kritikus tömeg

Kritikus Tömeg

A kritikus tömeg egy személyre szabott filmkritikus, ami az ízlésed alapján megbecsli, hogy mennyire tetszenének egyes filmek. Így végre nem a Pesti Est csak dicsérő és a Magyar Narancs csak fikázó kritikái alapján kell döntened, hogy elmenj-e a moziba megnézni valamit. Ha nem bízol egy gépi kritikusban, hallgass inkább a tiedhez hasonló ízlésű emberekre. Itt ezt is könnyen megteheted, hiszen listába rendezve megnézheted őket.

Ezen kívül megírhatod a véleményed a fórumokba, utánanézhetsz, honnan is volt olyan ismerős egy adott színész, olvasgathatsz emlékezetes filmidézeteket. A közvetlen imdb és port.hu linkekkel pedig minden maradék információigényedet kielégítheted, és azt is megtudhatod, hol és mikor játsszák az adott filmet. És végül, de nem utolsósorban te is részt vehetsz az Arany és Ezüst Vapiti-díjak évenkénti odaítélésében.

Filmbemutatók

aug. 6.

Chic!
Divat a szerelem!
(Jérôme Cornuau)
vígjáték

A híres divattervezőt, Aliciát elhagyja párja, ezért úgy dönt, nem fejezi be a cég régóta várt kollekcióját. Hélénének, az asszisztensének valamit gyorsan ki kell találnia, hogy a nő új ihletet kapjon. Ekkor kerül a képbe a kissé egyszerű, de jólelkű kertész, kinek a személyében Alicia új múzsára talál.

Medicinen
Csodapirula
(Colin Nutley)
dráma - vígjáték

A 45 éves Johanna egy női magazinnál dolgozik, egyedül neveli gyerekeit, és nehezen érvényesíti érdekeit. Munkahelyén és magánéletében egyformán gyakran kerül nehéz helyzetekbe. Egy gyenge pillanatában külföldi nyaralást ígér gyerekeinek. Hogy ezt finanszírozza, egy gyógyszerkísérletben kell részt vennie tesztalanyként. A fizetés nem túl jó – és az orvosságnak van néhány váratlan mellékhatása.

Mission: Impossible - Rogue Nation
Mission: Impossible: Titkos nemzet
(Christopher McQuarrie)
akciófilm - thriller

Az Impossible Missions Force új fenyegetéssel néz szembe: a Szindikátussal, egy ködbe burkolózó szervezettel, melynek bérgyilkos és renegát ügynök tagjai parancsra gyilkolnak. Ethan Huntra és csapatára vár a feladat, hogy bizonyítékot szerezzenek a Szindikátus létezésére és leleplezzék azt, kerül, amibe kerül.

Phoenix
Phoenix bár
(Christian Petzold)
dráma - történelmi film

Túlélve a holokausztot, egy felismerhetetlenségig átoperált arcú nő járja Berlin utcáit férjét keresve, akiről azt hiszi, elárulta őt a náciknak.

júl. 30.

Mune, le gardien de la lune
Münó, a holdbéli manó
(Alexandre Heboyan - Benoît Philippon)
animáció

Létezik egy távoli csodálatos világ, ahol a nappalokat és az éjszakákat legendás őrzők vigyázzák. Ők irányítják a Nap és a Hold állandó körforgását, és gondoskodnak arról, hogy éjjel az egyik, nappal a másik ragyogjon az égbolton. A régiek ideje azonban lejárt: a Napnak és a Holdnak új őrzőt kell választania. A bolygó apraja-nagyja összegyűlik a jeles eseményre, és kíváncsian várják a nagy döntést.

Paper Towns
Papírvárosok
(Jake Schreier)
dráma - szerelmi történet

Ki nem volt még szerelmes a szomszéd lányba? Quentin óvodás kora óta odavan a környékükön lakó csajért, és természetesnek veszi, hogy ő tudomást sem vesz róla. Ezért lepődik meg igazán, amikor Margo egy éjjel bemászik a szobájába - méghozzá teljes nindzsa felszerelésben. Q és M együtt vág neki az éjszakának, hogy bosszút álljanak mindazokon, akik bántották őket.

