Legfrissebb kommentek

Sziasztok!
Azt a filmet szeretném kérni felvenni:

Köszönöm.

Újranéztem, és szerintem technikailag hasonlóan jól öregedett, mint a Jurassic Park. A megépített makettek, valódi pirotechnika és praktikus effektek tökéletes keveréke a CGI-al. És az, hogy az animációs trükkök még gyerekcipőben jártak, előnyére is válik a filmnek, mert így csak annyira használják, hogy még ne legyen feltűnő. Ellenben a manapság jellemző túlhasználtsággal és hiteltelen látványvilággal.
Az akciók jól megtervezettek, követhetőek, és látványos koreográfiájuk van. Ellenben a manapság jellemző, összecsapott, szarul vágott, logikátlan, "majd a látvány úgy is elviszi a hátán" mentalitással készült trükkökkel.
Amellett kiválóan öregedett a film dramaturgiailag is. És pontosan azért, mert sokan még manapság is ezt másolják. A karakterek papírvékonyak, de határozottan vannak. Vannak jellemvonásaik... vagy legalábbis egy van nekik... és azt a színészek kellően kidomborítják: Smith, Quaid, Goldblum és Hirsch (de szerintem még Spiner is) tündökölnek szerepeikben. Ráadásul jó szövegeik is akadnak, egy-két kifejezetten időtállóan idézhető, valamint a filmnek vannak emlékezetes jelenetei. Bár ez utóbbi lehet, hogy életkori sajátosságom (ti. megfelelő korban láttam először a filmet), de például az űrhajók megérkezése még mindig hatásosnak tűnik. A filmben túlcsordul a giccs és pátosz, és módjával jelen van a humor. Ha ez fordított arányban lenne, sokkal jobb megítélése lenne a filmnek. Aminek határozottan a felvezetése az erősebb része, majd, ahogy halad előre a játékidő, úgy fordul egyre jobban sablonba, közhelybe, pátoszba, giccsbe, és őszintén szólva (kicsit) unalomba. Ezzel persze el is érkeztünk a film értékeléséhez, amihez meg kell jegyeznem, hogy a fentiek csak a rossz látványfilm kategóriáján belül értendőek.
Ennek megfelelően is osztályoztam hármasra. Ezt valahogy úgy fejteném ki, hogy a rossz filmek közül ez annyira jó, hogy az hármast ér. Ehelyütt jegyzem meg, hogy nálam a Transformers első része (ami szerkezetében és dramaturgiájában szintén mutat hasonlóságokat eme alkotáshoz) is hármast ért.

A filmes utalások sokat dobnak rajta, amúgy nekem tipikus középszerű indie-film, csillogó-villogó filmnyelvvel, de felületesen megírt karakterekkel és nagyon szétkent, a végére borzasztóan giccses tartalommal.

2016-06-25 01:36:59 Piper (2016) / Szalonka ifj. Ó. Posszum (5) #2

Egyszerű mintapofon, vagyis inkább csőrbe hullámverés, semmi különös, csak egy apró szalonka első ugrabugrái, a Csodabogarakéhoz hasonlatos. A látvány már dokumentumfilm szerű, lenyűgöző; nálam kísérőfilmként tarolta Szenillát.

Ezra Edelman minisorozata minden várakozásomat felülmúlta, az igen pozitív kritikai fogadtatása is teljesen megérdemelt (érdemes egy-egy pillantást vetni az Metacritic, a Rotten Tomatoes és az imdb lapjára)

Annak ellenére, hogy a témával foglalkozó legtöbb korábbi dokumentumfilmet már láttam, a 464 perce bizony tartogatott eddig nem annyira ismert archív anyagokat (nem az A&E "The Hidden Tapes" képeire gondolok). Történelmileg igen aprólékos, rengeteg korabeli filmanyaggal igyekszik bemutatni a város fekete lakosságának és LAPD problematikus viszonyát a főbb botrányok, túlkapások bemutatásával több évtizedre visszamenőleg.

Az egyetlen kritikai megjegyzésem talán az volna - még úgy is, hogy ESPN filmről van szó - , hogy az első 1,5 - 2 óra sportkarrieres felvezetést valamennyire redukálni lehetett volna és helyette többet foglalkozni az 1996-2007 közötti időszakkal (főleg a polgári peres tárgyalás hátterével, részleteivel, résztvevőivel illetve a Las Vegas-i események előtti törvénysértésekkel, kicsit részletesebben OJ személyiségnek transzformálódásával)

Sajnálatos, hogy Christopher Darden és Robert Shapiro nem állt kötélnek, ugyanakkor Mark Fuhrman, Tom Lange vagy az "álomcsapat" kevesebbet hivatkozott/sztárolt jogásza Carl E. Douglas meglepően őszinte.

10/9,5

További kommentek...

A nap filmje

Szindbád (1971)

Szindbád

(Huszárik Zoltán)
magyar dráma

Szindbád a szépséget a természet változásaiban, a szerelemben és nem utolsósorban a kulináris élvezetekben véli megtalálni. Gondolataiban életre kelnek emlékei. Megbarnult fényképek, elszáradt virágok, elsárgult szerelmes levelek hozzák elő a múltból a szépasszonyokat, lányokat, a hozzájuk fűződő múló érzéseket s a felejthetetlen húsleves illatát...

Korábbi napok filmjei...

Facebook

Legfrissebb írások

[www.movieaddicts.hu] Neon démon kritika

A kivitelezés ennél fogva hiába pazar, ha látványos képeken kívül nem kapunk cserébe jóformán semmit. Mint már említettem, ez persze tökéletes párhuzama a modellvilágnak, de ezt a „poént” egy rövidfilmben is el lehetett volna sütni, nem pedig szívatni a jónépet.

Tovább...

[aeonflux.blog.hu] kis magyar mozitörténet: a függetlenség napja (1996)

Húsz év telt el a '90-es évek egyik legnagyobb filmsikerének, illetve akkoriban egyúttal minden idők egyik legnagyobb filmsikerének bemutatója óta, amire folytatással reagált az ország-világromboló Roland Emmerich. Ezen üzelmeket azóta kimerítette ő maga és mások is, de az első továbbra is emlékezetes. Felderítettük, mire lehet emlékezni A függetlenség napja kapcsán a magyar forgalmazás vonatkozásában.

Tovább...

[amerikaiplan.blog.hu] A klónok támadása a kihagyott ziccerek filmje

A Star Wars második része egyszerre giccses szerelmi história, összeesküvés-thriller és hézagos politikai dráma, csak a lényeg sikkad el: Anakin Skywalker hanyatlása és a galaxis sorsát megpecsételő polgárháború.

További írások...

Szavazz: Melyik májusi bemutató érdekel legjobban?

További szavazások...

Random idézet

További idézetek...

Random érdekesség

A film premierjén lőtték le a svéd miniszterelnököt, ezért a rendező visszavonult és csak több évtizeddel később tért vissza a Hétköznapi mennyország rendezői székébe.

További érdekességek...

A nap toplistája

Leghülyébb magyar címek (Mizi)

További toplisták...