kritikus tömeg

Kritikus Tömeg

A kritikus tömeg egy személyre szabott filmkritikus, ami az ízlésed alapján megbecsli, hogy mennyire tetszenének egyes filmek. Így végre nem a Pesti Est csak dicsérő és a Magyar Narancs csak fikázó kritikái alapján kell döntened, hogy elmenj-e a moziba megnézni valamit. Ha nem bízol egy gépi kritikusban, hallgass inkább a tiedhez hasonló ízlésű emberekre. Itt ezt is könnyen megteheted, hiszen listába rendezve megnézheted őket.

Ezen kívül megírhatod a véleményed a fórumokba, utánanézhetsz, honnan is volt olyan ismerős egy adott színész, olvasgathatsz emlékezetes filmidézeteket. A közvetlen imdb és port.hu linkekkel pedig minden maradék információigényedet kielégítheted, és azt is megtudhatod, hol és mikor játsszák az adott filmet. És végül, de nem utolsósorban te is részt vehetsz az Arany és Ezüst Vapiti-díjak évenkénti odaítélésében.

Filmbemutatók

máj. 28.

Comet
A szerelem üstököse
(Sam Esmail)
dráma - sci-fi - szerelmi történet - vígjáték

Dell és Stephanie különös kapcsolatában a tér is az idő relatív, egymás iránti érzéseik azonban erősebbek a fizika bármely törvényénél.

Danny Collins
(Dan Fogelman)
dráma - vígjáték

Danny Collins, az öregedő rocksztár régi slágereivel haknizik. Úgy tűnik, mindene megvan: pénz, hírnév, gyönyörű menyasszony és még mindig megtölti a stadionokat rajongóival. A hajdani vad rockert a kemény évek, félresikerült kapcsolatok és az esténként újra meg újra előadott nóták kikészítik. Amikor menedzsere megmutat Dannynek egy levelet, amelyet John Lennon írt neki 40 évvel ezelőtt, úgy dönt, ha kicsit megkésve is, de megfogadja példaképe tanácsát és mostantól azt teszi, amit a szíve diktál.

Poltergeist
Poltergeist - Kopogó szellem
(Gil Kenan)
horror - thriller

A Bowen-família kénytelen tudomásul venni a tényt, hogy otthonukat természetfeletti lény uralja, ami a család legkisebb gyermekét veszi célba.

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
Bazi nagy francia lagzik
Serial (Bad) Weddings

(Philippe de Chauveron)
vígjáték

Claude Verneuil és felesége, Marie katolikus szellemben nevelték fel négy lányukat, Isabelle-t, Odile-t, Ségolene-t és Laure-t. A három legidősebb közülük már megházasodott, szüleik legnagyobb tragédiájára mindegyikük más-más vallású és etnikumú, szefárd zsidó, muszlim arab és kínai férjekhez. A Verneiul szülők mindent megtesznek azért, hogy azt láttassák, elfogadják vejeiket, de nehezükre esik tagadni előítéleteiket: a családi összejövetelek így csupa kellemetlenséget tartogatnak számukra. A házaspár utolsó reménye a legfiatalabb lányukban van, és azt remélik, hogy Laure egy napon majd egy katolikus férfit visz haza bemutatni a családnak.

Serena
(Susanne Bier)
dráma

Az észak-karolinai hegyvidék, a gazdasági válság idején. George Pemberton jól menő faipari vállalkozást vezet a vadonban, majd alaposan felkavarja az állóvizet, amikor egy nap megjelenik újdonsült feleségével, Serenával.

Tomorrowland
Holnapolisz
(Brad Bird)
kalandfilm - sci-fi

A tudomány iránt érdeklődő tinédzser lány és az egykori gyerekzseni együtt vágnak bele egy olyan hely titkainak megfejtésébe, ami térben és időben létezik valahol kollektív memóriájukban.

máj. 21.

Eden
(Mia Hansen-Løve)
dráma - történelmi film - zenés film

A francia house zene atyjának tekintett DJ életetörténete.

