Kritikus Tömeg

A Kritikus Tömeg a filmrajongók Mekkája. Vagyis olyan emberek közössége, akik számára a film több, mint holmi péntek esti szórakozás: kedvenc időtöltés, érdeklődési terület, szenvedély, életforma. Kinek mi. Az oldal 2003-ban jött létre, azóta működik és fejlődik töretlenül, mint adatbázis, mint filmes ajánlórendszer, mint közösség.

További részletek...

Facebook

A nap filmje

Carol (2015)

Carol

(Todd Haynes)
amerikai-angol-francia dráma, szerelmi történet

Az ötvenes évek gazdasági fellendülése idején a húszas éveiben járó Therese (Rooney Mara) Manhattan egyik nagyáruházában dolgozik eladóként, és naphosszat a jobb életről, és a szerelemről álmodozik. Egy nap találkozik a jómódú Carollal (Cate Blanchett), aki kihűlt házasságában vergődik, és amit talán csak kislánya iránti imádata tart egyben. A két nő között rögtön szikrázni kezd a levegő, és kezdetben ártatlannak induló találkozásuk az érzelmek hatására gyorsan elmélyül. Carol féltékeny és továbbra is szerelmes férje (Kyle Chandler) meg akarja kérdőjelezni a nő anyai rátermettségét, valamint erkölcsösségét. Később pedig további, mélyre elásott titok is felszínre kerül a múltból.

Korábbi napok filmjei...

Legfrissebb írások

[filmvilag.blog.hu] Kozma György: Saul fia – másképp

A Saul fia Röhrig filmje is. A haszid hagyomány felől nézve a film rejtve maradt jelentéseit is megláthatjuk.

[hetediksor.hu] Carol

Carol, vagyis… Therese

Van fölös két órád, amit valamiért nem tudsz olyan hasznosabb dolgokkal eltölteni, mint a könyveid szín szerinti sorba rendezése, vagy a virágcserepek órajárással megegyező elforgatása? Akkor a Carol a te filmed.

Tovább...

[smokingbarrels.blog.hu] Duplakritika: Solace (2015)

Elég súlyos teher egy alkotásnak, ha eredetileg a Hetedik folytatásának tervezik, márpedig a Solace esetében pontosan ez volt a helyzet. Idővel a koncepció azonban változott annyit, hogy az alkotók letettek erről a szándékukról, amelyből könnyű lenne arra a következtetésre jutni, hogy egy szükségszerű bukással felérőnek tartották, ha egy ilyen óriás árnyékába állítják produkciójukat. Pedig a Solace ha nem is ténylegesen, de szellemiségben tökéletes folytatása lett Fincher klasszikusának, ráadásul úgy képes felvállalni a nyilvánvaló párhuzamokat, hogy a másolás gyanúja fel sem merülhet.

Tovább...

[aeonflux.blog.hu] kritika: deadpool (2016)

Holnap (ma?) eljön a nap, amikor a hazai nézők számára kiderül, hogy Deadpool el tudja-e hozni a szuperhősfilmek forradalmát. Az érdeklődők zöme valószínűleg tisztában van az előzményekkel, mert aki nem, azt jó eséllyel hidegen hagyja az egész hajcihő. Az egyértelmű, hogy megítélésétől függetlenül a végeredmény a keletkezése körülményei miatt olyan ritka precedensként vonulhat a szórakoztatóipar történetébe, amikor a rajongótábor, a "fandom" akarata kisebbfajta csatát nyert a stúdiórendszer ellen, ám nem mindegy, hogy ez pirruszi győzelemnek bizonyul-e vagy sem. Mindez leginkább attól függ, hogy a film hozza-e a tőle remélteket, vagyis mutat-e fel különbséget elődeihez és versenytársaihoz képest?

Tovább...

[www.origo.hu] Levágott végtagokon még sosem röhögtünk ennyit

Még egy képregényfilm? – sóhajt fel bárki, aki nem Pókember-füzetekkel a párnája alatt alszik. Hiába zsúfolt a mezőny, az X-Men-filmek világában játszódó Deadpool kitűnik a vetélytársak közül, még úgy is, hogy lényegében semmit nem tesz hozzá az utóbbi években túlpörgetett műfajhoz, csupán kérlelhetetlenül kifigurázza.