Pixels
Pixel
(Chris Columbus)
akciófilm - katasztrófafilm - sci-fi - vígjáték

Földönkívüliek félreértelmezik a világűrbe sugárzott adást, melyben videojátékok szerepelnek, és válaszként offenzívát indítanak bolygónk ellen - videojátékok formájában.

The Water Diviner
Akihez beszél a föld
(Russell Crowe)
dráma - háborús film

Bő egy évig tartott a Dardanellák ostroma Gallipolinál 1915-ben. Bár az Antant elterelő hadműveletnek szánta a törökök megtámadását, az odavezényelt ausztrál és új-zélandi hadtestek teljesen felmorzsolódtak a központi hatalmak ellenállásán. Amikor Connor értesül róla, hogy mindhárom fia eltűnt a csatában, elindul Ausztráliából Törökországba, hogy felkutassa őket.

júl. 23.

Ant-Man
A Hangya
(Peyton Reed)
akciófilm - sci-fi

Egy spéci öltözék segítségével, ami képes apróra zsugorodni, s közben viselője erejét növelni, a svindler Scott Lang felfedezi magában a hőst és segít mentorának, Dr. Hank Pymnek véghezvinni egy rablást, ami megmenti a világot.

La famille Bélier
A Bélier család
The Bélier Family

(Eric Lartigau)
dráma - vígjáték

Paula Bélier első látásra egy átlagos tinédzser életét éli egy francia kisvárosban: gimnáziumba jár, fiúzni akar, legjobb barátnőjével bandázik iskola után és nagyon szeretne énekfakultációra járni. Egy fiú kedvéért. Már a meghallgatáson kiderül, hogy kivételes zenei tehetsége van, és tanára komoly esélyét látja, hogy a lány egy menő párizsi iskolában fejleszthesse hangját. Ám a lehetőség Paulát nem várt dilemma elé állítja: családjában ő az egyetlen, aki nem süket-néma, ami miatt szülei és farmjuk gazdálkodásában elengedhetetlennek tűnik a segítsége.

Ride
Hullámlovasok
(Helen Hunt)
vígjáték

Anyuka átutazza az országot Kaliforniába, mikor megtudja, hogy fia ott akarja hagyni a sulit, hogy profi szörfös legyen.

Self/less
Önkívület
(Tarsem Singh)
dráma - sci-fi - thriller

Egy rákban haldokló, gazdag férfi drasztikus orvosi beavatkozásnak veti alá magát, aminek folyamán tudatát átültetik egy egészséges fiatalember testébe. A dolgok bonyolódnak, mikor kirajzolódni látszik előtte új testének eredete, és felbukkan egy szervezet is, ami ölni is képes, hogy védelmezze ügyét.

Ten no Chasuke
Tokió felett az ég
Chasuke's Journey

(SABU)
vígjáték

Chasuke, akinek feladata a Mennyországban, hogy teát készítsen, beleszeret egy földi lányba...

Legfrissebb kommentek

2015-08-03 22:51:16 Isten hozta, őrnagy úr! zéel (5)
"És olyan erőhatalom van-e, mely embervoltunkat az utolsó morzsáig megetetheti velünk?" (Örkény I.)

"Természetesen egyáltalán nem szükségszerű, hogy az új diktatúrák hasonlítsanak a régiekre. A botozással és kivégző osztagokkal, mesterséges éhínséggel, bebörtönzéssel és tömeges deportálással történő kormányzás nem csupán embertelen (ez manapság senkit sem zavar), hanem nyilvánvalóan hatástalan - márpedig a fejlett technológia korában a hatékonyság hiánya a Szentlélek elleni legnagyobb bűn. A valóban hatékony totalitárius államban a mindenható politikai vezetők és az alájuk rendelt menedzserek hada olyan szolganép felett uralkodna, amelyet nem szükséges kényszeríteni, mert szereti szolgaságát. Megszerettetni velük a szolgaságot: a jelenlegi totalitárius államokban ez a feladat hárul a propaganda-minisztériumokra, az újságok főszerkesztőire és az iskolai oktatásra." (A. Huxley)

Gondolatébresztő film az elnyomás "barátságos" formájáról.

