah.. Ehhez képest a The Flash félkésznek tűnő részei is szépek voltak kb.
Meg amúgy TIK TOK feelingje volt kb a filmnek olykor s ahogy hallom a 2. résznek még inkább, s hogy az 4 film egyben. :D

előzmény: Szabó Dániel (#36)

S ez mind azért lett így amúgy, mert hogy hogy fogadták az ennél sokkal jobb 2. részt. Azt ezt kaptuk módosítva s persze Depp szuper Grindelwaldja nélkül Hibái ellenére a 2. rész ennél sokkal jobb volt. Zeneileg is képi világilag is stb. Jó lenne ha visszahoznák Deppet és befejeznék egy 4.-5. résszel ahogy tervezték. De akkor viszont úgy ahogy akarták ne változtassák meg rajongók miatt, ala Alien COvenant a rajongók kérésére lett olyan szintén amilyen. Teljesen más lett volna.

előzmény: fempolip (#5)

No remélem is hogy tényleg a 2. vagy akár legjobb rész lett ez az utolsó? rész.
A 3. rész nagyon gyenge volt (Önmaga paródiája volt kb. pedig eddig se volt egy Dráma a franchise) a 2. is már gyengébb az 1. nél, de az még nézhető.

2023-03-24 20:09:55 Babylon (2022) Gasz András (2) #34

Sajnos egyetértek nagy csalódás volt, s tiszta ripacskodás annyira teátrális és erőltetett és művészieskedő olykor...
Chazelle előző 2 filmje teljesen más volt.

előzmény: qanic (#33)