Cikkek, elemzések, portrék, interjúk

Téma Oldal Cikk Szerző

kronika.hu Hajdu Szabolcs: Elsősorban egy másik ember az otthonunk
"A humor nagyon kell, különben egy ilyen történet nem lenne más, mint néhány középosztálybeli, jól szituált negyvenes idegesítő nyavalygása. Az irónia pedig kiváltképp jó eszköz ahhoz, hogy a személyeset általánossá tegye. Nekem a jelenetek írásakor ez valahogy magától jön, mert annyira élvezem csinálni."
Vaskarom
player.hu Amikor fater úgy tolja a toxikus maszkulinitást, hogy a gyerekek belehalnak – Vaskarom (kritika)
A texasi Jack Barton Adkisson a hatvanas években igazi sztár volt a pankráció világában. Annyira a megszállottjává vált a kirakatbunyózás műfajának, hogy hivatalosan is felvette a színpadi nevét. A világ ezután Fritz Von Erich-ként ismerte őt, a több világbajnoki címmel rendelkező pankrátort, majd megismerte családjának több tagját is, Fritz ugyanis az összes fiából sztárt akart faragni.
Vaskarom
www.puliwood.hu Zac Efron színésszé és férfivá érik a Vaskaromban - Vaskarom (kritika)
Mindenkinek azt javaslom, a film megtekintése előtt ne nézzen mélyebben utána annak, hogy pontosan mi is történt a Von Erich családdal. Annyit árulok el, hogy nagyon kevés fantázia kellett ahhoz, hogy ebből a történetből film szülessen, a valóság ugyanis önmagában is sokkoló.
Vaskarom
www.filmtekercs.hu Családi szorítóban – Vaskarom (kritika)
A Vaskarom (The Iron Claw) a Von Erich testvérek sportmelodrámaként prezentált igaz történetét meséli el, hogy az 1980-as évekbeli híres pankrátorcsalád példáján keresztül értelmezze újra az amerikai sikermítosz kortárs felfogását.
magyarnarancs.hu A világ legdrágább március 15-i iskolai műsora
Nehéz figyelmen kívül hagyni, hogy a Most vagy soha! a Rákosi-korszak emblematikus Petőfi-filmjére emlékeztet a leginkább. Párhuzamok két kurzusfilm között, és bújtatott üzenetek.
The Zone of Interest (2023)
Érdekvédelmi terület
hu.ign.com Tulajdon szívünk egy darabja
Az ember igazán csak a hideg, fekete és végtelen sötétségben fedezi fel magában a vágyat arra, hogy a fénybe lépjen. A huszadik század eseményein végignézve valóságos csoda, hogy nem egyszerűen nem pusztítottuk el egymást, de máig feloldatlan problémáinkkal együtt is meghaladtuk magunkat. Úgy tűnhet, megtanultuk a leckét, amit Sztálin, Mao és Hitler adott fel nekünk, levontuk a következtetéseket a két világháború és a hidegháború pusztításából, milliók holttestéből épített tornyon jutottunk fel a világosságig, és ma igyekszünk nem belelépni a tegnap lábnyomába. Kényelmünkben azonban megfeledkezünk a múlt legfontosabb tanításáról és úgy teszünk, mintha a világ a jó és a rossz, az áldozat és az elkövető, az elnyomott és az elnyomó tengelyén feszülne.
The Outrun (2024)

filmtett.ro A boldogság mérgezett forrása - The Outrun (kritika)
A Kontroll nélkül rendezője és Saoirse Ronan érzékeny, de kissé túlzsúfolt és bonyolultra szerkesztett drámában mesél az alkoholfüggőség csapdáiról.