2015-08-03 22:48:22 Wake in Fright Tenebra (5)
Ezt a filmet méltatlanul feledték el évtizedekre. Még jó, hogy Cannes és Scorsese beemelte a köztudatba, és újra megjelent.

Szerintem a korabali amerikai filmmel ("Hollywoodi Reneszánsz"), illetve annak legjobb alkotásaival vetekszik, de szerintem bizonyos elemeiben felér az európai modernisták (kiváltképp Antonioni) alkotásaihoz. Jóllehet, ez azért még megtartja a történetmesélést, de amúgy meg nagyon nem konvencionális "mesé"-ről van szó. Sőt én a "thriller" jelzőt is biztosan elhagynám, mert ebben maximum annyi műfaji elem van, hogy van benne puska meg menekülés. De amúgy meg ez kőkeményen a főhős lelki (és testi) degradálódásáról szól.

Sőt szerintem simán a "csömörfilm"-ek szintjén mozog, mint amilyen Marco Ferreri Nagy zabálása vagy Dillinger halottja. Melyekben ugye az értelmiségiek züllenek olyan aljas és állatias szintre, amelyhez képest a YouTube-on vergődő "mém" videók (Polgár Jenő, Szalacsi, meg ilyenek) atomfizikusoknak tűnnek. :D A legmegdöbbentőbb szerintem itt is az orvos, Doc karaktere (aki egyaránt felidézheti bennünk a Hatosfogat vagy a Wyatt Earp-mítosz hasonló nevű, hasonlóan részeges, züllött karakterét), aki, mikor megkérdezi tőle a főhős, John, hogy "what do yo do?" (azaz kb. "mi a foglalkozásod"), azt feleli: "sört iszom". Hatalmas poén ez, de amúgy meg nagyon fájdalmas belegondolni, hogy igen, a "nyugati" "civilizáció" ide jutott ezen a vidéken és a "ma" felé haladva egyre inkább, minden szinten.

Az az elképesztő mocsok, tivornya, nihilizmus és amoralitás, ami a film nagy részét uralja, engem megdöbbentett, pedig már elég sok filmet láttam. De ez még engem is megdolgoztatott. Az egész nagyon groteszk. Azaz jó, röhögsz azon, ahogy Doc seggrészegen Szókratészről beszél, majd megpróbál szétverni egy széket a "barátain", s végül csak a gerendhához bassza, majd sörétes puskával lövi ronggyá a saját bungalóját, de ugyanakkor meg ledöbbensz, hogy ez egy egyetemet végzett ember. Aki eljutott arra a szintre, hogy mindenbe szarik bele, és egész nap sört vedel, meg kenguruhúst zabál. És itt a zabálást tényleg nem lehet máshogy kifejezni, mert szó szerint ocsmány módon, mint egy kétlábú disznó, tömi magába az ételt.

A kenguruvadászós jelenet meg igazi horror. Nem, nem véres, sőt. Csak egyszerűen megdöbbentő, hogy ezek a lények embereknek nevezik magukat.

A vége meg zseniális, bár
talán túl gyorsan felépül a fejbelövés után

Szóval az első képtől az utolsóig zseniális (melyek egyébként ugyanazok: ugyanaz az óriástotál a westernfilmeket idéző tájról). Nagyon ajánlom.

2015-08-03 22:28:12 Before Sunrise azay (5)
Barátaim, kik ebben a huszonéves korban vagytok, gondoljatok arra, hogy ez idő tájt ti is (és én is) ezt a dumát nyomtátok. Két ember (1 férfi és 1 nő) találkozik, és csillogtatja, amilye van. De végül is arról van szó (mint mindig), különösen, ha ennyire fiatal az ember, hogy kívánja a másikat És ezt tökéletesen bemutatja film. A csaj, mint egy Madonna, a fiú, mint egy fiatal isten, így kell ennek történnie. Bécs, mint valami kulissza, hála a wiener Fremdenverkehrsamtnak...

