tristram

Regisztráció: 2014. május 9. (9 év, 10 hónap)

Lakhely: Budapest

3 2014-07-12 3,3
Serbuan maut 2: Berandal
A rajtaütés 2.
2 2014-07-12 4,0

Azért filmnek baromi unalmas, képtelenség azonosulni a látottakkal, így fárasztó nézni, érdemes lett volna kevesebb filmből meríteni, oktatási segédanyagnak viszont bizonyára remek. Ez, mint ötlet sokkal jobban hangzik, talán, ha rövidfilmnek csinálják, 30-40 percbe nagyobb élményt nyújt.

2014-07-12 17:26:11 Simon Killer (2012) / Az igazi Simon tristram (4) #1

Tetszett, nagyon jó volt az operatőr, a követőfelvételek, a képkivágatok, a szűk belső terek, igazán egyedi hangulatot teremtenek, a zene pedig igazi telitalálat, Campos jól összerakta az egészet. Nyugtalanító, feszült, erre a rendezőre érdemes figyelni.

2014-07-12 17:23:40 Maniac (2012) tristram (1) #9

A megvalósítás egy ideig érdekes volt, aztán már az sem, a történet amúgy borzalmas.

Ez a film tényleg nagyon közel a nézhetetlen kategóriához, iszonyúan szenvedtem míg vége nem lett.

Hiába emlegetnek sokan forradalmat, hiába a nagyon magas imdb pontszám, ez a film semmi formabontót nem tartalmaz, és tulajdonképpen az első részhez sem tesz túl sokat hozzá. Az első primitív volt és nyers, ez egyszerre volt előnye és hátránya, de legalább nem árult zsákbamacskát, a folytatás ráaggat a bugyuta és fárasztó akciófilmre egy borzasztóan kiszámítható maffiafilmes göncöt. Persze, az akció szcénák sok ötletet tartalmaznak, és nagyon hatásosak, de egy idő után baromi fárasztók is, dramaturgiailag meg semmivel sem innovatívabbak egy régi Van Damme vagy Seagal filmnél. Dicséretes, hogy mertek nagyot álmodni, hogy érezték, hogy az első rész minimál története kevés, sajnos ezzel a fifikásnak gondolt, valójában faék egyszerűségű sztorival sem sikerült meghaladni. Arról már nem is beszélve, hogy mivel ez 150 perces, az egész még sokkal idegesítőbb, még látványosabban semmitmondó. Szóval véleményem szerint nincs itt semmi látnivaló, ez a film sza-har.

Briliáns, megelőzte a híre, de így is nagy hatása van. Adaptáció, és szerencsére a regényből szinte semmit nem használ, leszámítva az alapszituációt. Minden idők legjobb filmjei között fogjuk szerintem emlegetni később, egyedül az utolsó 30 perc, ami talán kicsit csalódás, egyáltalán nem rossz, de ott tesz egy lépést a konvencionális elbeszélői nyelv felé, miközben addig egy igazán radikális mozit láthatunk. Ezt talán nem kellett volna, hiszen addig olyan lenyűgöző, szinte semmihez sem hasonlítható filmes tapasztalat, amit elég egyszer látni, hogy utána soha ne felejtsd el. Szerintem senki nem került még ennyire közel ahhoz, hogy kívülállóként ábrázoljon minket, embereket, ezért is sajnálom az utolsó fél órát, amikor mintha ezt feladná. Még sokszor meg fogom nézni.

James Gray életműve továbbra is makulátlan, ez is egy nagyszerű film tőle, ráadásul ezúttal némileg meglepő módon kosztümös filmet rendezett. A fényképezés elképesztően szép, a hangulat egészen "korszerűtlen", a mozi hőskorára, a régi némafilmekre emlékeztet, ahogy Cottilard játéka is, ez a nő ezzel a filmmel bizonyította számomra, hogy az egyik legnagyobb élő színésznő. Az utolsó jelenet emlékezetes, különösen az utolsó beállítás, az egyik legnagyszerűbb, amit valaha láttam.

2014-07-12 17:00:48 Blood Ties (2013) / Vérkötelék tristram (3) #2

Korrekt, de eléggé szürke, semmi igazán érdekeset vagy meglepőt nem tartalmaz. Kár, hogy nem Gray rendezte, nyilvánvaló, hogy ez egy Gray film akart lenni, de Canet messze nem olyan izgalmas a kamera mögött.

Szerintem egyáltalán nem beteg film, nem tudom ezt a jelzőt miért kell filmekkel kapcsolatban folyamatosan használni (pláne pozitív csengéssel), állandóan belefutok, és legtöbbször teljesen értelmetlen. A szent hegy remek darab, a befejezés pedig tökéletes, végig ez motoszkált a fejemben, hogy hát a film, mint anyag, és ez leesett az öreg alkimistának is. Emelem kalapom!

Én imádtam, talán még mindig ez Sofia Coppola legjobb filmje, van egy páratlan hangulata, ami teljesen rabul ejt, és ott van előttünk egy rejtély, egy különös ügy. Külön szenzációs megoldás az, hogy ki, kik beszélik el a történetet.