Genesis: Together and Apart
Genesis: A siker útján
Genesis: Sum of the Parts

(John Edginton)
dokumentumfilm - zenés film

Phil Collins, Peter Gabriel, Steve Hackett, Mike Rutherford és Tony Banks összeülnek, hogy karrierjükről beszéljenek, a Genesisben és szólóban egyaránt.

Mad Max: Fury Road
Mad Max: A harag útja
(George Miller (II))
akciófilm - sci-fi

A bolygó legtávolibb vidékén, végeláthatatlan sivatagban küzd a meggyötört emberiség az alapvető szükségleteinek kielégítéséért. Akad két renegát, akik talán ismét rendet hozhatnak ebbe az őrült világba: a családja halálát követően lelki békét kereső Max a szavak helyett a tettekben hisz, a szintén harcedzett Furiosa pedig túlélése kulcsát abban látja, hogy átkel a kietlenségen és visszatalál gyermekkori otthonába.

Murder of a Cat
Rekviem egy macskáért
(Gillian Greene)
thriller - vígjáték

Clinton egy nap holtan találja macskáját háza előtt. Az állat gyilkosság áldozata lett. A férfi igyekszik kideríteni, ki követhette el a merényletet, a nyomozás közben pedig érdekes információkat tud meg házi kedvencéről.

Pitch Perfect 2
Tökéletes hang 2.
(Elizabeth Banks)
vígjáték - zenés film

A Bardeni Bellák beneveznek a nemzetközi a capella megmérettetésre, amit még sosem nyert meg amerikai csapat.

Violette
(Martin Provost)
dráma - életrajzi film - szerelmi történet

A múlt század elején törvénytelenül született Violette Leduc a háború után találkozik Simone de Beauvoirral St-Germain-des-Prés-ben. Szenvedélyes kapcsolat veszi kezdetét a két nő között, ami életük végéig kitart.

Woman in Gold
Hölgy aranyban
(Simon Curtis)
dráma

A nyolcvanas éveit taposó holokauszt-túlélő, Maria Altmann harcba száll az osztrák kormánnyal, hogy visszaszerezzen műkincseket, amik hite szerint családját illetik meg.

máj. 14.

Dino Time
Dinókaland
(Choi Yoon-suk - John Kafka)
animáció - kalandfilm - vígjáték

Három jó barát a játék hevében aktivál egy időgépet, ami visszaröpíti őket a dinoszauruszok korába. A tojás formájú időkapszulából kilépve egy T-Rex-szel találják szembe magukat. Az őslény megvan róla győződve, hogy a három gyerek az ő kicsinye, ezért mindent elkövet, hogy megvédje őket a rájuk leselkedő többi dinótól.

Hot Pursuit
Csábítunk és védünk
(Anne Fletcher)
akciófilm - vígjáték

Az alkalmatlan rendőrnőnek meg kell védenie egy drogdíler özvegyét a rá pályázó bűnözőktől és korrupt zsaruktól.

Simindis kundzuli
Kukoricasziget
Corn Island

(George Ovashvili)
dráma

Grúziát és a vitatott státuszú Abháziát folyó szeli ketté. Az Inguri vize tavasszal termékeny földet hoz magával a Kaukázusból, sok kis szigetet teremtve útközben a folyómederben. Egy ilyen szigeten kezd el egy idős, abház parasztember kukoricát termeszteni tizenéves lányunokájával, azonban rendszeres és fenyegető látogatásokat kapnak a két nemzet határőrségétől.

Torrente V: Misión Eurovegas
Torrente 5.: A kezdő tizenegy
(Santiago Segura)
akciófilm - vígjáték

Torrente, a feslett erkölcsű zsaru kiszabadul a börtönből, és új hivatás elé néz. Egy kaszinó kirablására készül szedett-vedett bandájával. Az akció természetesen nem úgy sül el, ahogyan az eltervezték.