Aftersun (2022)
Volt egyszer egy nyár
filmdroid.hu Volt egyszer egy nyár (Aftersun)
Lélektani közhely, hogy emlékeinket nem csupán felidézzük, hanem legalább részben újra is alkotjuk őket. Mégis, szilárd meggyőződésünk, hogy emlékeink összessége személyiségünk egyik legszilárdabb régiója, ahol bátran kutathatunk válaszok után. Hogy mennyire törékeny ez az illúzió, arról egy régmúlt nyaralás rendhagyó módon elmesélt története tanúskodik: a Volt egyszer egy nyár (Aftersun) nem csupán egy apa-lánya kapcsolat krónikája, hanem alámerülés az emlékezet mélységes kútjába.
Now or Never!
szabadpecs.hu Füstbe ment filmből egy is sok
Petőfi Sándor életpályája, költészete beletartozik abba a körbe, amelyet nemzeti minimumként határozhatunk meg. Ha belegondolunk, hogy egy szlovák származású, magyar identitású költő lett az egyik legnagyobb ikonja a 1848-as március 15-i pesti forradalomnak, akkor nem tehetünk mást, mint elismerjük a Most vagy soha című film alkotógárdájának első döntését: szükség volt egy új Petőfi-filmre, mert a Feltámadott a tenger, bár ahhoz képest, hogy a rákosista időszakban készült, még meglepően nézhető ma is, de egy mai kiskamaszt nem igazán kötne már le: elöregedett. Sajnos az alkotók ennek felismerésén túl nem sok értékelhető eredményre jutottak.
The Holdovers (2023)
Téli szünet
filmdroid.hu Téli szünet (The Holdovers)
Március elején mutatják be a hazai mozik Alexander Payne legújabb, hét évnyi kihagyás után elkészült filmjét, a Téli szünetet (The Holdovers). A forgalmazói időzítés kissé szerencsétlen, ez azonban a film értékéből mit sem von le, amely egy gyönyörű történetet mesél el arról, amire itt, a Földön csak az ember képes: egymás megszelídítéséről.
Poor Things (2023)
Szegény párák
merce.hu Elviccelt szexfantáziák
Jórgosz Lánthimosz legújabb filmjének már a címe is nagyszabású történetet ígér. Szegény párák (Poor Things) – mi, kiszolgáltatott, szenvedő élőlények, akik kénytelenek vagyunk tűrni a ránk mért élet igazságtalanságát. És ahogy a rendező korábbi szatíráiból (A homár, A szent szarvas meggyilkolása, A kedvenc) következtethetünk, mindez idézőjelben: egy férfikéz szabta feminista szörnyeteg mutatja meg, hogy milyennek kellene lennünk ahhoz, hogy nagyjából sérülésmentesen túléljünk.
Shashvi shashvi maq'vali (2023)
Rigó, rigó, szederinda
filmtett.ro Kései virágzás
Elene Naveriani filmje fontos olvasatot hordoz, miszerint sosincs késő elkezdeni, legyen szó szerelemről vagy a tulajdonképpeni felnőtté válásról. Bármit is állítson a világ, a későn virágzó növények semmivel se kevesebbek, mint korán nyíló társaik.
Now or Never!
promotions.hu A Most vagy soha után Gárdonyi Gézát is történelemhamisítónak fogjuk hívni? - kritika
Megérkezett a mozikba a Most vagy soha! című magyar film, ami már a bemutatása előtt hatalmas port kavart. Az embereket eléggé megosztotta az eddigi legdrágább magyar film, mert sokan attól féltek, hogy egy történelemhamisító alkotás lesz. Már meg is jelentek olyan írások, amiknek szerzői határozottan kijelentik, hogy a Petőfi Sándor és a márciusi ifjak egy napját elmesélő történetbe nem sok történelmi hűség szorult. Én is megnéztem a Rákay Philip és Szente Vajk által írt Most vagy soha! címet viselő gigaprodukciót, de történelemhamisítást nem láttam benne.