2015-08-03 22:27:14 Before Sunset azay (5)
Nos, a második rész még jobb, mint az első, mert tovább ért, mint a jó bor. A néző, ha felnőtt a feladathoz, érzi már, hogy nem tini-vágyakról van szó. Harminc fölött az ember, már többet akar, többre figyel, és többre jutott a fiatalkori álmodozásnál. Nagy élvezet nézni a két tovább öregedett (érett) szereplőt. Hogy a csaj már kissé megaszott (már bocsánat), a fiún pedig látszik, hogy egy s mást kipróbált a kábítószerekkel. Azt is látom, mert már elmúltam harminc, hogy a csaj valóban hisztérikus, a srác pedig ezt csak addig tolerálja, amíg szerelemes a lányba. A lány még mindig gömbölyű, a fiú pedig szereti. Nosza rajta! A harmadik részre (ha lesz) már nem vagyok kíváncsi, mert azt már - saját bőrömön - megtapasztaltam. Én a negyedikre gyúrok. Ha van (lesz) ilyen egyáltalán.

2015-08-03 22:16:35 Before Sunrise azay (5)
Barátaim, kik ebben a huszonéves korban vagytok, gondoljatok arra, hogy ez idő tájt ti is (és én is) ezt a dumát nyomtátok. Két ember (1 férfi és 1 nő) találkozik, és csillogtatja, amilye van. De végül is arról van szó (mint mindig), különösen, ha ennyire fiatal az ember, hogy kívánja a másikat És ezt tökéletesen bemutatja film. A csaj, mint egy Madonna, a fiú, mint egy fiatal isten, így kell ennek történnie. Bécs, mint valami kulissza, hála a winer Fremdenverkehrsamtnak...

2015-08-03 21:14:51 Les amants criminels ryood (5)
rájöttem, nagyon vonz ozon stílusa. lehet, hogy semmi újat nem talált fel a szerkezetet illetően, de ez a történet, mégis ebben a formában elmesélve, a flashback-ekkel operálva működik csak. a felszínen egy iszonyú izgalmas thriller, mögötte valahol pedig egy szexuális frusztrciókkal teli lélektani dráma bújik meg, ami nem nélkülözi a naturális erőszakot és a kegyetlenséget sem. ami biztos: ez egy őszinte film, egy kiváló rendező tiszta szívéből.

2015-08-03 19:34:04 2-Headed Shark Attack BonnyJohnny (1)
Már kértem is a felvételét. :D

2015-08-03 19:22:14 Shark Attack opposition (2)
A szokásos génmanipulált rákkutatós vonal...hát nem a legjobb alkotás a témában...

2015-08-03 17:29:34 American Hustle ifj. Ó. Posszum (5)
Elsőre csak jó volt, másodszorra kibaszott zseniális!

2015-08-03 16:28:28 Ant-Man Rorschach (3)
Egyetlen gondom volt ezzel a filmmel: túlságosan általános és tankönyvi. Sablonfőhős, sablonmentor, sablon kisebbségi buddy poénforrásnak, sablon love interest, sablon kibontatlan, komolyanvehetetlen gonosz, sablon kapcsolatok a karakterek között, újrahasznosított magasztos mondatok. Megnéznék egy olyan cutot, amiben Michael Douglas összes sorát Ben bácsi "a nagy erő nagy felelősséggel jár" kultmaszlagára cserélnék, esküszöm, pont olyan lenne a karakter, mint ebben a verzióban.

Ezt leszámítva viszont nem rossz film az Ant-Man, csak birizgálja a buksim, mennyivel jobb lett volna, ha mernek vele kockáztatni, ha tényleg a hülyülésre fekszenek rá, és nem állítják meg a poénáradatot tíz percenként valami komolykodás miatt.

Mert az a helyzet, hogy Rudd és Peña az esélyeik ellenére megtöltik a karaktereik szegényes alapjait élettel (Douglas, Lilly és Stoll nem ilyen szerencsések, fuldoklanak a sekélyesben), valamint van néhány kreatív és hangosan röhögős jelenet is. Csak nem annyi, mint amennyi mondjuk egy kompromisszumképtelen Edgar Wrighttal lett volna (gondolom én).

2015-08-03 16:19:33 Mission: Impossible - Rogue Nation Zalaba Ferenc (?)
Akit érdekel: Az IGN-en Mission: Impossible-filmekről dumálunk - köztük az ötödik részt is kivesézzük (amit már láttunk, de a duma spoilermentes).