W imie...
Az Ő nevében
In the Name Of

(Malgorzata Szumowska)
dráma - thriller

Adam atya átvesz egy Isten háta mögötti egyházközösséget. Közösségi házat hoz létre hányatott sorsú fiúknak. A helyiek értékelik az erőfeszítéseit és befogadják maguk közé. Mindenki közel akar kerülni hozzá, táplálkozni a lelkesedéséből és az energiájából, de senki nem tudja, hogy Adam atya titkot rejteget. Amikor találkozik egy kiközösített, különc és csöndes fiatalemberrel, Adam atya rákényszerül, hogy szembenézzen egy rég elfelejtett teherrel és szenvedéllyel. Ahogy a falubeliek legrosszabb gyanúja beigazolódik, Adam atya nyilvánvaló ellenséggé válik.

Legfrissebb kommentek

2015-05-23 08:02:33 Mad Max: Fury Road BonnyJohnny (5)
Szerintem ezt a fordulatot nem az akció miatt tették be. Azt megoldhatták volna másképp is (ahogy mondod). Szerintem Furiosa miatt tették bele. A megváltását egy álomban kereste, sőt üldözte. Mikor jött a fordulat, akkor egy másik álmot kezdett üldözni. Max tudta (saját példáján), hogy így sose találja meg a megváltást. Azt csak ott lelheti, ahol Max mondta.

2015-05-23 02:35:35 Mad Max: Fury Road Tenebra (4)
Újra kell néznem - a 2-at és ezt is. :D

BonnyJohnny:

A megvalósítás teljesen jó, és hihető, hogy így kiábrándult a csaj. Sőt, benne van a pakliban egy ilyen világban, hogy az egykoron virágzó települések romba dőlnek. Nekem inkább az volt a problémám, hogy az alkotók ennél jobb fordulatot, vagy sztoriirányt is kitalálhattak volna. A 2. részben tök szép volt, hogy Maxet befogadja a város, és utána mint egy westernhősnek, felismerik speciális képességeit (hogy tökös és jó sofőr), és megkérik, hogy vezesse át őket az "Ígéret földjé"-re. Egyszerű, mégis jól működő szituáció. Ott az utolsó nagy hajsza volt a film csúcspontja, a felülmúlhatatlan ámokfutás. Ebben a filmben viszont az első egy óra akcióit már nem tudták überelni, ez a "forduljunk vissza" pedig kifejezetten modoros volt számomra, csupán ürügy arra, hogy ismét döngethessenek az alkotók, és meg legyen a kötelező leszámolás a negatív hősökkel. Még akkor is problémás ez, ha alapvetően egy exploitation film nagyköltségvetésű folytatásáról beszélünk. :D

2015-05-23 02:04:46 Mad Max: Fury Road BonnyJohnny (5)
Nem akarom elrontani neked, de a valóságban is rengetegszer előfordul, hogy az emberek olyan hely(zet) felé tartanak,
ami nincs is ott.
Szerencsés vagy, ha te még nem jártál így. De nem gagyi, hidd el!

A 3 "főgeciből" 2 életképtelen egyed. Nem ellenfelek Maxnek vagy Furiosanak. A 3. meg beleszalad a pofonba. Ott az intelligenciával akadtak problémák... :P

2015-05-23 02:03:50 Mad Max: Fury Road Proxyi (5)
Ennyire kegyetlenül eszméletlen nagy istenkirály mozit én még életemben nem láttam. Szenzációs. Zseniális, nem tudom fokozni tovább, látni kell.
Kapásból elindul egy 100-as fordulatszámon (már ez is óriási pirospont) és nem lassít, csak a végén. Egy pillanatra nem vettem le a szemem a vászonról, és engem nagyon nehéz lekötni, de teljesen kikapcsoltam. Minden okkal történik, egy darab felesleges jelenet nem volt benne, a rendezés fantasztikus, az akciójelenetek koreográfiája elképesztő, kevés beszéd, annál több tartalom.

Hihetetlen. Órákig tudnám fényezni ezt a filmet. Semmibe nem tudok belekötni, ez egyszerűen tökéletes film és filmélmény volt számomra.

2015-05-23 01:59:14 Furious 7 BonnyJohnny (3)
Ezt a kettőt hoztam példának. De nem csak ez a két lehetőség létezik.
Gyorsan megjegyzem, bár arra közelít, szerintem még messze jobb a Transformersnél. De ezt már korábban is írtam.