Now or Never!
magyarnemzet.hu Most vagy soha!: egy szikra tűzvészt okoz
A Most vagy soha! magyar történelmi kalandfilm, akciófilm – ennél fogva így is fogjuk kezelni. Észszerűtlen lenne elvárni, hogy dokumentarista jelleggel írja le egy olyan nap eseményeit, amelyeket nem ismerünk teljes részletességgel. Külföldi produkciókkal vetekszik a látvány a fényképezés terén, és a filmzene is jól illeszkedik a megjelenítendő korhoz, az ábrázolt érzelmekhez. A színészek teljesítménye sodró – nehéz lesz kiválasztani a legemlékezetesebb alakításokat. De a Petőfi-filmnek is van azért néhány szépséghibája.
Now or Never!
youtu.be Most vagy soha! - Béláim, túltoltuk...
Mától a mozikban a Most vagy soha!, minden idők legdrágább és legnagyszabásúbb, történelmi húrokat pengető fikciós akciófilmje. Milyen lett? Nézd meg a spoilermentes kritikát!
Now or Never!
rtl.hu Fullba nyomják – megnéztük Rákay Philip Petőfi-filmjét, minden idők legdrágább magyar produkcióját
Csütörtöktől játsszák a mozik Rákay Philip produceri működésének gyümölcsét, a Petőfi-filmként emlegetett Most vagy soha! című produkciót. A fideszes influenszer 6,1 milliárdos állami támogatásból valósíthatta meg álmát, és az eredményt szerinte mindenkinek hazafias kötelessége megtekinteni. Mi meg is tekintettük. Kiderült: a Petőfi-film büszkén vállalja küldetését, hogy kinek az örömére készült, milyen szándékokból kifolyólag.
Now or Never!
24.hu Alig mutatták be, máris sorra jönnek az egycsillagos IMDb-értékelések a Petőfi-filmre
Bár még nem láthatták sokan Rákay Philip nagyszabású Petőfi-filmjét, a Most vagy soha! IMDb-oldalán máris megkezdődött a már tendenciává váló jelenség: nagy többségben egycsillagos értékelések érkeznek a filmre. A cikk megírásának kezdetekor még 1,7 ponton állt 111 szavazat mellett, fél óra elteltével azonban meglódulni látszanak a számok: jelenleg majdnem 600 értékelésből 522 egycsillagos és 37 tízcsillagos van, ezzel 1,2 ponton áll a film. Ehhez azonban nem árt hozzátenni, hogy a nyilvánosság előtt csak csütörtök déltől játsszák a mozik a filmet, de persze az értékelésnek nem feltétele, hogy a felhasználók lássák is a filmet.
Kálmán-nap (2023)

www.filmtekercs.hu Ha múlik, akkor fájnia kell
Hajdu Szabolcs újabb párkapcsolati kamaradrámával folytatja az Ernelláék Farkaséknál-lal megkezdett trilógiáját. A Kálmán-nap ismét két középkorú házaspár elkendőzött, ki nem mondott feszültségeinek felszínre törését tárja elénk – nagy adag érzékeny emberismerettel, keserédes iróniával és pár kupica pálinkával tálalva.

www.kulter.hu Toldás és kötés
Hajdu Szabolcs filmre vitte lakásszínház-trilógiájának második darabját is, ami egyszerre nyomasztóan valóságos, keserűen bölcs, mégis hétköznapi és abszurd élethelyzeteken keresztül mutatja meg a kapuzárási pánikban zátonyra futó párkapcsolatok dinamikáját.

www.puliwood.hu Kálmán-nap - Kritika
Hajdu Szabolcs korunk egyik legizgalmasabb, legsokoldalúbb magyar film- és színházi rendezője, aki hírneve és irigylésre méltó munkássága ellenére mégis arra kényszerül már hosszú évek óta - persze, ne tagadjuk, némi kölcsönös porösszerúgásnak köszönhetően -, hogy a jelenlegi filmtámogatási rendszeren kívül, saját forrásból és/vagy külföldi finanszírozással készítse el intim kamaradrámáit.
Baghead (2023)
Baghead - Holtakkal suttogó
hu.ign.com Zacskót a fejére!
