Legfrissebb kommentek

2016-05-30 08:03:44 Room (2015) / A szoba limupei (5) #92

Elég sok helyen a főszereplők között indult... ahova való.

Nagyjából a második rész szintjét hozza, bár azért az egy hosszú lépéssel jár előtte ennek az epizódnak, hisz az masszívabb, hangulatosabb, erősebb film. Míg abba azért nem igazán tudtam belekötni, itt van pár dolog, ami böki a csőröm.
Úgy látszik, az X-Men filmek mindig a végére kifulladnak, az első, a harmadik és a Rozsomák eredetsztorija is remek nyitójelenettel kezd. A második úgyszintén, de míg ott marad a szint, addig a többinél szépen lejtmenetbe kezdenek és összehoznak valami bagatell finálét. Szerencsére Az elsőkről ez nem mondható el teljesen, de itt is igaz a tendencia: a nyitójelenetek erősek, megkapóak, hangulatépítőek, aztán kicsit leül a film és ahogy a finálé felé közeledik a játékidő, egyre jobban veszít az elején felöltözött hangulatból, stílusból. Az elején egyedi dolgokat mutatott meg a rendező, a végére pedig olyan sablonos és kiszámíthatóvá vált. Ami miatt ökölbe szorult a kezem, az Mystique. Jennifer Lawrence tökéletes választás, soha jobbat, viszont visszatekintve a harmadik részben levő kínosan rossz, undorító, színtelen-szagtalan Raven szőnyeg alá söprésére görcsbe rándul a gyomrom, amiért így bántak azzal a karakterrel. A gyerek Raven hihetetlen aranyos. :)
Volt egy-két negatív dolog, snitt, fordulat, animáció, effekt stb. aminél felhúztam a szemöldököm, nem tudok szemet hunyni felettük, viszont mindezek kevesek ahhoz, hogy azt mondjam: egyáltalán nem jó film, merthogy Az elsők remek film, méghozzá azért, mert végre egyszer X-Men film kielégítően bánik a karaktereivel. És valóban ez a film egyik hatalmas erénye, hogy a főszereplők (élen Erikkel), főbb mellékszereplők (Raven) megkapják a saját terüket. Viszont ennek egy hátulütője van: Magneto mély drámáját végignézve és átérezve nevetségesen hathat a későbbi, szinte James Bond-gonoszi magasságokba törő együgyű személyisége, motivációja, amit az első és a harmadik bemutat. Az említett Raven kétdimenziós karaktere most háromdimenziót kapott végre, s itt szinte teljesen az ellenkezője annak a Ravennek, amit megismertünk. Az egész sokkal precízebb, alaposabb forgatókönyv, s ennek egy volt az ára: kevesebb a csihi-puhi, ami kifejezetten jól áll a filmnek, noha még így is találtam benne felesleget és néhol le is faraghattak volna a játékidőből.
Összességében remek film, habár láttam annak idején - bevallom kamerás verzióban -, szinte teljesen újnak hatott most. (Nem csoda.)

Sok lehúzó kritikával ellentétben, szerintem nincs baj Magnetoval. Egyrészt Fassbender még mindig a legtöbbet teszi le az asztalra (McAvoyal együtt magasan mindenki más felett), másrészt a tébláboló karakterét is meg lehet magyarázni: Másodszor irtják ki a családját, ettől bárkinek elgurulna a gyógyszere, és ebben a sebezhető pillanatában találja meg a mutánsguru. Aki igaz, hogy annyi karizmával bír, mint a Budapest TV médiumai (és a szövegei sem kevésbé gagyik), de, hát azoknak is bedőlnek egyesek... :P
Mindenki más rossz. A régi karakterek súlytalanok lettek (egyesek kifejezetten feleslegesek), az újak meg semmilyenek. Történet nincs, a dialógusokat tíz évesek írták, az akciókat amatőrök rendezték.
A Wolverine filmeket nem számolva, a hat X-Men film közül a leggyengébb. Valahol az idei év másik nagy szuperhős csalódása mellett... De ha nagyon gonoszkodni akarnék, azt mondanám, még annál is rosszabb. Túlzsúfolt, felszínes, kapkodó.

2016-05-29 23:18:49 Ismeri a szandi mandit? (1969) agymosott09 (3) #6

Voltak benne hatásos részek, meg hát a kiváló Egészséges erotika lényegében ennek a sikeres újrarendezése érzésem szerint, szóval vannak benne ötletek, de a korábbi hozzászólók elmondták már a lényeget: széteső, rosszul szerkesztett film.

További kommentek...

A nap filmje

Nosferatu: Phantom der Nacht (1979)

Nosferatu: Phantom der Nacht
Nosferatu, az éjszaka fantomja
(Werner Herzog)
francia-nyugat-német dráma, horror

"Herzog nagy újítása, hogy Nosferatut lehozza a földre, emberközelivé teszi (...) Fölfedezi a grófon az emberi szomorúságot és esendőséget, hagyja beszélni, s Drakula föltárja lelkének ősi titkát: a kínt és a szorongást, mert nem tud meghalni." (Bíró Gyula, Filmkultúra)

Korábbi napok filmjei...

Facebook

Legfrissebb írások

[kulter.hu] FILM KÉSZÜL A HAZAI PUNK SZUBKULTÚRÁRÓL

A magyar hardcore punk szubkultúráról készítenek filmet a Metropolitan Egyetem hallgatói. A diplomamunkájuk témájaként részben azért is ezt választották a fiatal filmesek, hogy megpróbálják enyhíteni az előítéleteket, s eloszlatni a közhiedelmeket.

[www.filmtekercs.hu] Alice Időországban – Alice Tükörországban

Szemkápráztató, szimbólumokkal ügyesen játszó vizualitás, és fájdalmasan hollywoodira hangolt történet jellemzi az Alice Tükörországbant, aminek a címe félrevezető: meglehetősen kevés köze van az ugyanezzel a címmel megjelent eredeti regényhez, illetve meglehetősen kevés tükör van ebben az országban.

Tovább...

[smokingbarrels.blog.hu] Középszerűségből várat: a Marvel-újrahasznosítás dilemmája

Akár mélységesen gyűlöli, akár rajongója, akár filmenként változóan szereti valaki jobban vagy kevésbé Marvel mozijait, az határozottan kijelenthető, hogy a Disney tulajdonában lévő stúdió megkerülhetetlen szereplővé és divatteremtővé vált a filmes piacon. Akik ezt helytelenítik, azok leginkább egyszerű eszement divatnak szeretik betudni ezeknek az alkotásoknak a sikerét, és nem állítom, hogy valamilyen szinten nincs igazuk - de ennél bőven többről szól ez a trend. Ráadásul ha a mélyére ásunk, az is kiderülhet, hogy pontosan hogyan is képvisel mégis értéket a Marvel-mozik talán indokolatlanul is nagy sikere.

További írások...

Szavazz: A Rush kiváló példa arra, hogy a Forma-1-ről is készülhet zseniális film. Szerinted melyek azok a szezonok, versenyzők, párharcok és karrierek, amelyek jó alapanyagként szolgálhatnak egy újabb F1-filmhez?

További szavazások...

Random idézet

További idézetek...

Random érdekesség

Az animációban lévő képeket teával festették.

További érdekességek...

A nap toplistája