2015-05-23 01:54:10 Jupiter Ascending BonnyJohnny (2)
Az a jelenet egy tiszteletadással megtűzdelt kikacsintás volt. Ezért nem illik a filmbe.
De én inkább néznék meg egy egész filmnyit abból a jelenetből (bár ezt meg is tehetem...), mint a film többi részét. :P

2015-05-23 01:46:49 Ex Machina BonnyJohnny (5)
1. A két robot nem volt ugyanazon intelligencián. Ha szerinted Ava nem jelentett számára veszélyt, akkor nem nézted végig a filmet. ;)
2. Lentebb leírtam. Az igazi intelligenciában nincsenek beépített törvények. Márpedig Nathan azt akart létrehozni.
3. Rájön, hogy ki okozza az áramaszünetet. A kódos dolog viszont jogos.
4. De. Caleb annyira hülye. Pont ezért választotta őt Nathan.
5. Mert annyira pökhendi volt. Hülyeség, de a film szerint (jól) bemutatott karakteréhez illett ez a Custer tábornokos hiba. Ja, igen. A valóságban is követnek el ilyen hibát okos de pökhendi emberek.

2015-05-23 01:33:45 Mad Max: Fury Road Olórin (5)
Tenebra: a Mad Max 2-ben ugyanígy benne volt a remény és a megváltás. A végén Maxről még egy nagy, hősnek kijáró dicsőítő monológot is elmondtak. Nekem pont ezek az emberi pillanatok tettévék élővé a filmet és a karaktereket, ezektől működött, így mindenkinek helyén van a motivációja, mindenkiért lehet szorítani - nélkülük tényleg "csak" egy nagy látványosság az egész.

zetor: A motorosoknak csak a benzin kellett. Az elején is felhagytak az üldözéssel, amikor az elveszett.

Most néztem másodszor a filmet, ezúttal 3D-ben, és amellett, hogy ez kb. összesen a harmadik film az Avatar-láz óta, aminél éreztem valami értelmét is a 3D-nek, szinte még jobban tetszett, mint elsőre. Bár azt én sem merném még kijelenteni, hogy jobb a Mad Max 2-nél.

2015-05-23 00:42:00 Furious 7 Leo_Stotch (?)
Igen, de Te Mad Maxet és Transformerst hoztad példának. Nekem egyikkel sincs bajom, mindben megtalálom számomra "szépet" ...

2015-05-23 00:30:12 Jupiter Ascending deniro2 (2)
Ahogy mondod. Ha az adott jelenetsornak lett volna bármi értelme, mondanivalója, vagy állt volna bármilyen kapcsolatban a film többi részével, akkor akár még jó is lehetett volna. Így viszont csak egy teljesen indokolatlan és értelmetlen baromság volt a hasonló gyökérségek hosszú sorában.

2015-05-23 00:25:58 Mad Max: Fury Road zetor (4)
A szinkron szerintem sokat rontott, bár néhol nagyon beletrafált a tutiba. A filozofálgatások valóban cikisek. Amin meglepődtem, hogy nem idegesítettek sem a
tenyésznőcik
, sem a
zöld klán megmaradt tagjai
, pedig féltem tőle. Igazából a film egy kis bevezető után
két autósüldözéses jelenetből
áll, ami egyáltalán nem negatívum, mert rendesen odacsinálósak. Sajnos elég halk volt a film a moziban, míg más filmeknél a csókolódzás alatt is majd kiszakad a dobhártyám, szóval ez sem tett hozzá az élményhez. Amit hiányoltam, az jóval több vér, leszakadó testrészek, kicsusszanó belek, mert ehhez az őrült atmoszférához bőven elkeltek volna, plusz a
három fő rosszarcúnak
adhattak volna több jellemet, őket szívesen néztem volna még. Nem értettem, hogy visszafelé a
bográcspartit tartó hegyi motoros legények
miért nem baszogatták őket. Itt nagyjából csak negatívumokat soroltam föl, pedig tetszett a film nagyon, alant már leírták mások, miért. Még egy eredeti nyelvű és normális hangerősségű megtekintést mindenképp megér, mert egyszerűen most nem tudott magába szippantani annyira, amennyire tudott volna. Ha pedig úgy sem fog, akkor nem a körülményekkel volt a baj, hanem csak egy erősen jó filmet láttam.