[magyarnarancs.hu] Erdély Mátyás a hagyományos filmszalag mellett

Digitális korszakunk kellős közepén neves filmesek állnak ki a hagyományos filmszalag mellett. Nolan, Spielberg és Tarantino mellett a frissen Oscarra jelölt Saul fia készítői is közéjük tartoznak – a film operatőrét kérdeztük a témáról.

[www.pcguru.hu] Filmkritika: Deadpool

Eleged van a kortárs Hollywood látványfilmjeiből? Csömöröd van a farsangi maskarába bújt, laza szuperhősökből? Torkig vagy a héroszok eredettörténeteivel? Ha igen, akkor a Deadpool a te filmed!

[artiq.hu] Mocskos, erőszakos, vicces – Deadpool kritika

Végre megérkezik a mozikba mindenki (?) kedvenc (???) szuper-antihőse! A szabad szájú, erőszakmániás Deadpool tornádóként tarolja le a vásznat, nem kevésbé a rekeszizmokat.

Tovább...

[amerikaiplan.blog.hu] Miért szeretem jobban A tűz és jég dalát, mint a Trónok harcát?

A regények pillanatokon belül magukba szippantottak. Mire a második évad végére értem a sorozatban, már a harmadik kötetet olvastam, s mire a harmadik évadot befejeztem, már az újraolvasásnál jártam. Talán ennek is volt köszönhető, hogy a sorozat, amelynek első évadát lebilincselőnek éreztem, később egyre kevésbé kötött le. Ma is úgy gondolom, hogy az első évad meglepően színvonalas (egyszerre hűséges, bátor és kreatív) adaptáció, ám a későbbi évadokról korántsincs ilyen jó véleményem. Hogy miért rosszabbak szerintem a későbbi évadok? Értékítéletem mögött meglehetősen változatos szempontok vannak, ezt be kell vallanom. Egy részük egészen az egyéni ízlésemet tükrözi, más részükről úgy gondolom, tudnék mellettük egy vitában érveket is felsorakoztatni. Az alábbiakban 3 ilyet ismertetek röviden.

Tovább...

[fejmuves.blog.hu] Némafilmek, amelyek ma is nézhetőek és szórakoztatóak

Chaplin még mindenkinek megvan, Keaton már kevésbé, Harold Lloyd pedig szinte teljesen elfelejtődött mára. A magasművészet-jellegű, montázst és képélményt középpontba helyező némafilmeknél valamivel jobb a helyzet , a Patyomkin páncélosról azok is hallottak már, akik még nem látták, Griffith és Murnau filmjeit és technikáit pedig még mindig tanítják, filmjeik rendszeresen ott vannak a „Minden idők legjobb”-listákon.

További írások...

Aktuális közkérdés

Az Arany Málna Díj Alapítvány tavaly osztotta ki legelőször a 'Redeemer', azaz a 'jóvátevő' díját. Szerinted a tavalyi és az idei jelöltek közül ki érdemli meg leginkább a rehabilitálást az elmúlt években nyújtott teljesítményének javuló tendenciája,

A nap toplistája

Disney főgonoszok (Dynast Grausherra)

Film Átlag Megjegyzés
The Lion King (1994)
Az oroszlánkirály
4,3
Zordon, a Disney történetében szerintem páratlan alak, akivel a legmesszebb mentek el.
Aladdin (1992)

Jafar
Snow White and the Seven Dwarfs (1937)
Hófehérke és a hét törpe
A gonosz királynő
One Hundred and One Dalmatians (1961)
101 kiskutya
4,1
Szörnyella De Frász
The Black Cauldron (1985)
A fekete üst
3,3
Maga a film nem mérhető az előzőekhez, de Horned King alakja annyira félelmetesre sikerült, hogy nem hagyhattam ki. + Don Kartács

További toplisták...

Legfrissebb kommentek

Nálam ezen a filmen legalább két osztályzatot dobott Brian Tyler faltól-falig akciózenéje.