Alberto Corredor saját rövid filmjét hizlalta egész estéssé, de lehet, hogy meg kellett volna maradnia ötletgazdaként.
Zalaba Ferenc
Now or Never!
telex.hu Petőfi, a forradalmi gyalogkakukk – megnéztük minden idők legdrágább magyar filmjét
Öt év sok idő, de végre bemutatták a Most vagy soha! című romantikus történelmi kalandfilmet. 2024. március 14-től bárki megnézheti, milyen lehetett volna Petőfi Sándor a film alkotóinak fantáziája szerint. Az talán még nem szpojler, hogy szimpatikus srác. Költő, akiről filmen kívüli forrásokból is tudható, hogy versei művészileg és mondanivalójukat tekintve is máig érvényes, megkerülhetetlen részei a magyar kultúrának.
Now or Never!
24.hu Rákay Philip eltörölte a reformkort, Petőfiből humortalan komisszár lett – ilyen a Most vagy soha!
A magyar filmtörténet legdrágább magyar filmje a magyar történelem talán legfontosabb eseményéről. Honnantól történelemhamisítás a történelemhamisítás, sikerült-e Guy Ritchie-t összeboronálni a magyaros pátosszal, és melyik forradalmárunk küzdötte végig 1848. március 15-ét priapizmussal?
hu.ign.com Most vagy soha! - Dicső forradalom helyett dagályos káosz
Mostanában sorra készülnek a magyar történelmi filmek és sorozatok, de ezek színvonala hullámzó. A legutóbbi, a Semmelweis persze betalált, mert nemcsak óriási sikert aratott, hanem viszonylag jó és szórakoztató bűndráma is. Ám hogy a hullámzó tendencia megmaradjon, itt a "nagy Petőfilm", a Most vagy soha!, amire sok-sok milliárd forintot költöttek el, de ez sajnos csak a külcsínen látszik meg, a belbecs inkább tragikomikus.
Tenebra

hetediksor.hu Menteni a menthetetlent
A Ernelláék Farkaséknál után itt a házassági trilógia középső része, amit az alkotók reményei szerint még az idén követni fog a harmadik, befejező. Színpadról került a filmvászonra ez is, így csak ritkán hagyja el a négy falat, de hát éppen ott, a négy fal között lehet a legjobban a másik fejéhez vágni a kevésbé kedves dolgokat. A Kálmán-nap úgy tud szórakoztató lenni, hogy közben minden képkockájában szembesíti a nézőt a saját gyengeségével és az élet hiábavalóságával.
The Holdovers (2023)
Téli szünet
hvg.hu „A legtöbb diák és tanár ki nem állhatja magát, ugye tudja?” – sírva nevetős film a Téli szünet
Lehet még érdekes századik alkalommal is, hogy egy balhés diák és egy közutálatnak örvendő tanár összecsap, majd a végén megbékél egymással? Nagyon is: valami varázslat révén ebből az alaphelyzetből hozta ki Alexander Payne az utóbbi idők legszívmelengetőbb filmjét.
hvg.hu Marvel univerzum: ahol a szuperhősök a földbe állnak?
A Disney által birtokolt mesevilág komoly bajban van, egyre nagyobb számban fordulnak el tőle a korábbi lelkes rajongók. A cég több kétes húzást hozott a Marvel és a Star Wars franchise megvásárlása óta, legyenek azok üzletiek, vagy csak sértőek a rajongótábor egy jó részére nézve. A céget nem kell félteni, most épp a videójáték iparába vásárolja be magát egy jelentős készpénzlökettel. Félteni legfeljebb Elon Musktól kellene, aki látszólag szemet vetett a vállalatra.
Now or Never!
hvg.hu Rákay a Petőfi-film kritikáiról: „Ez a szánalmasan ócska színjáték engem már régen nem érdekel”
Hivatalosan ma kerül a mozikba a Most vagy soha!, amelyről az alkotó hosszasan értekezett a Mandinernek. Szerinte bárkinek lett volna lehetősége az előző évtizedekben, hogy filmet készítsen Petőfiről, Mátyás királyról vagy gróf Bethlen Istvánról, de nem tették. „A viszkis rablóról bezzeg igen, mert kellenek a hősök, ugye.”