2015-05-23 00:20:20 Ex Machina Gruden Gergo (3)
Sajnos számomra kicsit unalmas volt. Továbbá volt is benne 1-2 olyan rész, amit azért nem gondoltak át.

1. Nem magyarázták meg, hogy Nathan miért tartja "fogságban" a robotot, mikozben a másikat kurogatja? Azt sem mondhatjuk, hogy félt tőle, mert mint láttuk elég törékeny volt, szóval nem jelentett rá veszélyt.
2. Én sem értem, hogy a biznyos 3 törvényt miért nem programozta bele...
3. Nathan ahhoz képest, hogy milyen okos, arra nem képes magátol rájönni, hogy Ava idézi elő az áramkimaradásokat? Továbbá miért van az, hogy a kártya megszerzésével bárki bármit átrogramozhat, még egy kód sem kell hozzá, vagy valami.
4. Ok, hogy Caleb szimpatizál a robottal, de akkor is. Annyira hülye nem lehet, hogy azt tervezi, hogy megszökteti. Minek? Valóságos helyzetben ez teljesen másképp történne. Szerintem le sem szarná, hogy mi lesz a robottal. Sőőőőt...
5. Ha Nathan hallotta és megtudta, hogy Calebnek mi a terve, akkor miért nem volt annyi esze, hogy vessen egy pillantást a biztonsági rendszerre?
stb...

Mindent ősszefoglalva, én eléggé csalódtam ebben a filmben. Nagyobb volt a hire, mint maga a film. Csalódás, mert jó is lehetett volna. Bár ezt minden rossz/jó filmről elmondhatjuk :(

2015-05-22 23:11:21 Mad Max: Fury Road Tenebra (4)
Na, megnéztem én is.

Nem csalódtam, bár a 2. rész színvonalát nem éri el, és az Országúti bosszúét sem - bár az más világ.

Amiben verhetetlen ez a film, a világ és az akció. Hollywood elbújhat a szar szuperhőseivel, ilyen döngetést régen láttam vásznon. És ilyen brutális, kőkemény, groteszk világot is csak a Mad Max-trilógiában. Millerék agya totálisan elszállt, és a legbetegebb dolgokat valósították meg ebben kezdve a "vérzsák" (szinkron sucks, bár nem annyira rossz) jelenségétől a "Darth Vaderes", rákos, bizarr, "halhatatlan" főgonoszon át a bizarr járgányokig és a begőzölt, kopasz, fehérre meszelt rosszarcokig. Mindvégig ez az egy szó járt az eszemben: "neobarbarizmus". A szó szoros értelmében az. Tényleg elhittem, hogy itt elszabadult a Pokol, és ez az azutáni állapotot mutatja be, mikor nincs isten, nincs ember, csak humanoidok, vagy inkább beszélő ragadozók, akik már nem is az olajért, csak pusztán a dicsőségért gyilkolnak, vérre szomjazva. + Pont a gitárosért. Az eszméletlen volt. XD

Nekem sem volt gondom azzal, hogy Tom Hardy formálta meg Maxet. Én totálisan elhittem, hogy ő "Mad", és bár kicsit itt is megenyhül, mint a 3. részben, de szerencsére nem csinálnak belőle olyan szinten szabadságharcost, mint ott. Itt inkább csak belekeveredik az egészbe, és teszi a dolgát, mert megkedvelte a csapatot.

Charlize Theron is zsenális szerintem, rá sem lehet ismerni. Azaz itt kifejezetten csúnya, mint Sigourney Weaver az Alien 3-ban.

És az tetszett még az egészben, hogy itt Max nem szuperhős.
A film első felében ugye leginkább passzív, fogoly, de utána is sokszor kikerül a centrumból, megsérül, elveszti eszméletét, szenved stb.
Itt minden akció csapatmunka. Végre tényleg azt éreztem, hogy ebben a világban minden és mindenki a túlélésért küzd, és ez a csoport is emiatt működött. Itt tényleg csapatmunkáról van szó, és nem arról, hogy egyetlen hős megment mindent. Ez nem az Éli könyve. Ennyiben közelebb áll Az úthoz vagy az Országúti bosszúhoz a film (bár abban azért a nihilista főhős dominál).