Kate Beckinsale nagyon gyengén játszik, nem volt hiteles egy elmebeteg szerepében.
Megint egy amerikai film, ahol az elmebetegek üvöltenek, ordítanak, de ez messze nem a valóság.

2016-02-11 03:27:30 Tusk (2014) / Agyar lizardking (4) #11

Azt. A. Kurva. A legbetegebb film, amit az utóbbi időkben láttam. Talán pont emiatt tetszett. A maga módján eredeti agymenés, vicces és sokkoló jelenetekkel. A fekete mise mellett Johnny Deppet ismét brillírozni látom. Akárcsak Michael Sparksot, kettejük közös jelenete is elborultan remek. Bizarr, groteszk darab, egy elmebajos látomás. Ajánlom mindenkinek!
Na, jó, nem. Nagyon nem :) Biztosan megtalálja a film a szűk közönségét.

2016-02-11 01:11:28 [JÁTÉK] ChrisAdam #31274

8. Madárijesztő
9. Rémület a színpadon
10. Felperzselt föld

előzmény: WillyVentura (#31273)

A honfoglalás szerintem jó téma lenne. Az önsajnáltatást meg a hatásvadászatot inkább hagyjuk meg másoknak.

Ez valami ős szar. Ez volt az a Kör utánzat nem? Emlékszem annak idején mondta egyik ismerős hogy nézzem meg. Azóta sem beszélgettünk többé filmekről.

Nagy kedvenceim a Coen testvérek. Szinte az összes filmjüket láttam. Mindegyiket szeretem.
Ha muszáj lenne egyet választani, akkor talán a Fargo.

Ezzel csak az a baj hogy nincs megmagyarázva a filmben hogy miért nem mondjuk a Mars vagy akár a Vénusz mellé tették, nincs megadva egy határvonal ameddig még biztonságos az elhelyezése. Nem lehet megmagyarázni, az egész ugy jön le hogy hasraütés szerüen odarakta, később meg gondolta tegyük még bele hogy azt a jövő emberisége rakta oda, micsoda csavar... addig csavarta amíg ő maga is belegabalyodott.

2016-02-10 22:23:55 [Általános fórum] MicaHiro #6281

hátha valakit érdekel, de nem tud róla, ilyen email tejed:
SZEREPLŐKET KERESÜNK!

KEDVES DIÁKOK ÉS HALLGATÓK!
A Cannes-i Filmfesztiválon idén fődíjat nyert rendező, Nemes Jeles László szereplőket keres következő nagyjátékfilmjéhez!
17-35 év közötti nők
jelentkezését várjuk.

Színészi előképzettség nem szükséges!
Fotózás időpontja és helyszíne:

Aradi vértanúk tere 1.

2016.02.24.
SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ 11:00-14:00
Ady tér 10.

Munkatársainkat keressétek vagy a kari bejáratnál vagy az aulánál vagy a büfénél!

Vagy jelentkezz 3 természetes fotóval a
sunsetcasting2015@gmail.com címen!
A kiválasztott jelentkezőknek rövidesen visszajelzünk.
Köszönjük!

A szervezők

Meg nyilván mindenféle sínnel is. :o) Remélem, értékeled a Thomas-repertoár bővülését?

előzmény: dorothygale (#1)

2016-02-10 21:02:47 The Danish Girl (2015) / A dán lány ryood (3) #8

egészen jó ez a film. megérint, érzékeny, bár néhol túl érzelgősbe, hatásvadászba csap át.
mégis, ami a leginkább zavar, az a tény, hogy egy ízig-vérig dán történetről van szó (még a film címe is a dán lány) és akkor angolul beszélnek..ez engem nagyon lehúz.ezt sehogy se tudom lenyelni..(ez bizony egy osztályzat mínusz)
(az új barátnőhöz nem hasonlítanám, az egy nagyon mai történet, persze vannak hasonlóságok, az nekem sokkal természetesebb, közelebbi élmény)

2016-02-10 20:12:03 Brooklyn (2015) Ugor (4) #9

Ma elmentem, és szinte megfürödtem benne.. így, másodszorra már nem is volt vontatott, csak használt neki az eltelt néhány nap és az előismeret megkönnyítette az alámerülést. Már fel voltam készülve a víz hőmérsékletére is. Továbbra is szívem-lelkem hánykolódik valahol Írország és New York között.

