nnpeaks

Regisztráció: 2014. március 25. (10 év)

Rendezők: Akira Kurosawa, Kobayashi Masaki

3 2024-02-24 4,0
Hat hét
Six Weeks
4 2024-02-23 4,1

2x voltam eddig az Aréna IMAX termében, 2009-ben és 2022-ben. Két fő indoka volt a 13 éves szünetnek. Az első, hogy James Cameronnak ennyi időbe telt elkészítenie az Avatar folytatását, illetve ennyi idő kellett, hogy a rossz élményt kiheverjem. Mindkét filmen annyi érdeklődő volt, hogy 2009-ben a 3. sorban kaptam csak helyet 2022-ben már sikerült az 5.-ben. Nos, véleményem szerint az első 10. sorban (ha jól emlékszem 20 soros a terem) kriminális dolog elkérni a teljes árat a jegyért. Az ember nyaka beáll 1 óra alatt, illetve nem is látható egyben a teljes vászon, annyira közel és lent vannak a székek. Borzalmas volt mindkétszer végig ülni a 3+ órát, nem tudtam élvezni a filmeket.

2023-04-27 11:11:51 Suzume no tojimari (2022) / Suzume nnpeaks (4) #12

Nem, sajnos az accidentally entered the realm az nem kielégítő számomra :D

Inkább feldobok egy nagyon belemagyarázósnak mondható gondolatot:

Suzume is életét vesztette a 2011-es katasztrófában, azonban őt még sikerült újraéleszteni, így került át a Túlvilágra. Innentől ugye azon az egy ajtón, ami a katasztrófa helyén van, ő már be tud menni bármikor. Így léphetett be gyerekként is, amikor édesanyja keresésére indult, illetve így tudta megmenteni Szotát is a film végén.

Erre a filmben sajnos semmi utalás nincsen, viszont nekem ez igy szépen kiadná a kerek történetet.

előzmény: Jereváni Rádió (#11)

2023-04-24 19:31:32 Suzume no tojimari (2022) / Suzume nnpeaks (4) #10

Másodszori megtekintésre jó pár kérdésemre megkaptam a választ, azonban egy dolog maradt, amire a film szerintem nem ad egyáltalán magyarázatot.

A kisgyermek Suzume, hogy volt képes átmenni a túlvilágra? A filmben hangsúlyozva volt, hogy élő ember nem képes átlépni oda. Suzume gyerekként valahogy mégis átsétált, mikor édesanyja keresésére indult, aminek aztán a különleges álmait köszönheti illetve, hogy látja a Túlvilágot az ajtókon túl.

Így - bármennyire szép és megindító - a film utolsó jelenete, amikor Suzume találkozik fiatal énjével a Túlvilágban nekem egy kicsit erőltetettnek tűnik, nem lesz tőle teljes a kép.

Több kritikát/véleményt olvastam már, de erre az egy dologra még nem találtam olyan választ, amit el tudnék fogadni. Talán majd harmadik megtekintésre :)

A tény amire Jereváni Rádió is rámutat a hozzászólása végén spoilerben, szerintem is a legnagyobb erénye a filmnek. Ha japán lennék, biztosan még mélyebben megérintene és nagyon büszke is lennék rá. Így külsős magyarként csak emelem a kalapom, ajánlom hogy nézzétek és várom a mester következő filmjét a magyar mozikban !

előzmény: nnpeaks (#7)

2023-04-17 10:36:16 Suzume no tojimari (2022) / Suzume nnpeaks (4) #7

Így van, köszönöm, tegnap meg is néztem!

A film nem tökéletes, de illeszkedik a Shinkai életműbe, akinek tetszett a Your Name és a Weathering With You, annak garantáltan tetszeni fog ez is. Én 2007 óta vagyok Shinkai rajongó, legmerészebb álmomban sem gondoltam volna, hogy magyar moziban fogom látni egy filmjét. Remélem, hogy ez egy trend kezdete és innentől minden munkája eljut hozzánk is.

Számomra a csúcspont a film kb. kétharmadánál volt, utána egy picit leült és egy furcsa fordulat/plot hole is kizökkentett a vége fele, amit talán majd egy újabb megtekintés segít megérteni.

előzmény: St4nt0N (#6)

2023-04-01 10:01:05 Suzume no tojimari (2022) / Suzume nnpeaks (4) #5

Szuper köszi szépen! Akkor valószínűleg úgy lesz, mint a One Piece filmnél amit még januárban mutattak be, szintén a Cinema City-ben. Bár igaz, hogy az Veszprémig nem jutott el, de Székesfehérvárig már simán elmegyek egy Shinkai moziért. Illetve az tudtommal eredeti nyelven ment, nagyon remélem hogy ennél a filmnél is eredeti nyelv lesz!

előzmény: St4nt0N (#3)

2023-03-30 13:21:56 Suzume no tojimari (2022) / Suzume nnpeaks (4) #2

Itt is és Imdb-n is megjelent már a magyar bemutató dátuma, ami mindenképpen örvendetes és izgatottságra ad okot! Azonban arról nem találok semmit, hogy melyik mozikban fog futni a film. Erről esetleg van valakinek információja?

Hello, megint én vagyok!

A kér(d)ésem megint ugyanaz, mint 1 éve. Lesz-e valamikor lehetőség az összetett keresőben csak feature filmekre szűrni?

feature film = nem minisorozat, nem rövidfilm, nem dokumentumfilm

Engem ezek egyáltalán nem érdekelnek, és sajnos ahogy haladunk az években előre egyre több minisorozat és rövidfilm kerül fel az adatbázisba. Nekem személy szerint megkönnyítené a dolgomat, hogy gyorsabban megtaláljam melyik filmeket érdemes megnézni az adott évből, ha létezne ez az opció.

Csak azért mertem újra megkérdezni, mert a megvalósítás részben létezik, hiszen a top filmeknél nem szerepelnek minisorozatok sem rövidfilmek. Nem gondolnám, hogy pár perc alatt ne lehetne lefejleszteni.

Köszönöm!

A végére csak egy összegzés pl. a 2020-as évre:
Jelenleg 576 film van amit legalább 5-en értékeltek, ebből 41 minisorozat, 89 rövidfilm, 57 dokumentumfilm
Átlag szerint rendezve ezeket a filmeket a top 20-ban 7 doku, 5 minisorozat és 2 rövidfilm van vagyis csak 6 feature film

előzmény: nnpeaks (#13930)

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, örülök, hogy nem csak nekem lenne hasznos a dolog.

Ami a megvalósítást illeti, visszaolvasva hülyeségnek tűnik, amit írtam. A műfaji szűrés checkbox-os kellene legyen az összes lehetséges műfaj felsorolásával alapból minden bepipálva. És ami épp nem kell, onnan csak kivenni a pipát. Így nem kell az adatbázishoz sem nyúlni.

Nekem amúgy akár egy keresősávos megoldás is elég, ha nincs idő lefejleszteni a felhasználói felületet :)

Sziasztok,

az összetett keresőnél van lehetőség valamilyen módon negálásra vagy "vagy" kapcsolatra egy mezőn belül?
Egy példa, hogy 2020 legjobban értékelt filmjeire vagyok kíváncsi, de nem érdekelnek a minisorozatok, dokumentum- és rövidfilmek, ezeket szeretném kiszűrni a listából.

Ha jelenleg nincs rá mód, akkor tervben van a megvalósítása?

Köszi!

Köszi, de itt pont a magyarországi bemutatók vannak. Nekem egy olyan listára lenne szükségem, ahol azok a filmek szerepelnek csak amiket nem mutattak (még) be nálunk.

előzmény: deathcode (#13495)