Now or Never!
nlc.hu A Most vagy soha! egy Terminátor-remake lett, és még ez a legkisebb gond vele
Szendrey Júliából Sarah Connort, Petőfi Sándorból John Connort csináltak, Horváth Lajos Ottó pedig maga a megállíthatatlan T-800-as Terminátor, aki minden akadályon átgázolva dolgozik azon, hogy megállítsa őket, és ezzel megbuktassa a szabadságharcot/forradalmat. Megnéztük a Most vagy sohát, nem volt benne köszönet.
Now or Never!
hvg.hu Most vagy soha!: Rákay Philipék semmit nem értettek meg a forradalomból, hiába forgattak 6 milliárdos filmet róla
Minden idők legnagyobb hazai filmes költségvetése arra ment el, hogy a Most vagy soha! a jó ízlést hírből sem ismerő alkotói megmutassák: mi is tudunk kicsit sárga, kicsit savanyú, B kategóriás akciófilmet készíteni, akár Petőfi Sándorról is, az első magyar Jediről, akit az első magyar Terminátor üldöz megveszekedetten.
hvg.hu Rákay Philip szerint „hazafias kötelesség” megnézni a Petőfi-filmjét
A propagandistából lett producer arról is beszélt, hogy bár már rengetegszer látta a saját filmjét, még így is minden alkalommal „van három-négy-öt olyan pont” benne, amikor „nyeli a könnyeit”. Hazafias kötelességünk volt végre filmet készítenünk Petőfi Sándorról és a márciusi ifjakról, és hadd mondjam azt, hogy hazafias kötelezettség elmenni a moziba és megnézni– jegyezte meg szerényen Rákay Philip a Most vagy soha! című történelmi filmről, amelynek ő a kreatív producere és az egyik írója.
www.puliwood.hu Melyik filmtől vennéd el az Oscar-díjat?
A két évvel korábbi szárnypróbálgatása után újraindul a PuliCast vetélkedőműsora! A PuliFights egy érvelésközpontú vetélkedő, amiben a három Puliwood szerkesztő (Ati, Tomi és Zsombor) összemérik beszélőkéjük erejét, vagyis hogy mennyire meggyőzően tudnak érvelni egy-egy filmes ötlet mellett.
Damsel (2024)
A hercegnő és a sárkány
www.puliwood.hu A nőknek nem kell segítség
A nőnapra időzített Damsel újabb jó példája a streamingszolgáltatók biztonsági játékának: egy fiatalokat célzó fantasy adaptáció, aminek főhőse egy aktuális húzónév, és azt gondolják, ez elegendő lesz a sikerhez. Az Evelyn Skye A hercegnő és a sárkány című könyvéből készült filmváltozat tisztességes iparosmunka, ám különösebb kreativitás hiányában meglehetősen felejthető.
Barbie (2023)

index.hu Ryan Gosling Marilyn Monroe-t utánozta az Oscar-gálán
Vitathatatlanul Ken, vagyis Ryan Gosling volt a legnagyobb durranása a 96. Oscar-díj-átadónak, és ezt az sem homályosítja el, hogy láttunk már hasonlót, méghozzá az örök szexszimbólum Marilyn Monroe-tól.
Now or Never!
www.origo.hu Most vagy soha! - ezek a srácok olyanok, mintha a barátaim lennének
Nem vagyok filmkritikus. Nem is akként írom ezt a cikket. Én csupán nézőként szeretném elmondani, milyennek láttam a Most vagy soha! című alkotást. A filmet, amely megmutatja, milyen is lehetett Petőfi, Jókai, Vasvári - és a többi, maroknyi fiatal, a huszonéves srácok, akikből huszonnégy óra alatt büszke forradalmár lett.