2016-02-10 19:50:26 Casablanca (1942) BonnyJohnny (5) #96

Jaj, ne mááá... Ez szánalmas. Jobb volt még nem tudtam. :)

Én egyest vártam, azt is adott, de attól még egyes. :D

előzmény: Corso666 (#9)

2016-02-10 19:07:20 A lovasíjász (2016) Umberto (4) #4

Kissé túlnyújtott, a tájba túl sokszor el-elrévedő tabló egy emberről, aki példa lehetne a jövő nemzedék számára. A zene tolakodó mivolta és a didaxis rontják az összképet, a hun-magyar rokonságról szóló múltidézés pedig inkább erőltetett volt, semmint odaillő, és így nehéz eldönteni, hogy ez egy, az MTA irányába célzott fricska volt, vagy pedig annak bizonygatása, hogy a lovasíjászat bizony egy fontos, történelmi-kulturális hagyomány.

Mindezek ellenére Kaszás Géza filmjének hatásvadászata igenis betalál, a film elejétől a végéig működőképes, ami persze elsősorban a címszereplőnek köszönhető, aki a hátán viszi az egész produkciót. A végefőcím előtti tekintet például minden szónál többet mond, és utána hiába az ész diktálta ellenérvek, nemesebb szívvel állunk föl a székünkből.

nem akarom megváltoztatni a véleményed, csak mondjuk olykor nehéz megérteni (nem rád értve, általánosságban) a hasonló hozzászólásokat. Mert mitől ostobább ez a film az avatarnál. Miért gondolja ~400 ember úgy itt hogy ez egy jó film (és pl nem ostoba...bár lehet ostoba, de szórakoztatóan ostoba)

És ez nem csak erre a filmre vonatkozik, sokszor szivesen olvasnám el egy-egy velősebb véleményt bárkitől, akinek egy közönségkedvenc film nem tetszik, és még - a te hozzászólásod alapján pl - ostobának is vél.

előzmény: Charlie O'Brian (#161)

2016-02-10 18:14:10 Prime Cut (1972) / Véres igazság guybrush (4) #5

Hogy nem lehet imádni egy olyan filmet amiben a pornóbajszos Gene Hackman az ellenségeiből szafaládét gyárt? Ezzel a bizarr, a Postal 2-t is megihlető redneck húsüzemi világgal nem csak az áldozatok maradványait, de engem is megvettek kilóra! Ráadásul Lee Marvin szokásos badasségének, és Michael Ritchie sokoldalúságának hála, nem csak groteszk amerika szatíraként, hanem oldszkúl akciófilmként is szuperál. Valamint Sissy Spaceknek is ezzel indult el a karrierje, akinek a tehetsége már eddig is vitathatatlan volt számomra, itt viszont még a szépségébe is sikerült beleszeretnem.

2016-02-10 13:43:53 Saul fia (2015) / Son of Saul Szívtiproimi (4) #218

A Lars von trier-féle kézikamerás, dogmá filmeket kedvelem, ahogy rohan az operatőr és mozog a kezében a felvevő. A hang a legjobb: néha, mintha 2 sorral előttem németül beszéltek volna, aztán 3 sorral mögöttem jajgattak. Tisztára, mintha mi is táborlakók lettünk volna. Jó, az igaz, hogy már 1000 filmet csináltak a témában, de ez nagyon eltér a többitől. A sztorit tekintve vegyítették Solohov: Emberi sors c. regényét Szophoklész Antigonéjával. Ha meghalt/megölték a fiad, keress egy másikat, illetve: a halottakat el kell temetni, az Isten/ek törvénye felülír mindent, még az életünk árán is ezt kell cselekednünk.

2016-02-10 13:22:48 Karneválvégi éjszaka (1990) jesi (4) #1

A port.hu linken hibásan Gór Nagy Mária szerepel benne, pedig Nagy Mária helyesen

További kommentek...