Ami nem tetszett, és egyértelműen rontja az osztályzatot, az a film második fele. Eleve a fordulat elég gagyi
na neee: az egész utazás értelmetlen volt, és "vissza kell menni". Teljesen hülyeség az egész, még, ha a film cselekményvilágán belül meg is indokolják. Ennél valami jobbat is kitalálhattak volna.
A lezárás pedig nem tetszett, túl
optimista ehhez a disztópiához képest. Egyszerűen túl könnyen elbánnak a főgecikkel ahhoz képest, hogy milyen hatalmasnak és legyőzhetetlennek voltak beállítva még a film elején...

Ja, és még rontja a szájízt, hogy ha megszólalnak a szereplők nyugalmi epizódok alkalmával, mikor nem száguldoznak a karakterek - az elég cikis. Remény, meg megváltás - ahh... Ebbe a filmbe nem kellenek ilyen magasztos szavak. A Mad Max 2-ben is tökre lehetett azonosulni azzal, hogy a trailert el kell vezetni egyik pontból a másikba, és ilyen gejl kocsmafilozofálgatás nem kellett bele.

Szóval az első fele az zseniális, 20/10-es hangulatmomba, a második fele már gyengébb, és az utolsó ütközet sem tud olyan húsbavágó és hatásos lenni, mint a szuperviharos jelenetek (ettől féltem amúgy, de jól megoldották a vihart).

Erős 4-est adok neki, mert bármikor újranézném a hibái ellenére.

2015-05-22 22:23:41 Citizenfour ryood (5)
a tartalma a filmnek különösebben nem lepett meg (nem is értem annyira a globális döbbenetet a film kapcsán) - persze bőven figyelemre méltó kontent - szóval elsősorban nem az nyűgöz le, amiről szól a film, hanem ahogy..az elmesélés módja egészen egyedi és hatásos. lenyom ez bármiylen csavaros, "életszagú" thrillert, krimit. ez ugyanis nem életszagú, hanem maga a mai modern életünk.

2015-05-22 21:43:05 The Fly Szaracén (5)
Jól van, na.... beszart a gép! XD

2015-05-22 20:58:37 Furious 7 BonnyJohnny (3)
Nem csak a Transformers hoz 1 milliárdot. Az Avengers, Dark Knight, LotR, Star Wars... lehet minőséggel is pénzt keresni.

2015-05-22 20:55:43 The Fly tomside (4)
Imádod amúgy? Nem tartod véletlenül jó fogyókúrának? Szerinted nem zseniális Goldblum? :DDDDD

2015-05-22 20:54:23 Hoshi no koe tomside (4)

Kétévente próbálok felhívni egy lányt, mindig ugyanazon a napon. Most lesz ennek hat éve. Az előző két alkalommal még nem akarta felvenni. De egyszer fel fogja. Tudom.

2015-05-22 20:42:54 The Fly Szaracén (5)
Fhúúúúúúúú... imádom! A legjobb fogyókúra, mindig elmegy tőle az étvágyam! :D Goldblum meg zseniális! :D

2015-05-22 20:19:11 Star Wars Mizogin (5)
Mivel a Csillagok háborúja nem tudományos fikció, hanem egy fantasy kalandfilm, így ezen fölösleges kiakadni.

2015-05-22 20:17:51 Star Wars Mizogin (5)

2015-05-22 18:54:10 Star Wars BalaKovesi (5)
Csak azért halljuk a hangokat mert az erő velünk van. :D

2015-05-22 18:46:00 Star Wars Bong (3)
Ráadásul a hang is terjed az űrben. WTF?!?!

2015-05-22 17:30:34 Star Wars BalaKovesi (5)

2015-05-22 17:30:33 Star Wars BalaKovesi (5)
Azt egyébként valaki észrevette, hogy miközben Darth Vader beszél, megy a gépie levegővétel? Úgy értem, hogy mondja a mondandóját, és egy szó közepén jön a gépies levegővétel. :D (talán érthetően fejeztem ki magam) :)