Now or Never!
www.valaszonline.hu Petőfi-film: Rákay Philip megcsinálta a magyar Karib-tenger kalózait
Ebben nem is az a legszomorúbb, hogy a mi közös pénzünket használta erre. Hanem az, hogy a mi közös március 15-ünket. Kosztümös akciófilm lett ugyanis a Most vagy soha! – amely Európa talán legkedvesebb, vér nélkül győztes forradalmát erőszakolja meg így a nagy vásznon. A díszlet valóban korhű, a látvány szép, csak épp minek, ha egyszer a történet semmibe veszi a valóságot. Ráadásul a játékidő fele teljesen fiktív szálat bont ki – így lesz Petőfi Sándor mellékszereplő a róla készült filmben. Belógtunk minden idők legdrágább magyar filmjének premier előtti vetítésére. Spoileres kritika.
Oppenheimer (2023)

ujvarosonline.hu Újabb magyar Oscar-díj, a mozgókép jövője – Gondolatok a 2023-as év filmterméséről (2. rész)
Magyar idő szerint hétfő hajnalban átadták az Amerikai Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia elismeréseit, az Oscar-díjakat. Magyar győztesnek is örülhettünk, hiszen Mihalek Zsuzsa a Szegény párák (Poor Things) című film díszletberendezőjeként kapott aranyszobrot. A díjátadó apropóján tekintjük át a filmes világ helyzetét, szubjektív összefoglalónk második részét tesszük közzé.
Ágó
index.hu Al Pacino szándékosan nem említette az Oppenheimer vetélytársait az Oscar-gálán
Mint megírtuk, a 83 éves Al Pacinónak a 2024-es Oscar-gála végén a műsormenetet megtörve, a legjobb film kategória bejelentésekor a jelöltek felsorolásáról megfeledkezve annyit sikerült mondania, „úgy látja, az Oppenheimer nyert”. A színészt az internet népe komoly kritikákkal illette a félreérthető szituáció modortalansága miatt.
Poor Things (2023)
Szegény párák
index.hu Mihalek Zsuzsa, a titokzatos Oscar-díjas
A friss Oscar-díjas Mihalek Zsuzsa mintegy negyven évvel ezelőtt csöppent a filmiparba – és egyáltalán nem véletlenül, mindig is erre készült. Legalábbis azóta, hogy gimnazistaként meglátott egy forgatást az utcán.
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
24.hu Sem a volt szerelmeinket, sem ezt a filmet nem törölnénk soha az emlékeinkből
Húszéves az Egy makulátlan elme örök ragyogása, amely elérte azt, amit a kultfilmek közül is csak kevés: rajongói a személyiségük részévé tették a volt szerelmesek, Joel és Clementine viselkedését, a film szabálytalan, romantikus és nagyon otthonos világába pedig azóta is kedvünk lenne beköltözni. Még úgy is, hogy minden szereplő nyomorult egy kicsit. Miért nem akarjuk elfelejteni soha Michel Gondry és Charlie Kaufman közös remeklését?
index.hu Hollywood már lázban ég, idén akár rekord is születhet
Kövesse élőben az Indexen a 96. Oscar-gálát!
Robot Dreams (2023)
Robotálmok
www.filmtekercs.hu Ugye, mi jó barátok vagyunk? – Robotálmok
Az idei, animációs Oscar-verseny váratlan jelöltje a francia-spanyol koprodukcióban készült Robotálmok. Sajnos esélytelen, hogy Pablo Berger filmje lenyomja Miles Morales pókkalandját vagy Miyazaki visszatérését, mégsem érdemes szem elől téveszteni, mert emberi kapcsolatokról szóló meséjéből kicsik és nagyok egyaránt sokat tanulhatnak.
index.hu Kiosztották az Arany Málna-díjakat, abszolút győztes lett a Micimackó-horror
A 44. Arany Málna-díjkiosztón ismét a legrosszabb filmeket és azok alkotóit díjazták. Az abszolút bajnok a Micimackó: Vér és méz című slasher horrorfilm lett: Rhys Frake-Waterfield a legrosszabb rendezőnek, alkotása a legrosszabb forgatókönyvnek járó Arany Málna-díjat zsebelte be. Az új Feláldozhatók-filmben, az Expend4blesben nyújtott színészi teljesítményéért Sylvester Stallone és Megan Fox elnyerte a legrosszabb férfi és női mellékszereplőnek járó díjat a gálán.