2015-08-03 15:47:02 Extreme Measures Mizogin (1)
Az alaptéma meg a mögöttte rejlő morális kérdések kellőképpen érdekesek, de ezek feszegetése helyett kapunk egy béna nyomozós-menekülős sztorit. A finálé meg kész röhej, mindkettő.

2015-08-03 15:41:20 Cybernatural Rorschach (3)
Be kell valljam, azt hittem, valami értékelhetetlen moslék lesz ez a film, ezen előítélethez képest maga az alapötlet (ez a virtuális horror stuff) meglepően gördülékenynek és működőképesnek bizonyult. Az már más, hogy felskiccelt kretén karaktereknek még mindig nem tudok szurkolni, és egyébként is borzasztó unszimpatikus, rossz emberek egytől egyig. Így csak az tudott érdekelni, mikor és milyen körülmények közt távoznak az örök vadászmezőkre.

2015-08-03 14:12:42 Hyena tomside (4)
Azután pedig aludtam rá kettőt, és visszajöttem, hogy elhelyezzek itt mégegy figyelemfelhívó hozzászólást. Tessenek nézni, erős film.

2015-08-03 12:34:42 Blindness csabaimate (?)
A könyvet szerettem, úgy tűnik, a filmet nem fogom megnézni. Már a trailer is elrettentett.

2015-08-03 00:31:55 Ant-Man Hicks (4)

2015-08-03 00:25:42 Ant-Man Hicks (4)
Ez egy jó film.Van történet, vicces, akcióból sincs hiány (ez inkább a film második felére jellemző) jók a karakterek is, kivéve a főgonoszt akinek szerintem nincs kidolgozva eléggé a motivációs háttere és Hope karaktere, aki csak úgy lóg a levegőben, igazából nem sok mindent csinál.
Plusz visszautalások az Avengers filmekre + Sólyom vendégszereplés.
Akár családdal is megnézhető, jó szórakozás.

Plusz pont hogy olyan érzésem volt a film vetítése közben mint anno az első Vasember és a Bosszúállók nézése közben, azokban a filmekben is megvan ugyanaz mint a Hangyában.

2015-08-03 00:21:33 Billy & Mandy's Big Boogey Adventure Mizogin (4)
Itt megtekinthető
Amúgy a magyar címe az egész estés verziónak a "Billy és Mandy nagy kalandja a mumussal".
Bár a sorozattól elmarad, azért jó kis nosztalgiázás volt végig nézni.

2015-08-02 23:05:05 Underworld: Evolution tomside (3)
Erre most majdnem négyest adok, mert a saját műfajában teljesen helyén van. Akad néhány következetlenség a forgatókönyvben, de látványban, hangulatban nagyon egyben van. Kate Beckinsale-nek fekszik a szerep, majdnem annyira szexi bőrruhás halálosztó, mint a Resident Evil Millája. De csak majdnem.

2015-08-02 21:53:05 Ludwig II dorothygale (4)
Izgalmas történelmi film. Ha ez a fickò 100 évvel késôbb születik, a hippi korszakba, vagy napjainkba, senki nem làtnà/ gondolnà ôrültnek... Minden csak nézôpont kérdése....

2015-08-02 21:45:14 Swing ifj. Ó. Posszum (1)
Acélosan fos. Kulka teljesen hiteltelen, Ónodi szürke, Törőcsik Franciska kiesne egy Barátok Közt castingon, Csákányi hozza a szokásos, unalmas sablonjait... Törőcsik Mari lejátszik mindenkit egy köhintésével is. Hiába, haknizni is tudni kell. Ha ő nem lenne benne, nem bírtam volna.

2015-08-02 21:06:20 2-Headed Shark Attack opposition (?)
Amúgy van már: '3 Headed Shark Attack' is...

2015-08-02 20:49:49 Shark Swarm opposition (2)
Egyszerűen elképesztően unalmas...

2015-08-02 20:38:37 Ant-Man elmouse (5)
Jaj. Még viccnek is rossz :D

2015-08-02 20:30:17 Kjærlighetens kjøtere ryood (4)
mitől vagyunk különbek egymástól? és az állatoktól?