Händelse vid bank (2009)
Incident by a Bank
sajatszoba.blog.hu Ruben Östlund: Incident by a bank / Händelse Vid Bank (2009)
A szűk 12 perc egy bankrablási kísérlet aprólékos rekonstrukciója. 2006 nyarán maga a rendező is szemtanúja volt az esetnek („gyáva bámészkodó” – hogy az ő szavaival éljünk), amikor két férfi megpróbált kirabolni egy fővárosi bankot.
wim
magyarnarancs.hu Oscar 2024: kiknek kellene nyernie és kik a legfőbb esélyesek?
Lehengerlő Oppenheimer-fölényre van kilátás, de várhatóan az Érdekvédelmi területnek és az Egy bukás anatómiájának sem kell majd szomorkodnia. Mutatjuk, kiknek van a legtöbb esélye nyerni a vasárnap éjjeli Oscar-gálán.
Hogyan Csináljunk Rossz Filmet (2023)

telex.hu Hogyan csináljunk rossz filmet? Tímár Péter tudja
Tímár Péter. Tímár Péter!
magyarnarancs.hu Előretörtek a külföldi dokumentumfilmek az idei Oscaron
Hiába készülnek sorban a nagy amerikai figurákról szóló presztízs-dokuk, az idei jelöltek közé kizárólag nemzetközi filmek kerültek be
Curon (2020)
Curon titkai
www.filmtekercs.hu Az ember farkasa – Curon
Az első szabály, amit a Curon kapcsán be kell tartanod: ne hallgass a marketingesekre! Ha nem teszed, kapsz egy elég jó misztikus thrillert. Igazából nincs új a nap alatt, a Netflix megvetette a lábát az egész világon, így teljesen nyilvánvaló hogy helyi tartalmakat is kell produkálnia, ha életképes konstrukció akar maradni az egyes területeken. És a Netflix pontosan ezt csinálja már egy ideje, melynek eredményeképpen mára már egy egész sor nem angol nyelvű produktum halmozódott fel a streaming-szolgáltató kínálatában – filmek és sorozatok egyaránt. Némelyek ezek közül aztán nemzetközi hírnévre tesznek szert, mint például a németek csavarosan okos Darkja.
Curon (2020)
Curon titkai
filmsor.hu Curon titkai sorozatkritika
Curon Venosta egy valamivel több, mint 2000 fős település Olaszország északi részén, a dél-tiroli Bolzano autonóm megyében, sokan Graun im Vinschgau néven is ismerhetik, a németes hangzás pedig onnan, hogy egy ideig osztrák terület volt, hiszen a község az olasz-osztrák-svájci hármashatár közelében helyezkedik el. Sőt, a hivatalos adatok szerint a mai napig a helyiek több mint 90 százaléka német anyanyelvű…
Titanic (1997)

www.instyle.hu Alternatív szereposztás: 2024-ben valószínűleg őket castingolnák a Titanic főbb szerepeire
A Titanic egy ikonikus alkotás, amit 1997-ben mutattak be James Cameron írásában és rendezésében. Számos rekordot megdöntött, nemcsak a történte szívhez szóló, de a kivitelezése is hatalmas technológiai ugrást jelentett a filmipar történetében. A Buzzfeed csapata most eljátszott a gondolattal, hogy vajon milyen lenne a szereposztás 2024-ben, kik alakítanák a főbb szerepeket, ha most készülne a film.